kadın hastasının kocası diş hekime mesaj atıyor. eşini erkek hekimin tedavi etmesinden rahatsız olmuş. kadın hekime yönlendirmesini istemiş. hekim de bu mesajları twitter hesabında paylaşıyor.

https://twitter.com/arnbzyl...

görsel1
görsel2
görsel3

umarım mesajlar izinsiz bir şekilde yayıldığı için hastasının kocası hekimi dava eder. adam belli ki eşiyle konuyu tartışmak yerine onu kırmamak için hekimden bir ricada bulunuyor. hekimde şımarık şımarık cevap vermiş. üstelik eşinize güvenmiyorsanız diyerek hem kadını hem kocasını küçük düşürmüş.
devamını gör...
hastasının eşinin özel mesajlarını sosyal medya da paylaşarak gerizekalılara linç ettirmek isteyen bir ilkel çağ kafasına bile sahip olamayacak bir kolpa diş hekimidir.

köpeklerin önüne et atar gibi hastasının eşinin özel mesajlarını paylaşması sebebiyle umarım bir cezaya uğrar. ayrıca özel mesajda tmm peki deyip sosyal medyada orta çağ kafası diye dalga geçtiği adamın kafasıyla yüz yüze tanışırsa başına neler gelecek onu da merak ediyorum.
(bkz: linç kültürü)
devamını gör...
ülkemizdeki beyaz türklere göre özgürlük sadece onların talep ettiklerini talep ederseniz şarttır. onların aksine taleplerde bulunursanız bu örnekte görüldüğü gibi gericilik falan diye adlandırılır.
mesela başörtü takmamak bir özgürlük iken takmayı bir hak ya da özgürlük olarak görmezler. kocanın doktor değiştirme hakkını "orta çağdan kalma" şeklinde yorumlamak gibi.
devamını gör...
biraz şov yapmıştır. aslında adamın doktora yaklaşımı gayet makul. istediği şeyi zorla, tehditle yaptırmaya çalışmıyor. hatta en sonunda sorunu eşiyle konuşarak çözüyor. "hâlâ böyle insanlar kaldı mı?" lafıyla doktor bey şovunu yapmak istemiş galiba. e kaldı tabii 'böyle' insanlar, hep de var olacaklar. sorun insani gelişmişlik sorunu değil ki. sorun eşler arasındaki meselenin doktora yansımış olması sorunudur. evli çiftler arasında "mümkün mertebe karşı cins doktora muayene olmama" mutabakatı olabilir, ne var ki? bizim kuzen de eşiyle, akşam yemeğinde asla soğan yememe mutabakatı yapmış mesela. ne güzel. hır çıkmasın, tadımız kaçmasın anlayışı bu. tabii bu olay ortadaki sağlık probleminin ciddiyetinden bağımsız düşünülmemeli. ortada bir diş tedavisi yerine, acil, hayati bir tedavi gereksinimi olsa aynı yorumu yapamazdık.

o değil de adamın "alımlı birisiniz" sözü beni benden aldı*. Düşün ki bir erkek kıskandığı başka erkeğe "Alımlı birisiniz, eşimi başka doktora yönlendirir misiniz" desin. Naifliğe bakar mısın?*
devamını gör...
ufak bir araştırma sonucu, bahsi geçen doktorun eğitimini kıbrıs'ta aldığını ve ilginç bir şekilde mezun olduğu üniversiteyi linkedin'de paylaşmadığını fark ettim. yanlış yerlere çekilmesini istemem yazacaklarımın, ama çocukta tam bir baba parasıyla kıbrıs'ta özel üniversite okuyup dişçi olan insan tipi yok mu?

hem bu ifşa hareketi üzerinden nemalanma gayreti, hem de twitter'da paylaştığı diğer yazıları böyle düşündürdü bana kimse kusura bakmasın. ben kocanın yerinde olsam, kibar bir şekilde doktorun yetkinliğini sorgular, ilişiği o şekilde keserdim. tüm bu yazdıklarım faraziye şeyler tabi ki ama doktorun twitter hesabına bir göz atan herkesin benzer şekilde düşüneceğine eminim.
devamını gör...
doktor yanlış yapmıştır o tamam.

ama karı koca arasında nasıl bir ilişki var lan. insan eşine başka bir erkekten seni kıskanıyorum diye söyleyemez mi. bir garip kocadır.
devamını gör...
bugün de başkasının yerine utandık. çok şükür.

ya sen ezik aptal bi' adamın tekisin. senin neyine arkadan iş çevirmek falan. karınla böyle bi' mevzuyu konuşamadığına göre karın senden baskın bir karakter belli ki.
karım bunu duyarsa ben ne halt ederim diye hiç mi düşünmedin?
o doktor kocanın ricasını yerine getirdi, bayan bi' doktora yönlendirdi diyelim. kadın kocasının doktorla olan konuşmalarını gördüğünde önce kocasını "parçalar", sonra gider o doktora da dava açar. hadi o kocam ama sen kim köpeksin benim arkamdan iş çeviriyosun deyu.
Allah'tan doktor gerizekalı değil.

adam ne dava açacak yahu. karım inşallah oradaki emine'nin kendisi olduğunu anlamaz diye dua ediyordur. ahahaha.
devamını gör...
doktorun yaptığını hatalı buluyorum ama tavrını haklı. ınsanlar özgür değil miymiş? özgürlük tanımınız sıkıntılı sanırım. evet bir kadın istediği doktora muayene olma özgürlüğüne sahip olmalı. kadın ya da erkek istediği doktoru seçebilir. kadının kocası kadın adına kadının özgürlüğünü sağlamaya mı çalışıyor şimdi şu görüşmede. kadın bir sakınca görmemiş ve erkek doktora gitmiş, bu kadının özgür iradesi ile gerçekleşmiş. kocasının karısını erkek doktora göndermeme özgürlüğü diye bir şey olabilir mi? yememiş karısına konuşamamış gelmiş doktora "bizde böyle çekiyor".
devamını gör...
adam saygılı bir üslupla derdini anlatmış.
dişçi de adamın telefon numarasını gizlemiş, adamın adı yok, kadının soyadı yok. başı ağrımaz. ilgi çekme çabasına yenik düşmüş. o da normal.
(bkz: dağılabilirsiniz)
devamını gör...
çakalın aslan gibi davranma çabası kadar bayağı irrite edici ve mide bulandırıcı ve rahatsız edici.
buram buram halktan kopuk entel apış arası kokuyor.
devamını gör...
banka calisaniyim kadin musteri,calisan adi her neyse elini tokalasmak icin uzattiginda rahatsiz oluyorum. ve bir kadinin,adamin bunu dusunme hakki,isteme hakki sonuna kadar var kimseyi baglamaz.

bunu twitterda paylasmak neyin nesi pardon?
adam usulunce mesaj atmis, he orada ister terse ister maruz gor senin bileceğin is de neden carsaf gibi goz onune seriyorsunuz pardon?

tiptir,sagliktir utanma vs olmaz da tercij meselesi sana ne?size ne?

sizin sahsi hirslariniz burumus gozunuzu. sapitmissiniz siz yav.
delirmissiniz.
rekalm kopegi,primci olmussunuz siz.
devamını gör...
adam bu doktor hakkında dava açmalıdır. hastanın doktor isteme ricası bu şekilde rencide edici bir şekilde ifşa etmek haddi değildir.
devamını gör...
beyefendi hasta gizliliği var...
özel mesaj gizliliği yok mu peki paşam... baktın bu yürür twitter'da, adam senin için "alımlı" demiş karısını senden kıskanmış, sen sözde ilerici bir tavır koymuşsun, e tam twitter'da kaşe yapmalık olay, hemen ss'leri alıp tweetledin. bu primci hareketten sonra mesajı atan adam yüzde yüz haklı. böyle bir tipe kendi dişini de emanet edemezsin prim yapacak bir hareketinde seni de blurlayıp paylaşır.

ulan meslek etiği diye bi şey kalmadı twitter tipleri yüzünden. avukat müvekkiliyle dalga geçer, doktor hasta ve hasta yakınıyla, öğretmenler çocukların üzerinden fav kasmadan zaten yapamıyor... ama başları yanacak bunların yakın zamanda. internete dair yasal düzenlemeler hala genç. bilhassa doktorlara bu konuda özel hükümler gelmesi çok olası böyle giderse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar