hata yapmaktan korkmak

ilerlemeyi durdurup, oturduğunuz yerde sayarak hayatı yaşamamanıza sebep olacaktır. hata yapmaktan korkan insan risklerden korktuğu için yerinden bile kıpırdayamayacaktır. hayat hatalarla dolu bir serüvendir zaten. her hata sizi mükemmelliğe bir adım daha taşır. rezil olmaktan korkmaktır mesela. bu da dışarıdaki insanları fazla taktığınızı göstermektedir. diğerlerinin fikirlerine göre yaşamak aptallıktan başka bir şey değildir. kalitesiz ve uydu gibi bir hayat yaşamanıza sebebiyet verir.

rezil olun, düşün, yerlerde sürünün, ayağa kalkın, silkelenin, ders çıkarın, tekrar düşün, tekrar ayağa kalkın. zaten bir hayatınız var. en fazla ne olabilir ki? *


hadi uçalım, rock and roooll!
devamını gör...
hata yapmayınca, ben büyük bir hata yaptım diyip bunlarla yüzleşmeyince olgunluğa erişemez insan. insanoğlu dogrularından, iyikilerinden çok hatalarından ders alır. o halde insan hata yapabilen ama yaptığı hataları farkedip yeniden başlayabilendir.
devamını gör...
hiçbir halta yaramayan duygu.
korksan da her şey birbirine karışıyor, korkmasan da. boncuk gibi dizili bir hayat olmuyor işte. sürekli bir zorluk sürekli bir mücadele.
devamını gör...
doğrudan hata yapıp başarısız olmaktan değil, başarısızlığa uğrayınca ayıplanmaktan korkmaktır. "anlamadığınız yer varsa sorun bir daha anlatayım" dedikten sonra "anlamadım" diyene "salaksın da ondan" diyen öğretmen kılıklı gibi davranıyoruz çocuklara karşı çoğu zaman. dolayısıyla çocuk daima diken üstünde oluyor.
devamını gör...
ovv hata yapmayı guzelliyoruz demek.
aslında guzellenecek yanı yok. hayatta ctrl+z tuş kombinasyonu yok çunku, hata yapmak ayrıdir tum planlari yapip yola ciktiginda islerib ters gitmesi ayridır.
hata yapmak iyi bisey olsa pardon diye film çekilmezdi
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar