hatası görülen müslümanın inancını sorgulamak

çok sık rastlıyorum bu hadsiz ve mesnetsiz tavra. özellikle küfür ehlinin nefsini aklama ve vicdanının ızdırap olan sesini bastırma çabasıdır bu lakin beyhudedir. haspam, müslüman değilse bile evrensel normlara uymak veya kuantuma pozitif enerji yollamak zorunda değilmiş sanki. nereden baksan ilkesizlik...

bu adi yargılamanın küfür tarafı değil tabi beni üzen. Allah onlara hidayet nasip etsin. lakin müslümanlar olarak bizlerin düştüğü bu gaflet ve dalalet son derece düşündürücüdür. kur'an bize yasak elmayla başlayan*, tebliğ görevini terk eden* ve hatta cinayet işleyen* nebilerden bahsetmiyor mu? Ya hu Bizim Peygamberimiz (s.a) bir amadan yüz çevirdiği için açıkça ilahi tenkide muhatap olmuyor mu? (bkz: abese suresi)

onlar (s.a), ismet sıfatına nail oldukları için doğrudan rab tarafından uyarıldılar şayet onların zelleleri düzeltilmese idi ümmetleri de aynı hataya meyyal olacaklardı. lakin bizlerin böyle bir durumu söz konusu değil. müslüman da pek tabi büyük/küçük günahlar işleyebilir. bu fıtridir. züleyha'ya sırt dönmek kolay değildir. harama bulaşmak inanca zeval vermez, imanı zedeler. tövbenin muhatabı hak'tır, bizlere düşen, kardeşlerimizin günahlarını örtmek, en halis ve güzel bir şekilde uyarmaktır.

vallahi her Allah'ın günü din kardeşleri hakkında ileri geri konuşan zihni bulanık zevatın imanları tehlikededir. biz uyaralım da, "bize haber gelmedi" diyemesinler.

(bkz: ilk taşı günahsız olanınız atsın)
devamını gör...
kendini süper müslüman sanan insanların yaptığıdır. sanki kendileri hiç hata yapmazmış gibi başkalarını sürekli eleştirir dinden çıktığını söyler durur. boş konuşur bık bık bık yapar. kimsenin inancını sorgulamak insanlara kalmamıştır. bu sorgulamayı ancak Allah yapar. kimsenin kalbini inancını biz bilemeyiz. ben çok merak ediyorum o süper müslümanların öbür taraftaki hallerini. o gün işte göreceğiz asıl inanan ile şov yapanları.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar