korkmayın blöf yapıyor. türkiye, akdeniz'de petrol, gaz arıyor. libya ile bir bağlantı kuruldu falan... birileri piyonun düğmesine basarak deşifre etti; ama yem de olabilir. daha ne ihanetler göreceğiz. yeter ki kuklalara değil, arkasındaki ellere odaklanalım.
devamını gör...
yıllardır dillendirilmese de kıbrıs halkının çoğunluğunun da düşüncesini yansıtan sözler. 2004 birleşme referandumunda'da türkler yüzde 65 evet demişti hatırlarsanız. adamlar ingiliz sömürgesi olmaya razı, bırakalım ne halleri varsa görsünler.
devamını gör...
küçük enişte kusura bakmasın ama orası türkiye'nin varlığının teminatı. ulan sizi kesmesinler diye millet senelerce en temel şeylerin kuyruğuna girdi. bırakılır mı orası?
devamını gör...
adam kıbrıslıların duygularına tercüman olmuş. cumhurbaşkanı olarak görevi de bu zaten. bir kıbrıs'a gidin ve türkiye hakkında ne düşündüklerini sorun. ne demek istediğimi anlarsınız! ben, bu mesele ne zaman gün yüzüne çıkacak diye bekliyordum. çıktı işte. testinin içinde ne varsa dışına da o sızar. boş boş atarlanmayın. sebeplerini araştırın bence. ha, bu arada kıbrıslılar ekseriyetle celali isyanlarına katılıp, oraya surulenlerin torunlarıdırlar. olayın bir de bu yüzü var.
devamını gör...
ben destekliyorum kendisini. rumlar veya ingilizler mustafa akıncının ve onunla aynı düşüncede olanların vatandaşlık işlemlerine hemen başlamalı. vatandaşlık verip ya yunanistanda ya da ingilterede öz evlatlarını bağırlarına basmalı.

o topraklarda o kadar türk'ün kanı varken ingiliz mandası olmak istediğini bu kadar belli eden bu güruh kıbrısı derhal terketmelidir.
devamını gör...
mustafa akıncı, din soslu nepotizm'in geçerli olduğu bir ülke tarafından güdülmek istemeyen kıbrıslıların sesi olmuş. tüm kıbrıslılar olmasa da bu görüşün kıbrıs türk toplumu içerisinde hatırı sayılır bir karşılığı var. kıbrıslılar medeniyet kökeni olarak akdenizli ve fenikeli bir halktır. hiç bulunmadım ama iddialı bir mukayese ise düzeltilmeye hazırım, tasavvuf kültürü bile çok olmadığı için, balkan müslümanları kadar dahi diyanete önem vermezler. akıncı'nın fikri kan uyuşmazlığı bulunan türkiye'nin parmak sallamalarından bıkan kıbrıslı türklerin sesi olduğu açık. ancak,

türkiye, bu adada duygusal, milliyetçi ve tarihsel vesayetin ötesinde stratejik bir sebeple bulunmaktadır. akdeniz'de güç gösterisinin devam ettiği, türkiye'nin kendi bekasını muhafaza için ateşi sınır ötesinde kucaklayarak evini korumak amacıyla sınır ötesi operasyonlar yaptığı böyle bir zamanda akıncı'nın açıklamaları manidardır. bir de şu var ki -olmayacak şey- türkiye adadan elini çekse dahi türkler adanın ikinci sınıf sakinleri durumunda kalacak. gerek nüfus gerekse ekonomik sebeplerden ötürü istedikleri asla gerçekleşmeyen bir azınlık durumuna düşeceklerdir.

son olarak iğneyi kendimize batırarak etnik, dini ve tarihi açıdan aynı kaynaktan geldiğimiz bir halkın nasıl olup da böyle fikirlere sahip birini kendisine lider seçtiğini sorgulamalıyız. adayı kara paranın aklandığı, kumar, fuhuş ve kürt-türk mafiasının cirit attığı bir yer haline getirişimiz. ada halkını istihdam edemeyip, hazır gelen paraya alıştırdığımız için nasıl hatalı olduğumuzun özeleştirisini yapmalıyız. yapmakla kalmayıp buna uygun uygulamaları icraate geçirmeliyiz. zira biliyorum ki höt zötle kimseyi sonsuza kadar zaptu rapt altına alamazsın . yoksa bu halkın tamamını gönül olarak da kaybedeceğiz ve ellerinde kazma kürek saplarıyla ordumuza saldıracaklar
devamını gör...
umarım gerçekten böyle bir şey söylenmemiştir. ama malesef kıbrıs'ta böyle bir zihniyet mevcut. çoğunlukta olduklarını söyleyemem ama çok varlar. evet, kuzey kıbrıs'ı tanıyan tek ülke türkiye olmasına rağmen avrupa'ya yanlayan bir kesim mevcut. vatansever kıbrıs türklerinin Allah yardımcısı olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar