hatay usulü tavuk döner

ankara 'da dois var onlar baya iyi yapıyor. yine ankara'da şavurma diye bir tühan var kızılay'da ben hasta oluyorum ona mesela o bu hatay usulünden de güzel. ama döneri çok geç takıyorlar. ben de sabahleyin yemem lazım...
devamını gör...
közz döner var yapıyorlar böyle.

ekmeği baharatlı ve yağlı içerisine de tavuk salata patates turşu koyup üzerine böyle salçalı gibi bir sos dökülüyor.

yeni tadanlar için iyi ama zamanla bıktırıyor.

bir de dürüm yemeye kalkarsanız kırk tane peçete harcamak zorunda kalıyorsunuz.
devamını gör...
yiyemediğim, beğenmediğim türk usulü fast food.

sosun ağırlığı, yavanlığı, içine tıkıştırılan şeyler. olmuyor yiyemiyorum bu uyduruk şeyi.
devamını gör...
vay arkadaş bu güzelim nimete laf edilmiş. hayır ben senin en sevdiğin fast fooda laf etsem hoşuna gider mi? az empati ya... lütfen...

çok severim. hele de humus sürülmüş ekmeğe dolanmış olanını. bol soslu hem de... anam anam canım çekti...
devamını gör...
iğrendiren lezzet. fakirdik ama gururluyduk.

artık her yerde yapılıyor her yerde farklısı denenmeye calışılınıyor lakin hepsi birbirinden rezil oluyor. açlığımın en azgın halinde dahi çekici gelmiyen döner stili. bakkaldan ekmek arası helva yaptırıp yesem daha cazip.
devamını gör...
adam akıllısını yemeyen düşman olmuş. adana’da bu işin üstadları vardır, her gün ye deseniz yerdim şahsen. fırat döneri tatmadan konuşmayın bence.*

edit: ülkede hatay usulü döner diyenlerin bir çoğunun yenecek tadı yoktur. hatay, adana gibi yerlerde yemeyenler yazık ederler.

edit2: arapların da benzer bir döneri var, mayonez gibi bir şeyleri var belki de mayonezdir.. körili de.. mis mis.. gerçekten hem doyurucu hem leziz hem de fiyatı uygun. tavsiye ederim.
devamını gör...
adında hatay usulü tanımlaması geçiyorsa bir defa o döner hatay'da yapılmıyordur. muhtemelen iç anadolu ve karadeniz'in kebaptan ve etten anlamayan dönerci ustalarının ürünlerini satmak için janjanlı sunum merakından o adı almıştır.
üstteki sevmiyorum, iğreniyorum diyen yazarların hatay'da kebap veya döner yediğini sanmıyorum. ha eğer orjinaline laf atıyorlarsa ancak mehmet yaşin ya da ezgi sertel kadardır sizin gurmeliğiniz demek isterim.
devamını gör...
ismini kötüye kullananları gördükçe tepem atıyor. giriyorsun dışarıda adam yazmış hatay usulü diye ama içeride yediğin şeyin hatayla alakası yok hata ile alakalı daha çok. bir de bunun künefesi var ki tam sovmelik. istanbuldan hazır gelen tabak kunefeleri hatay diye yiteleme politikası. hayır sen misin hataylı ben miyim? bir de ahkam kesmeleri var ya abı bu bildigin öz hatay usulü ustamız bile hataylı! yersen, bir kere yerim sonra yallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar