hatay ilinde yaşayıp bunalım sonucu kendine zarar veren kişi.

kardeşim niye yakıyorsun kendini? bu ülkede konuşma özgürlüğü olduğu gibi ekonomik büyüme ve bolluk var. çocuklarının aç kalması imkansız. ekonomik sıkıntılar yaşaman imkansız. niye yalan söylüyorsun? neden iftira atıyorsun ülkemizi yöneten insanlara? onlar senin için birkaç ilde yazlık saraylar yapıyor. hepsi senin malın, iktidardan giderken yanlarında götürecek değiller ya. yaptığın suç kardeşim, umarım dava açıp seni bir de hapislerde çürütürler...

https://www.korfezgazete.co...

not: ironiyi geçelim, umarım iyidir ve çocuklarına sağ salim kavuşur. umarım türken vakfına manhattan'da yurt yaptıranlar-para aktaranlar arkadaşa yardım ederler...
devamını gör...
gün içinde valilik önüne gelen a.y. isimli baba çocuklarım aç iş istiyorum anlamıyor musunuz diyerek kendini ateşe verdi. ekonomik bunalımın geldiği bu noktada her ne kadar birileri enflasyonu türkiye'nin gündeminden çıkaracağız dese de ekonominin ne halde olduğunu az çok çalışan herkes görebiliyordur. insanlar bir sürü masal anlatabilirsiniz uçuyoruz kaçıyoruz diyebilirsiniz ama bir baba çocukları için kendini yakıyorsa, başka bir anne evinde kendini asıyorsa siz o kadar ülkesinizdir. kusura bakmayın.

kusura bakma baba. biz seni öğrenemedik. sana yardımcı olamadık.
devamını gör...
hükümetimiz, baba'ya vermesi gereken desteği patrona vererek asgari ücretle istihdam yapmaya devam edecektir.

halbuki o parayı baba'ya verse yine aynı şey olacak. baba parayı harcayacak, patron arz-talep ilişkisinden üretmeye başlayacak.

olayı, yağmurun dağlara yağarak, dereleri, çayları coşturup önündeki göleti doldurması ya da yağmurun direkt göletin üzerine yağarak göleti doldurması seçeneklerinden rahat anlayabiliriz.
devamını gör...
evli ve çocuklu biri için işsizlikten beter az şey vardır. tek olsan aç gezersin ama çocukların açken çaresiz kalırsın. ülkede ciddi bir işsizlik sorunu var ve bu sorun yapısal reformlarla çözülür. artık birtakım adımlar atın, yazık lan insanlara.
devamını gör...
hatay'ın antakya ilçesinde bulunan hatay valiliği önünde, "çocuklarım aç" diyerek kendini yakan baba hayatını kaybetti.

hatay valiliği, işsizlikten bunaldığı için intihar girişiminde bulunan ve yangın tüpleriyle yapılan müdahale sonrası hastaneye kaldırılan a.y.'nin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği açıklandı. (bkz: https://t24.com.tr/haber/hatay-da-uzun-suredir-issiz-kalan-bir-kisi-cocuklarim-ac-diyerek-kendini-yakti,859770)

zalimler için yaşasın cehennem!
devamını gör...
zan altında kalanlar;
-komşuları,
-akrabaları,
-mahalle muhtarı,
-ilçe kızılay çalışanları,
-sosyal yardımlaşmadan maaş alanlar,
-belediye başkanı ve yardımcıları,
-iktidar ve muhalefet.

cenabı Allah rahmet eylesin, inşallah günahlarını affeder.
devamını gör...
birileri tarafından yok sayılan babadır.

inşallah yok sayanlar, lafını bile etmeyenler, bu olaylarda suçu hep başkasında görenler daha beter acılar yaşamadan bu dünyadan göçmez. lafım sözlük dışınadır, onların kim olduklarını biliyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar