havalar ısınınca koronavirüs biter

trump mrump doğru söylemiş adam. uzmanların belirttiği şey. grip gibi düşünün. hem soğuk insanın savunma sistemini olumsuz etkiler hem de kışın kapı pencere açılmaz vs vs.
devamını gör...
öyle düşünüyor ve öyle biliyoruz ancak uzmanlar öyle demiyorlar. eğer ki şanslı olursak virüs mutasyona uğrar ve bulaşma özelliğini kaybeder, yoksa işi şansa bırakmayarak sıkı tedbirleri uygulamaya devam edeceğiz.
devamını gör...
aslında biraz kelendires abinin yazdigi gibi d vitamini ihtiyacini karsiladigimizdan birazda bagisikligin artmasindan dolayi beklenen durum diye dusunuyorum yoksa işimiz bu zalımın mutasyonuna kaldiysa 2021'in ilk ceyregindeki asiyi beklemeye kalacak gibiyiz.
devamını gör...
virüsün etkinliğini kaybettiği sıcaklık 55-60 derece üstü.

bizim ülkede hava sıcaklığı ise en fazla 35-40 dereceyi görmüştür.

dünya'da da 55-60 derece üstü de fazla yoktur sanırım.
ki zaten 55-60 derece üstünde insan yaşamı düzgün olur mu o da var.

dolayısıyla şu an mümkün değil.
devamını gör...
tek etkeni ısı artışı olarak görmemek gerekebilir, radyasyon farklılaşması falan da var sanırım. emin konuşamıyorum çünkü kulağıma tv den çalınmıştı bir ara.

hem dik açı var mesela bi de, güneşten gelen ışınların yazın daha bir dik açıyla gelmesi...
belki de kışın eğik gelip sekiyordur ışın virüs çeperinden, yazın dik gelince direkt içine işliyordur falan..

bak ışın kılıcı vardı bi de... *
devamını gör...
peki koronavirüsün bundan haberi var mı?

arkadaşlar bu şu anki salgının sebebi olan virüs de normalde hayvanlarda bulunan ve insana geçmeyen bir virüstü. mutasyon geçirdi ve bakın neler yapıyor? peki bu virüsün tekrar evrilme ihtimali yok mu? var. yani tekrar mutasyon geçirip sıcak havalarda da yaşayabilir forma dönüşebilir. evet belki bu uzun yıllar alacak bir süreç olacak çünkü kendisinin sezonluk grip kadar mutasyon yeteneğinde olmadığını biliyoruz. fakat ihtimaller dahilindedir.
bu arkadaş yaşamak istiyor. yoksa spesifik insanlarla bir alıp veremediği yok.

bilimde kesin yargılarla konuşulmaz. kesinlikle olur ya da kesinlikle olmaz derseniz size gülerler.

hava ısınınca, ağaçlar amuda kalkınca sincaplar horoz gibi ötünce bitecek diyorlar.
**

düzenleme: virüse dramatik bir hava katıldı.
devamını gör...
insanlar "abi bu korona grip hastalığının abisi bi tık yukarısı" deyip duruyor. korona grip olmadığını ispatlamak için yazın şortla karşımıza çıkarsa şaşırmayalım. daha virüsün ne olduğu bilinmiyor tam olarak hangi mevsimi sevdiğini nereden bilecekler.
devamını gör...
oradaki havalar ısınması meselesinin izahı hava sıcaklığı değil güneş ışınlarının gelme açısı. bu ışınların daha çok ve daha uzun süre dik geldiği zamanlar yaz mevsimi. uv ışınlar bu virüsleri bozuyor. sıcaklık olsa vücut 37 derece. ölecek olsa vücuda girince ölür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar