havalı meslekler

#ilişkiler  #özgürler 

şimdi çıkıp buna doktorluk, savcılık, akademisyenlik falan yazanlar çıkacaktır ama yanlış! havalı meslek dediğin pilottur. belki hava astsubay gibi direk hava ile irtibatı olan sair meslekleri de dahil edebiliriz.
devamını gör...
ben kamu yönetimi mezunuyum. soranlar olduğunda ne anlatırsam anlatayım muhabbetin sonu, " şimdi sen vali mi olacaksın? " a geliyordu.

bunu havalı bulanlar oluyordu. ben sana vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim cümlesinde bile vali olmak sanki bir tık iyi bir şey gibi anlatılıyor.

daha sonra görsel iletişim tasarımı bölümünde okumaya başladım. bunu duyan herkes nedense bölümün adına hasta oldu. sorsam ne yapıyor bilmez ama adını karizmatik buldular soranlar.

görsel iletişim tasarımı bölümü, eğer bu işlerin adamıysanız ve hayat boyu bir ajans sahibinin 2 dudağı arasında çalışırım diyorsanız iyi.

tasarımlarınızın ali ağaoğlu reklam filminde olduğu gibi, bu değil, bu değil bunlar aynı, ben farklı bir şey istiyorum maslak 1453 diyen bir ajans sahibine denk gelirseniz Allah halinize acısın.
devamını gör...
sanılanın aksine prestijli mesleklerin aksine hava ile teması olan mesleklerin gruplandırılması. yazarlar da maşallah oldukça kreatifler bu konuda.
devamını gör...
havadan para kazandıran meslek olarak düşünülürse, tatil beldelerinde yamaç paraşütü yaparken sizi kucağına oturtan ve paraşütü yönlendiren kişi olabilir.

aynı şekilde balonla sizi kapadokya manzarası izlemeye çıkaran operatör de bu kategoriye girer.

hatta airborne denen paraşütle atlayan, olayı paraşütle hedef bölgeye intikal etmek olan havacı birlikleri de sayabiliriz.
devamını gör...
dalgıçlık.en az gökteki adamın ihtiyacı kadar havaya ihtiyacı vardır.aynı zamanda alışılmışın dışında bir meslektir bu bakımdan havalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar