havalı ve süslü konuşmaların genelde boş olması

artık yeter diye feveran etmek istediğŸim konu. arkadaşŸlar hepimize sesleniyorum nedir bizdeki bu süslü ve boşŸ cümle merakı? biri çıkar bir dizide havalı, süslü ama içi bomboşŸ konuşŸur, tutarız bu lafları msn lere, facebook lara yazarız. tutar 3 adam bir masanın başŸına oturur canlı yayında cümleleri yaya yaya süsleye süsleye boşŸ konuşŸur, işŸte ya adamımız budur nasıl aydınlattı bizi deriz. adamın biri gelir sağŸdan soldan okuduğŸu, abuk subuk kavramlar yığŸınını bir gazeteye ya da nete yazar, okuyan Allah der düşŸüp bayılır. oysa:

sürekli ne diyoruz, kendisini müslüman olarak tanımlayan insanların yegane örnek ve önderi resulullahtır. Allah'a şŸükür halen peygamber efendimizin konuşŸmaları, hutbeleri, üslubu halen yaşŸıyor. o ne konuşŸmuşŸ da kimse anlamadan suratına bakmışŸ? elbette onun ilmi haftada 4 kitap bitiren muhafazakar aydınlardan kat be kat fazlaydı. işŸte onun insanlığŸa seslendiğŸi veda hutbesi. okuyun ve anlayın o kadar.

ben derim ki bizim başŸımıza ne geliyorsa bu süslü konuşŸma hastalığŸımızdan geliyor. güncel ve acil sorunlarımıza eğŸilen yok. hutbelerde uyutuluyoruz, derslerde uyutuluyoruz, siyasette uyutuluyoruz. saçma hikmetler arayışŸından ziyade iletişŸimi kurmalıyız.

Allah müslümanlara oku emrini doğŸru anlamışŸ önderler nasip etsin.
devamını gör...
-abi geçen bi konferansa gittim, konuşmacı öyle şeyler anlattı ki anlatamam!
+bahis konusu neydi?
-bahsetmediği hiçbi şey kalmadı valla abi! * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar