havuçlu soda

şimdi nereden bu ismi anımsadığımı anımsadım.
neyse bir içecek uktesi olmakla birlikte ayrıca aramıza katılan çaylak bir yazarımızdır kendileri. hoş gelmiş, tad vermiş.
devamını gör...
#6419404

down sendromlulara anlatır gibi derken? oradaki ifadene bir değil defalarca bak ve nasıl bir imada bulunduğunu, bu bulunduğun imanın ne anlama geldiğini çokca düşün! düşün ki ben de hakkında olumsuz düşüncelere sahip olmayayım...

bir yazar.

edit: bahsolunan tanım ile ilgili yazar düzenleme yapmıştır. hassasiyeti için teşekkür ederim.
devamını gör...
#6459168

entry okurken içimi acıtan yazar. dostum olmuyor böyle, bak ben de oynayamıyorum kelimelik, benim de tilyon tane dersim var; ama milletin tadını kaçırmanın da bize bi katkısı yok dimi. unutma, yakarsa dünyayı garipler yakar dostum, sen ilimle meşguliyete devam et, elbet feraha erdiğin bi zaman sözlüğün başka aktivitesine katılırsın. durumundan yakınıp ilmin bereketini azaltmamak lazım, dimi? *
devamını gör...
kek olanını seviyorum.
hem sodası hem havucu meşhur olan beypazarı'nin neden böyle birşeyi yok merak ediyorum.
dünya sözlük yazarları.
severek izliyorum.
devamını gör...
sözlükte en sevdiğim yazarlardan biri. verdiğin artı oyların hatrına nolur artık havuçlu kek ol. söz sana sevmesem bile havuçlu kek pişirip kargolayacağım.
devamını gör...
#6552640

versuslu bir eleştiri yaparak sözlüğün doktor ve mühendislerini karşı karşıya getirmiştir.
tanıma yönelik anti eleştiri yapmak isterim:

-öncelikle tıpta latince diye bir ders yok. yani 6 yıllık öğrenci hayatının hiçbir yerinde böyle bir ders almıyorsun fakültenden. gel gelelim metodoloji ve tıbbi terminoloji latince üzerine olduğu için tüm dünya doktorlarının anlaşabilmesi adına terimler latice kalıpları ile kullanılırlar.

-mühendislerimizin dil bilmiyor oluşuna dem vurmuş yazarımız tanımında. çok haklıdır. ülkemizde artık amaç yalnızca üni. bitirmek oldu. iş hayatı için kalifiye eleman, ülkenin gelişmesi ve refahı için kaliteli meslek erbabı yetiştirme gayreti olan kaç öğretim üyesi kaldı şu dünyada.

varsa bir-iki tane, sahip çıkılmalı.
devamını gör...
#6663593 tanımıyla gençleri suçladığımı zanneden veya yazdığım tanıma ithafen genel yorumda bulunan insanlara doğal ve haklı olarak sitem eden yazar. doğru anlaşılmayı temenni ediyorum, yanlış anlaşılmak değil.
devamını gör...
#6685313

ülkücülerin, milliyetçilerin sadece ocaklardan yetiştiğini düşünen garip bir düşüncesi var.

ülkücü, milliyetçi, doktorların, kimyagerlerin, dişçilerin, mühendislerin olmadığını varsayan, milliyetçilerin akıllarının çalışmadığını iddia eden, ilginç yazar profili.

keza bu ilginç istatistiğe nereden ulaştığını merak da ediyorum.

nuri pakdil şöyle der; bir kalbi daha olanları gerekli / bir kutsal inadı olanlar gerekli.
devamını gör...
şu ramazan gecelerinde derdimize deva olacak olan sodadır. vallahi yediklerimden içim şişti, açacağım birazdan bi' havuçlu, sigarayla beraber gömeceğim.
devamını gör...
bir deneyimsiz mühendis olmazsa olmazı olarak iş görüşmelerinde özgeçmişe çöp muamelesi çekilmesi ve psikolojik yıldırma yolu ile kapının gösterilmesi mevzusuna değinirse engin tecrübelerimi paylaşmak isterim kendisi ile. *

tanım: yolu açık olasıca yazar. *
devamını gör...
en son bıraktığımda üni.sınavına hazırlanıyordu, şimdi kazanmış hatta kanalını bile açmış. hayırlı olsun, kaliteli içeriğin ve izlenme sayın bol olsun. nice nice takipçilere...

(bkz: deneyimsiz mühendis)

deneyim kazandığı günleri de görürüz inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar