hayal kırıklığı

#özgürler 

hayata dair iç burkan detaylardan birisidir.bir an önce olmasını istediğŸiniz ,üzerine hayaller kurduğŸunuz şŸeyin aslında hiç gerçek olmayacağŸını öğŸrenmenizin sonucudur. sert bir tokat etkisi yapar bazen.çözümü vardır. hayal kurmayacaksınızdır.böylece kırılacak hayalinizde olmayacaktır.
devamını gör...
bir hasan sağındık şarkısı. yusuf yüzlüler albümünde yer alır. sözleri uruşlu aşık şefkati'ye aittir. anlamlıdır.

sözler;

hayal kırıklığı


bir resmini gördüm hatıra olmuş
tanımakta güçlük çektiğim sevdiğim
inceledim biraz dedim ne olmuş
utancımdan ölecektim sevdiğim


başından örtüyü atıp açmışsın
olduğundan uzaklara kaçmışsın
o sevdiğim iffetin geçmişsin
ağlamasam gülecektim sevdiğim


neyi vardı güzelliğin saf iken
özenti mi seni taklide çeken
hayret senmisin bu kabından çıkan
bunuda mı görecektim sevdiğim


sazı pek severdin bir zamanları
cazı red ederdin bir zamanları
bardak mı ettiler eski çamları
sebebini soracaktım sevdiğim.
devamını gör...
öyle bir duygudur ki bazen kimse dile getirmek istemez. karşılıklı olarak hissedersiniz belki de yaşanan hayal kırıklığını ama kimse dile getirip yek diğerini üzmek istemez.

bak şimdi nerden aklıma geldi bilmiyorum beynimin bana yaptığı oyun ile yıllaaar öncesine gittim. 3-4 yaşlarında bir çocuktum. babam ve annem beni evde ablamlarla bırakmış çarşıya gitmişlerdi. bize üzerinde abaküsü saati olan oyuncak bir telefon almışlar. oldukça güzel bir şeydi. yıllarca oynadığım bir oyuncak oldu o telefon * * yalnız bir tuşuna basınca içindeki zil mekanizması çalışıp zil sesi çıkarması gerekirken o mekanizması çalışmıyordu. babam o aldığı oyuncağı açıp o kısmı düzeltmeye çalışırken oyuncağı öyle parçalar halinde görünce ağlamak gelmişti içimden oyuncak bozuk diye. ama bizimkilerin yanında ağlarsam onlar da üzülür diye ağlayamamıştım. sanırım hatırladığım ilk hayal kırıklığım budur. şimdi bakıyorumda keşke tüm hayal kırıklıklarımız böyle ufak sebeplerden olsaydı.
devamını gör...
fatih sultan mehmet hanın dilenciyi hayal kırıklığına uğrattığı hal;
bir gün fatih sultan mehmet şehri dolamaya çıkar derken bir dilenci yanına gelerek hünkarım sizin mal varlığınıızın saltanatınızın yarısını istiyorum der.sultan ona ne hakla istediğini sorar, hunkarım sizinle kardeşiz; hz ademin çocukları değilmiyiz der.bunun üzerine fatih sultan mehmet yanındakilere adama bir altın vermelerini söler ve dilenci bir altının eline sıkıştırıldığını görünce hayalkırıklığına uğrar fatih sultan adamın kulağına eğilerek ey kardeş al şu bir altını hemen buradan uzaklaş eğer diğer kardeşlerimiz bunu duyarsa sana o bir altın bile düşmeyecek..yinede güzel hayal kırıklığıdır..
devamını gör...
hayallerimizi eğitmemizi gerektirir.kırılırsa kendini tamir edebilmeyi, suya düşerse yüzebilmeyi vs.

ve herşeyin tam tersi de olabileceği ihtimalinin planlan ya da hayal edilen gibi olabileceği ihtimali ile aynı seviyede olduğunu..

çünkü planın üstünde plan var..
devamını gör...
kisinin kendini motive edip umutlandirmasi ve sonrasinda durumun düsündügü gibi gelismemesi ile olusan ruh hali,

siz hayalinizin pesinden kosun , umudu dua ile yasayan insan her daim kazancli cikar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar