hayaller kurardık bir saat önce

24 haziran 2018 saat 18:45 te seçim sonuçları açıklanmaya başladı. 15 dakika sonra ülkenin yüzde kaçı göremiyorum* ama yüzde birkaçı bu şarkıyı söylemeye başlayacak gibi görünüyor an itibariyle lambalar yanıyor, oklar karavana, güneş batıyor, terörün ağacı çürüyor.

muhaliflerin pozitif enerjileri sıradan piller kadar uzun sürmedi. artık görünen köy için de kılavuz lazım çünkü anlatamıyoruz. boşa hayal kurmayın dedik.

edit: sonuçlar için erken konustugumun farkındayım lakin çok yüksekten atanlar da umarım kendilerinin farkındadır.

zorunlu edit: terörün ağacı çürüyor derken demek istediğim aslında hdp nin ağaç seklinde amblemidir. insan gibi bakarsanız her partinin amblemini yazdım ama şu an depresyona giren arkadaşlar lafı anlamamak için kendilerini biraz zorlamışlar.
devamını gör...
"terörün ağacı çürüyor"

bu ülkede yaşamaktan, sizinle aynı havayı soluyor olmaktan utanıyorum. bu kadar ahlâksız, bu kadar iftiracı olunmaz be kardeşim.
devamını gör...
cumhurbaşkanlığına oturdun işte,
dayanmak çok zormuş, böyle sevinc'e.
türkiye'ye iyi bak, sözüm kardeşçe,
al artık koltuğunu, git bir an önce..

t: cengiz baba'nın siyasete uyarlanmış şarkı sözü. seçim yorgunluğu nedeniyle espiri mahiyetinde yazılmıştır. ciddiye de alınabilir. *
devamını gör...
kürdistan bayrağını devlet protokollerinde ve havaalanlarında dalgalandıran bir partinin taraftarlarının kalkıp terörün ağacı çürüyor demeleri takiyyenin önde gidenidir.
devamını gör...
okuduğunu anlamayanlar için ilk tanımı editledim. devlet protokollerinden falan anlamam, siyaset zaten karmaşiktir. ben sıradan bir vatandaş olarak öldürülen teröristlere bakarım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar