hayat sevince güzel

bir kuşu kelebeği, bir taşı sevin yeter! kısmına hala güldüğüm şarkı. ayşecik bütün kasbayı nasıl da diriltiyordu sevgisiyle. hey gidi....
devamını gör...
keşke her gün verseler,her gün dalga geçsem dedirten film.ayşecik karakterinin eve ilk önce kedi sonra köpek sonra sokak çocuğu getirip izin vermeyen teyzesini kınaması * **,ikinci kat penceresinden düşüp sakat kalması,vee çingene pembesi ve yeşilli ortadan halka ile birleştirilmiş bugün olsa giyerim dedirten elbisesi ile kıvırta kıvırta yolda yürümesi en beğendiğim sahnelerdir."kardeş keklik türküsü biliyon mu" sahnesini her elime tahta kaşık aldığımda canlandırırım.
devamını gör...
evin hizmetçisinin refakatinde yaptığı alışveriş sahnesi unutulmazdır. pazende şalvarını soyunma odasında bırakıp, mini bir elbise giyen ayşeciğin şivesi de bir anda değişiverir:
hizmetçi: hiiii!! ayşe! çok güzel olmuşsun!
ayşe:sus! biliyorum..
devamını gör...
10.
bir kuşu kelebeği, bir taşı sevin yeter! kısmına hala güldüğüm şarkı. ayşecik bütün kasbayı nasıl da diriltiyordu sevgisiyle. hey gidi..
devamını gör...
11.
--- alıntı ---
geceler golgesinde
kirik kadeh gibiyim
bu sensiz aksamlarda
ümitsiz, kederliyim

hayat sevince guzel
sen sevilirsen eger
yoksa hasretle biter
tatli gecen o gunler

gece gec saatlerde
hickirik duyuyuyorum
hayalini goruyor
seni dusunuyorum

hayat sevince guzel
sen sevilirsen eger
yoksa hasretle biter
tatli gecen o gunler

bir hayal otesine
gitmeyi istiyorum
beklemekten usanmis
ben sana geliyorum
--- alıntı ---

bir şarkının sözlerinin ne kadar çelişkili olabileceğini göstermiştir. ayşecik (zeynep değirmencioğlu'nun) tarafından da heyecanla söylendiği gözlemlenmiştir.
devamını gör...
sevmediğim sevemediğim filmin sinir bozucu şarkısıdır. hayat sevince güzel, çiçek, böcek taşı maşı sevin diyor ama bünyede ters tepki yapıyor. ayşecik'in mimikleri, bütün kasabayı ele geçirmesi, köylü kızından şehirli kıza keskin dönüşü şarkıya antipati oluşturdu sanırsam. he yine de bu filmi izlemekten de geri durmamışım bu da enteresan.
devamını gör...
dünyanın bütün malları, odunları, küpeşteleri birleşseler bu filmde kendisine sarılan ayşecik'in saçını tam okşayacakken birden elini yumruk yapıp dişlerini sıkarak "odana çık ! çabuk odana çık !" diyen teyze hanımın yerini tutamazlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar