hayati inanç

#özgürler 

can veren pervaneler adlı programında çetrefil şŸiirleri bile hafızadan takır takır okuyan ardından yorumlayan kaliteli insan. şŸiirlerine hafif hafif eşŸlik eden tanbur da ayrı bir renktir programında. televizyona çıkıp da şŸiir okumayı bilen tek insan.
devamını gör...
divan edebiyatına nasıl merak sardığını kendi ağzından dinleme fırsatı bulduğumuz meslektaş büyüğümüz.

divan edebiyatına olan ilgisi, hukuk alanında kullanılan fakat güncelliğini yitirmeye yüz tutmuş kelimelerin anlamlarını araştırmakla başlamış. güzel bir hikaye, ben anlatsam tat vermez. nihayetinde derya deniz diye tabir edileninden edebiyat dağarcığı olduğunu söyleyebiliriz.

bir de konu osym'ye ve onun hazırladığı paragraf sorularına gelince kendisinin sinkaf edebiyatına da son derece hakim olduğunu öğreniyoruz.
devamını gör...
son sohbetimizde ezberindeki beyit sayısının 8000 e dayandığını belirten samimi bir gönül adamı. konuşması, mimikleri ve kendine has gülüşü ile sizi alıp uzak diyarlara götürür. özellikle divan edebiyatı aşıkları tarafından dinlenilmesi elzemdir.
devamını gör...
"her türk erkeği günde usta işi bir gazel okumalıdır ve her türk erkeğinin ezberinde 10 beyt yer almalıdır" diyen divan edebiyatı sevdalısı avukat. ses tonu ve akıcı üslubu sizi hemen tesiri altına alır. ankara hamamönü'nde bulunan kabakçı konağı'nda iki haftada bir şiir dinletisi tertip etmekte ve sevenleri ile buluşmaktadır.
devamını gör...
dün akşam geçirdiği kalp krizi ile sevenlerini üzmüştür. çok şükür ki şu an sağlığı yerindedir ve hastahanede istirahat etmektedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar