hayati organlarından vurulmak

akciğer, kalp, beyin, aort ve karaciğerden vurulmaktır. böbrek, bağırsak, dalak, mesane ve döş her zaman ölümcül olmaz. hayati organlardan yara almak kalıcı sakatlıklara neden olabilir. ama hiçbir şey olamaya da bilir. Allah'ın takdiri..
devamını gör...
en beteri karacigerden vurulmaktir. en agir aciyla olmeye sebeptir. zira karaciger vurulmalarinda pek bayilma gerceklesmez... fena...

tabi oyle biliyoruz biz. hata varsa tipcilar duzeltin arkadas. zibilyon taneler ise yarasinlar bari... *
devamını gör...
bazen halısahada başınıza gelebilir. bir top tarafından hayati bir organınızdan vurulabilirsiniz.

ilk olarak tek ayak üzerinde sekin bir müddet, sonra tuvalete. ( bu evrensel bir tedavi yöntemi sanırım, herkes böyle söylüyor. faydası var mı bilinmez.)


devamını gör...
vücudun tüm etkinliğinin devre dışı olacağı durumdur. reseptörlere basınç uygulanıyordu, tabii yanılmıyorsam; sonra da kişi bir hiçliğin içine giriyordu. tabii bu direkt ölümler için geçerli. hayati organlara kurşun isabet etmediğinde de kişi, travma geçirir, şoka girer ve karmaşık semptomlar göstermeye başlar. dizi veya filmlerdeki gibi duygusal, dramatik veya trajik bir durum değil, bilakis dehşet verici, korkunç bir durumdur. burada bir tıbbi müdahale yapılmazsa zaten kan kaybından gidiyor insan herkesin bildiği üzere, o esnada da bir baygınlığa maruz kalıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar