hayatımızı kolaylaştıran pratik bilgiler

hayata dair işe yarayan notlardan oluşur.

misal domateslerin çabuk çürümesini önlemek için koparılan kısımlarının aşağıda kalması gerekir. bu sayede domatesin koparıldığı yerden nem ve hava girişi engellenmiş olur. ayrıca domatesler oda sıcaklığında buzdolabında olduğundan daha uzun süre dayanır.

bir başka misal tencerenin başında beklemek istemediğiniz zamanlarda taşmasını önlemek için tahta bir kaşığı tencerenin üzerine yatay şekilde yerleştirebilirsiniz.

şekil a da görüldüğü gibi:

sarımsağı kolayca soymak için dişlerini bıçağın yan tarafıyla ezmeniz yeterlidir. kabukları kolayca ayrılacaktır.

fazla yumuşamış tereyağını bir kase içerisinde buza batırırsanız hızlıca donacaktır.

tereyağı buzdolabında fazla donduysa ve hemen kullanmanız gerekiyorsa rendeleyerek ihtiyacınız kadarını elde edebilirsiniz.

ve bombaların bombası hanımlar açılmayan kavanoz kapağı için artık bize ihtiyaç yok. sıcak suyun altına tutarsanız metal genleşir ve kavanozu kolayca açabilirsiniz. *
devamını gör...
maya su ve şekeri bir 10 dakika kabartırsanız hamur daha çabuk mayalanır ve olabildiğince sıcak tutulursa. streçleyip güneşe bırakabilirsiniz.

tavada balık yaparken diğer ocakta sirke kaynatırsanız kokusu kalmaz.

kek yaparken sıvı yağı önden ölçüp sütü de aynı bardakla eklerseniz bardakta olan tüm yağı sütle birlikte almış olursunuz.

bilgisayarda yaptığınız her çalışmayı kendinize mail atın ki her yerde ulaşabilesiniz.
devamını gör...
şimdi ben buraya yazıcam ondan sonra vay efendim ne biçim iğrençsin terbiyesiz falan diceksiniz. kardeşim sonuçta hayatınızı kolaylaştırıyor mu kolaylaştırıyor. tatava yapmasın kimse.

büyük tuvaletinizi yaptığınızda poponuza su sıçramasını istemiyorsanız, yaptığınız dışkı düşmeden elinizle tutup yavaşça suya bırakın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar