hayatın beklemek ve sabretmekten ibaret olması

27 küsür yıllık yaşamımda artık emin olduğum yegane gerçek. insanoğlu hep bir şeylerin peşinde, hep beklenti içinde. uzun zamanlar boyu düşlediği, hedeflediği şeylere ulaştığı andan itibaren şükretmek ve korumak nedir bilmeden kendine yepyeni açlıklar ve yokluklar belirleyip peşinden koşmaya başlamakta.

en güzel kim bekliyorsa, kim en delikanlıca sabrediyorsa en mutlu en huzurlu o oluyor. Allah bize de güzel beklemeyi nasip etsin.
devamını gör...
"insan, beklemek için yaşıyor;
ne derse katil, hepsi yalan!"
diye bir şiirimde belirttiğim hakikat.
devamını gör...
çok zor bir durumdur. neyi beklediğin ve ne için sabrettiğindir önemli olan. değiyorsa bekle ve sabret denilesi haldir.
devamını gör...
doğru önerme. beklemeyi ve sabretmeyi bilmezsek düşlediğimize varma umudunu yitiririz. bunun yanında elimizdekiyle yetinememe illetine tutuluruz ve bu illet insanın yaşamla yetinememesine dek varabilir. ancak bilinmelidir ki ölüm dahi sabırla beklenmelidir.
devamını gör...
"şark oturup beklemenin yeridir. biraz sabırla her şey ayağınıza gelir." -a. h. tanpınar-
devamını gör...
hayat adına yapılan en iyi tanımlama. bir kere en kısa vadede yarını bekliyorsun, beklediğini bulamayınca sonraki yarınlara sabrediyorsun.
devamını gör...
başka çaresi olmamaktan insan işte böyle teselli buluyor kendine.
kimse demiyor ki kaybettik.
devamını gör...
insanın aciz ve ölümlü olmasından kaynaklanır.
devamını gör...
--- alıntı ---
- insanların çoğu geçmişi geleceği ve bugünü aynı anda kavrayamamanın acziyetinde olduğunu bilmeden tanrıcılık oynamaya soyunuyor halbuki sabırsızlıklarına yenildiklerinin farkında değiller. verilen her kararın, atılan her adımın mutlak doğru olmasını dilemek haksızlık değil mi sence de? doğru cevaplara ulaşmak için beklememiz gerekiyor.

- beklemek geleceği gösterecek mi?

- geleceği göstermese de geçmişi değerlendirme fırsatı verecek. geçmiş anda göremediklerini gösterecek tabii bu sana bağlı.

- beklemek... bekleyelim o vakit

- bu arada geleceği çok merak ediyorsan en uzak gelecekten bir haber vereyim sana, sadık bir haber. dünyanın sonunda iyiler kazanıyor.

-hıh!


--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar