hayatında ilk defa kahve falı baktıran insan

kahve falına gerçekten inanmayan birisi olarak ve daha önce hiç bir cafede baktırmamış birisi olarak ben bugün arkadaş kurbanı olup taksimde kahve falı baktırmaya gittik. kahve+fal 10 tl olduğunu görünce makarasına daldık tabi içeri.sonrasında yaşananlar:
-içeri girdiğimizde cafede gündüz olduğu için bir kaç kişi vardı. neyse biz oturduk masaya bir kızdan bozma erkek bize doğru geliyor tabi şaşırdık neyse siparişimizi verdik çocuk yine yanımıza yaklaştı ve kahvenin üzerine bozuk para koymamızı kahve bakan kişinin o parayı dilek suyuna attığını söledi.içimden dilek suyu diyince geçen tabi böyle taşlı biryervar yukardan su akıyor falan öyle bir ambiyans geldi.çocuk bizim onu görmediğimizi sanarak başına çiçekten taç yapıp oynamaya başladı gülmemek için kendimizi zor tuttuk...
-kahveyi kapatırken herkes "neyse halim çıksın falım"der ben ise "allahım sen günah yazma" diyerek kahveyi kapattım...
-iki tane fal bakan vardı arkadaşıma bakan kişi gayet normal bir erkekti fakat ne hikmetse ben odaya bir girdim (karşımdaki kadınmı erkek mi anlayana kadar bayağı bir zaman geçti tabi) meğersem erkek miş saçları perçemli kısacık, fönlü ,takma kirpik, kaşının ucuna kadar sürülmüş eyeliner yemyeşil gözler ellerde yüzükler.
-oturdum karşısına dilek tut dedi fincanın üzerine koyduğum parayı alarak tutmadım ama adama tuttum dedim yazımı turamı dedi eline koydu tura dedim yazı çıktı.sonra dilek suyunu beklerken masada yanı başımızda duran bildiğimiz kasenin içine (hani benim taşlı falan yukardan su akıyor sandığım yere) parayı atarken bidaha yazımı-turamı olayı oldu yazı dedim. "afferim tatlım akıllı seçim yaptın" dedi. ben o an ordan kaçıp gitmek istedim karşımdakinin tipine mi güliyim niye ben burdayım diyemi güleyim bilemedim.
-sürekli tatlım diye konuşan biri ve iki dk da fincanı 360 derece döndürüp fal bakan kişi artık siz düşünün.tam falın ortasında "annniiiişşş bensiz mi izliiyoosoonn" diye bir bağırdı yüreğim hopladı.hemen hesabı ödeyip çıktık tabi nitekim herkese söylenen klasik laflar boşa verdiğim para yanıma kar kaldı.
sonuç: bir daha asla fal baktırmam. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar