hayatınızı boşa harcadığınızın işaretleri

1. uyandıktan hemen sonra yataktan kalkmamak.
2. amaçsız aktivitelerle günde bir veya iki saatten fazla zaman harcamak
3. her günün sonunda yatmaya hazır olamamak
4. geleceği ve yapacaklarınızı hayal kurarak boş zaman geçirmek
kynak.
devamını gör...
internetten kopi paste yapılarak ortaya atılan boş maddeler. şimdi sen peş peşe beş madde koyunca bu onu dolu mu yapıyor? emaaan herkes kendince bir doluluk prensibine sahip. uyuzum şöyle dünyayı çoook üst düzeyde kavrayıp o boş bu boş şu boş gibi artizlik yapanlara. oysa sen bu cümleleri kurma düzeyine ulaşıncaya dek ne kadar boş işle iştigal etmişsindir onu da söyle biraz.
devamını gör...
mutluluk veya mutsuzluk bunun en önemli göstergesi. mutluluk derken haz alma temelinde yükselen bir mutluluk tanımı yapmıyorum.

doğru veya yanlış bir yol seçip bu yolda yürümeye devam etmek yani " yolda olmak " mutlu olma adına atılan en net adım bence.

dünyaya faydalı biri olmasak bile ülkemize faydalı olabiliriz. biz kendi kendimize faydalı olmakla uğraşmadan ülkeye de dünyaya da katkımız olmaz.

fayda derken pozitif bir şey söylemiyorum. bazen zarar vermemek bile tek başına yeterli olabilir. sizden doğanlar insanlığa yararlı olmasa bile hiç değilse zararlı olmasın.

zararlı olmayan bir nesil için onları sevmek gerek. onları sevmek için kendini sevmek gerek.
kendini seven kendiyle barışan önce kendini sonra çevresini en son da dünyayı sever ona zarar vermez.
devamını gör...
sürekli meşgul bir insan olmama ve her zaman ki yapacak bir şey bulmama rağmen sürekli geçmişe takılı kalarak yaşayan ben de buna bir örneğimdir. öğrenciliğin yanı sıra para kazandığım iki işim ve aktif olarak amatör lisanslı olduğum bir spor dalı var ama hayatım geçmişte yaşadığım olaylara takılı kaldı. ne yaparsam yapayım her gece iki sene önceki şeyleri düşünmekten kendimi alamıyorum.
devamını gör...
tamamını mı? yok değil belki iki üç seneyi boşa harcayabilir insan toplam olarak... yeter ki o boşa geçirdiğiniz kısım ardarda olmasın ve son demlerinize denk gelmesin... yeter ki bir geri dönüş şansınız olsun...

t: önceden görülebilseydi ziyanlık olmazdı işaretleridir...
devamını gör...
bu yaşla ilgilidir. eğer yaşınız 30'a yaklasiyorsa kaçınılmazdır bu. hep pismanliklar yaşarsın. öyle yapmasaydım böyle yapardım vesaire sanarsın ki dünyayı degistirecektin işte süreç yavaş yavaş onu degistiremeyecegine doğru gidiyor. hea sonunda noluyor? bölüm sonunda dünya seni değiştiriyor. (buralar hep sartreden arak). o yüzden çok şey etmemek lazım.

hadi bir aforozda filmden vereyim * : dünyayi sev ama ona sahip olmaya çalışma.

he ben yapıyor muyum hayır. öyle boş boş konuşuyorum işte.
devamını gör...
sosyal medya aracılığıyla insanlarla tartışmak.

hayat, bazı meseleleri ciddiye alıp uzatmak için çok kısa. hayat, yüzünü dahi görmediğiniz, cesaret sınırı klavye çerçevesinde kalan insanlara cevap verme amacıyla fazladan efor sarf etmek için daha kısa. hobi olarak bu dalı seçtiyseniz başka tabii.
devamını gör...
şu sıralar nedense felaket bir biçimde kitap okumakla bu duygu oluşuyor bende. beni tanıyanlar bilir öyle kitap fetişisti bir adam değilimdir. sanal kaynaklar hayatımıza girdiğinden beri dehşetengiz ve şekilde google araştırmacılığına tutsak ettik kendimizi. yahut az biraz eğitim alıp standarttan farklı birkaç bilgiyle popülerleşmiş her araştırmacıya üstad gözüyle baktık. şimdilerde farkediyorum da, kitap okumanın hazzı cidden başka birşey. uhrevi bir havası var herşeyden önce. lakin burada da bir sıkıntı var. güncel kitaplarında kaynaklarını incelediğinizde yazarın aman aman kitap için mesai harcamadığının da farkına varabiliyorsunuz. yazmak için yazmış adam. dikkat etmek lazım
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar