hayattaki tek başarısı evlenmiş olmak olan insan

zaten desinler olmasa evlilik kurumu hepten biter bu zamanda. çoğu için evlenememiş demesinler evlenmiş desinler falandan ibaret kaldı bu olay. yani o kezo ve barzoların evlenmelerini bu kadar başkalarının gözüne sokmaları da bunun göstergesi değil mi? gerçekten mutlu olan böyle şeylere ihtiyaç duyar mı?
yani nedir? bir erkeklik gösterisi mi evlenebilmek? hayır ben kimseye bir şey ispat etme gereği duymuyorum çünkü erkekliğimden eminim. böyle bir güç gösterisi derdine düşenlerde bir takım sorunlar olmalı.
devamını gör...
yeni evlidir. önce bir başarı olarak görüyorlar, sonra sıkılıp bu başarı değil y deyip çocuk yapıyorlar. işte onunla ömrü billah övünüyorlar. benim anlamadığım; herkesin yapabildiği bir şey başarı mıdır? bilemedim...
devamını gör...
hakkında tarafımca söylenecek çok şeyin, ağır eleştirilerin olacağı insandır ama gerçek şu ki, o bu hayatından mutlu olduğu sürece bana laf hakkı doğmaz.
devamını gör...
200 kişilik yemek için 50 bin para verildiğini duydum ki, vallah büyük başarıdır.

gelecekteki geline dipnot: yavrum biz de bir düğün yemeği icin 50 bin verecek israfcılık yok.aman gözünü sevdiğim kendi değerini düğün icin harcanan para üzerinden değerlendirip kendini nesneleştirme. sevgiler.
devamını gör...
hayatında hiç bir başarı elde edememiş insanların övündüğü tek argümanı düğünü ve evi.o yüzden böyle göze soka soka yaşarlar. sosyal medya ya bakın özellikle muhafazakar başörtülü bacılarım yatak odalarına kadar paylaşım yaparlar mahremiyet diye bir olgu kalmamış. sırf fenomen olacam diye yediği içtiği giydiği her şeyi paylaşıyorlar. ya sen koca parası ile aldığın koltukta çanta markası paylaş diye mi yaratıldın. iğreniyorum ve gelecek nesilden endişeleniyorum.
devamını gör...
genellenmiş insan.

da...

öyle deme evlendiyse ve bunu sürdürebiliyorsa iyi kötü iş edinmiştir, iyi kötü bir evi idare edebiliyordur, az şeyler değil. bu ikisi konusunda da başarısı yoksa artık Allah eşine sabır versin. ama hiçbir işte dikiş tuttaramayan, sorumluluk üstlenemeyen ya da fazla maceraperest, zinaperest kişilere göre bir şeydir bu bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar