hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler

her şeyin boş olduğu hissi. bilhassa dünyada yapılan ve dünyada kalacak olan şeylerin. bir yerlere ulaşmak için sarf edilen gereksiz çabalar, alınan bir kıyafet, telefon, araba, ev hatta yenilen yemek bile boş çoğu zaman. ortalama 70 senelik bir ömrün yarısına yaklaşırken geçen yıllara dair elde avuçta dişe dokunur bir şey olmaması ve bundan sonra geçecek yılların, öncekilere nazaran daha çabuk geçeceğini bilmek ve bunun idrakinde ola ola hala manasız işler peşinde koşmak.

evet havalar buralarda çok soğuk.
devamını gör...
karşındakinin yalan söylediğini anladığın anlar..neden, ne gerek var bu yalana diye soramayacağın biri ise gerçekten nefes almak bile zul gelir insana..
devamını gör...
bir akrep resmi görmek, insanların akreple ilgili yaşadığı korkutucu olayları dinlemek ve kişinin aklına akreple ilgili tüyleri diken diken eden anılarının gelmesi.


devamını gör...
bazen etkisini tüm yoğunluğuyla hissettirmekle beraber, ne olduğu konusunda hiç bir fikir yürütülemeyen şeylerdir. tam da şu anda olduğu gibi. * * *
devamını gör...
hayattan ve her şeyden bir anda soğumaya yer arayan biri için bulunması çok da zor olayan şeylerdir. hayat sırf yaşamakla mükellef olduğumuz için bile güzeldir. zira mükellefiyetin kaynağı en sevgilidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar