haydarpaşa - gebze banliyo tren hattı

insanın en rahat ve en kısa yoldan mutasyon geçirebileceği ortam. metrobüs yolculuğundan şikayet edenleri sıkı bşr macera yaşamak için buraya davet ediyorum. yalnız gaspçılar sizi hareket eden trenden atarsa fazlaca üzülmeyin vaka-i adiyedendir.
devamını gör...
akrabası olmayan insanların binerek bir sürü akraba edineceği müthiş doğa üstü ortamdır. denge de durmanıza gerek yok. tutunmanıza gerek yok. sadece kalabalığın engin ruhuna ve bedeninize aks edişinize bırakın kendinizi.
devamını gör...
şaka gibi.
kimsenin umuru olmamış bu hat. koskoca ihl sözlük, cogito sözlük, dunya sözlük bileseninden 3 adet tanım mı gelmiş?
kimse umursamıyor mu bu hattı yoksa kullanmıyor mu?
kullanmiyor olsanız da hesap sormak gibi bir hakkımız da var ama!
e böyle olursa adamlar elbette 2 seneliğine kapattiklari bu hatti,4 sene de geçer bir arpa boyu yol alınmaz.
şu an pendik haydarpaşa arasında tek bir çalışma yok. geçen yine maltepe civarında bulundum. koca tren yolu bomboş. büyük harflerle boş boş. bir kaç hafriyat kamyonu yol boyu dolaşıp duruyor hepsi bu.
alistira alistira 1'er sene otelendi bu hattın açılışı. 2015 di önceleri sonra 2016 oldu, şimdide 2017'in sonu. ve hala en ufak bir çalışma ben göremiyorum.gören arkadaşlar varsa söylesin lütfen. gerçekten 2017 yilina yetisecek mi emin değilim.
1969 yılından beri kesintisiz hizmet veren bu hat 2013 yılında marmaray baglantilari inşa isleri icin kapatıldı ve o gün bugündür sahada ben en ufak bir ilerleme görmedim.
korkunç bir şey bu. memleketin özeti gibi maalesef.

devamını gör...
vicdansız eskiden adapazarı'nın göbeğine kadar gelirdi. komik olan adapazarından arfiyeye kadar olan bölümde trenin üzerine adaray diye bi reklam giydirme yaptılar, üç beş de durak koydular araya sonra adapazarı raylı sistem taşımacılık oldu adı. bildiğin yol aynı yol, tren aynı tren. hayır kaldırsa adaray'ı ms gibi haydarpaşa-adapazarı birleşecek...
devamını gör...
dünyanın merkezine giden araç olarak hayal ettiğimdi. hey gidi çakmak satıcılarının evi. eşantiyon kelimesinin mucidi belki o trendir. yarım açılan pencereleri, erenköyde inmenin cakası, süreyya'da plaj mı var hakikaten soruları... tarihe gömülen koca koca trenler de tarihe gömülür demek, işte o kadar.
devamını gör...
marmaray'ın atası.

bu trene kaçak binip kapıya asılmadan yolculuk yapmamış insan, hiç yaşamamıştır diyebilirim çok net.

hele bilet alıp , trene kaçak binmiş gibi vagondan vagona zıplayıp bekçiyi trollemek paha biçilmez ve aliyyül ala bir adrenalin.

ama kapıya asılmaktan daha zevkli bir şey varsa o da camdan çıkıp , üst kenardaki yağmurluk demirine tutunarak camdan cama , oradan kapıya ve sonra tekrar maymun gibi devam ederek tüm vagonu tren seyir halinde iken dolaşmak.

bi de istasyon çöplüğünden bulunan gidiş dönüş biletinin üzerindeki soğuk damga tarihi , iğne ucuyla değiştirip bilet almak isteyen vatandaşa " benim başka bi işim çıktı rica etsem bileti benden satın alır mısınız " deyip yolunu bulmak.
devamını gör...
çocukluğumun geçtiği tren hattıdır. kondüktörden kaçtığımız, balicilerle kavga ettiğimiz, kızları kesip,bize bakmadıklarında efkarlandığımız tren hattıdır. velhasıl bir neslin bütün hatıralarını alıp götürmüş yerine ruhsuz marmaraya bırakmıştır.
devamını gör...
yamulmuyorsam diğer hatlar gibi pandemi sürecinden o da nasibini almış ve seyahate kapanmıştır. hazır havalar güzelken romantik islamcı anlayıştan etkilenip bir doğu ekspresi yolculuğu yapacaktık keyif bırakmadınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar