yakında başlar. filistine destek için meydanları doldurma ve gaz alma eylemleri. ama durun kış geldi ❄ yağacak yağıyor. neyse en azından müslümanların liderleri konuşarak alırlar gazımızı.

yaza kim öle kim kala...
devamını gör...
"lan havada amma soğuk ha" diye geri dönülecek olan gaz alma durumu. fazla dert etmeyin.
devamını gör...
siz yapmayın, siz ancak oturduğunuz yerde çıkarırsınız "gaz"ınızı.

böylece onlar da tarafını belli etmiş olur, siz de.

ilave: tarafını belli etmek için daha iyi bir önerisi olan yoksa susun da daha fazla kepazeleşmeyin. veya konuşun, kimi insan yerine koymamamız gerektiğini anlamış oluruz.
devamını gör...
siz de eyleme koşanlara saldırarak gazınızı çıkarın...haa bu arada sizinkiler ne kadar da kudüs israilin başkentidir dese de kudüs bizimdir..
devamını gör...
bir de bu tipler türedi .elinden geleni yapabilen, bir şeyler yapmaya çalışan insanlara saldırarak ''bir şey yaptığını sanan'' tipler...
onu yapmayın bunu yapmayın . gaz almak için yapıyorsunuz sonuçta. camış gibi oturarak ''yeaağ abi'moduna girin. yol bu , yordam bu!
şaka mısınız arkadaş?
devamını gör...
düşünme eylemini askıya almış insanlar bulunur ,topluluğu lider görünen birileri domine eder sloganlar büyük büyük laflar oksijeni yutar ve bir süre sonra alışkanlık haline dönüşür vicdan rahatlatıcı bir işlevi vardır artık ...

- eylem var hacı geliyor musun ?
+en azından yürüyelim safımız belli olsun yav
-yalnız iyi kalabalık korkun bre kafirler!!
kafirler :tmm

rockn roll konseri gibi bağır çağır rahatla kardeşim sonra hayatına devam edersin .
devamını gör...
kapalı mekanlarda çay içilerek yapılacak olan kış eylemi olabilir.
devamını gör...
israil'in ''iran hariç herkesle ilişkilerimiz gelişiyor'' açıklaması daha bugün yapılmışken daha önce çokça çarkını gördüğümüz birileri kudüs falan deyince tebaları gibi peşlerine düşmemizi bekleyenlerin tepki gösterdiği söz. yalancı pehlivanlıklara tokuz.

gerçi milli görüş düzenliyormuş, o ayrı, milli görüş baştan beri samimiyetle sahipleniyor kudüs'ü. ayrıca kudüs davasına ömrünü vermiş adamlara operasyon çekilirken sevinçten havaya zıplayanlar bunlar, kudüs tv'nin kapatılmasına sevinmede siyonistlerden geri kalmayanlar bunlar. şimdi yalandan kudüs falan diyenler. iran israil'den daha tehlikeli diyen eblehler bunlar. suriye işgaline çanak tutan, destekleyen eblehler bunlar.
devamını gör...
olm az durun dolar düşüyor euro düşüyor ben güzel derdiniz ne? bize ne kudüs’ten? bırakın alsınlar 158 sene sonra alırız yine. hem biz daha tapulu (musul kerkük) toprakları alamadık daha sırasıyla her şey.
devamını gör...
ben bunu anlamıyorum üsküdar meydanda savaş var muharebe yapılıyor da insanlar ona katılmayıp sarıyer'e konsolosluk önüne mi gidiyor böyle bir şey mi var? var mı başka önerisi olan ya da 3 gün içinde başbakan falan olup savaş ilan etmeye mi düşünüyor bu eleştirenler ya vallahi anlamıyorum. eyleme gidenleri eleştiri twiti atanlar filistinden cepheden yazıyorsa amenna. yoksa şu durumlarda savaş yok cephe yok madem öyle çayımı içip eleştiri yazayım modunda takılmak da en hafifinden hani basiretsizlik, basiretsizce bir yorum.
devamını gör...
bu başlığa moderasyon tarafından el konulmadı ve asla konulmayacak.
devamını gör...
ülke sathında yapılıyor, belli ki daha da yapılacak. kimsenin elinden bir şey gelmediği için insanlar bu tür eylemlere katılıyor. peki bunları kim düzenliyor ? kutlu doğum ve kudüs mitingi organizasyonları konusunda uzmanlaşmış ve sırf bunlar için adam istihdam eden mgv, agd gibi kurumlar ve ihh. sonra kadrolu amigolar var, isim vermek istemiyorum gidenler görür, meydanlarda mantar gibi türüyorlar.

bir halta yaradığı yok bunların, ben sinirimi atacağım derseniz gidin elbette. iki sene önce bir konsolosluğu taşlamıştık, siz de yapın ama bir şey ummayın. müslümanlar anlık tepkiler vererek yaşamaya çalışıyorlar, belki rahatlıyorlar da bilemiyorum. hiçbirine katılmak istemiyorum artık.
devamını gör...
benim gibilerin meselesi değil ama içimden çok garip bir şey çıkıyor, biri.
benim gibilerin meselesi değil diyorum kendimi küçük görüyorum ama, bizden bile ne aşağı fikirde olan insanlar var. ifade edemedim.
çok şehit olasım geliyor be bu akşam.
ne bileyim. içimden bir sümeyye çıkıyor. bir meryem. anlatamıyorum hislerimi.
devamını gör...
bir kötülüğü düzeltebiliyorsan elinle düzelt, düzeltemiyorsan dilinle eleştir onu da yapamıyorsan kalbinden buğz et.
görüyorum ki eliyle düzeltemeyenler diliyle eleştirenleri de eleştirip buğz bile edemiyorlar. nesiniz siz?
devamını gör...
ne tavsiye buyurursunuz padişahım?.. istişhad mı mesela... devlet ricalinin p*ştluğundan da biz mi sorumluyuz yahu?!
devamını gör...
yanlış bir söylem.

toplum tabi ki eylem yapacak, yürüyüş yapacak, protesto gösterileri düzenleyecek. bunlar basit şeyler değil. kişilerin örgütlü tepki gösterme yoludur, iyi kullanılırsa çok yararlı yöntemlerdir. bireysel tepkilerden daha çok dikkat çeker.

toplumsal tepkinin kamuoyuna örgütlü ve legal yansımasını sağladığı için eylemler gereklidir ve eylemlere katılırım. kudüs ile ilgili eylemlere mümkün oldukça katılacağım. kişisel olarak karınca misali ateşe su taşırım. asıl adımları atması gereken yöneticiler inşallah o cesareti gösterirler.
devamını gör...
yeterli güce ulaşana kadar, elbette eylemlerle hassasiyetleri ayakta tutmak gerek.
yarın abd'ye "kes lan" diyecek noktaya geldiğinizde, toplumunuz "bana ne kudüs'ten abi yaa" noktasına gelmiş ise daha mi iyi olur?
devamını gör...
katılmadığım ifade.

eğer eylem günü belirlenirse ve elzem katılmam gereken başka bir işim olmazsa ben de eyleme katılmak isterim.

hatta eylem günü sözlükçe katılım sağlamak adına bir organizasyon da tertiplense daha güzel olur.
devamını gör...
15 temmuz mitinglerinin devamında da olduğu gibi, akşam evde yapacak bir şey yok miting alanında muzikle biraz gaza geliriz eller havaya sabahlar olmasın vur patlasın çal oynasın gibi görenleri eleştirildiğini düşündüğüm bir başlık olup başlık altında essegin münasip olmayan yerine su kaçırırcasına eleştirenleri görüyorum. edepsizleşmenin soytarılığın lüzumu yok başlığı açan adam bazılarınızın babası yaşında yaşına hürmeten yerinizi bilin.

mitinglerde kendinden geçen sağa sola slogan atanların günlük hayatta sözde müslüman kardeşini düdüklemek onu cemaatinden tarikatından mezhebinden dolayı belki tekfir edecek seviyeye gelenlerin bu miting alanında sahte birlik beraberlik kardeşlik çağrısı yapmaları, veya sadece heyecan olsun diye buralara gelip etrafındakilere sen ne biçim insansın tatavası yapması beni sadece kızdırır.
destek olmak sadece maddi olarak değil manevi olarakta olur. maddi bir savaş olduğu gibi manevi bir savaşta var ve gavurların galebe calmalarının en büyük sebebi de bizim az bagirmamizdan değil müslümanların rahmeti tecelli ettirecek bir kıvamda ve yapıda olmamasından kaynaklıdır.
bugün burada ahkam kesip yarın hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam ediyorsan sen zaten ilk başta konuşma. bu meselelerin sosyal platformlarda bu şekilde suyu çıkarılması kadar tiksindigim bir şey yok.

isteyen miting alanına gider bağırıp slogan atar isteyen oturur evde namaz kılıp kur'an okur cevşen okur ve duasını eder. kimse miting alanına gitmiyor diye tarafını belli etmiyor değil, dünyada iş sadece fiziksel gösteri ve kuvvetle olsaydı o vakit hayvanlar dünyada hüküm sürerdi.
başlığı acanın eleştirdiği noktayı ben şöyle anlıyorum, mitinge gitmek orada varlığını desteğini belli etmek değil türkiyede her olayda olduğu gibi burada da işi şova dökenlere bir eleştiri var.

yoksa halis niyetle orda olanina da oturup israil lanetinin kahru perişan olmasını ve eziyet gören ehli imanın kurtuluşu icin dua edenin samimiyetini sorgulamak buradaki hiç kimseye düşmez. neyse.
devamını gör...
bak şimdi yine aklıma geldi, sahi ne oldu, artık filistin hakkında sözlükte kimse bir şeyler yazmıyor...

eylemden eyleme mi koşuyorsunuz, yoksa gittiğiniz eylemler ile yüreklerinizi mi rahatlattınız...

intifada bitti herhalde...
devamını gör...
eylem ilk anda yapılır genelde.

farz edlim ki türkiye'de o cuma eylem yapılmamış, herkes ay eylem yapan ikiyüzlüler diyerek kenara çekilmiş olsun.

siyasilerinin bu kadar söylendiğine bakmayın halkın pek tepkisi yok aslında denebilir mi? evet.

siyasete ve dünyaya filistin halkının yalnız olmadığına dair küçük de olsa bir mesaj verilir mi?

filistin halkı, bak bir sürü ülkede eylem oldu diye manevi olarak güçlenmez mi?

vs vs

haydi bomba atalım mı diyelim, ne diyelim.

boş boş hedef şaşırtarak, aramızda mı bölünelim.

evet, doksanlar eylemci ruhu yok, ama iktidardaki parti de daha sert tepki veriyor bu tür durumlarda. daha aksiyoner. anında zirve çağırıyor, bağırıyor falan.

incirlik'in kapatılmasına var daha.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar