hayko cepkin

#özgürler 

kaliteli müzik yapmasına rağmen hakkının verilmediğini düşündüğüm yetenekli bir müzisyen . insanların dış görünüşe göre yargılamakta yanılgıya düştüklerini gösteren güzel örneklerden biri ayrıca .
devamını gör...
dış görünüşünü insan görünümündeki çoğu kişinin asıl görünüşlerini ortaya çıkarmak için özel tasarladığını düşündüğüm pek muhterem türk rock sanatçısı. bugün onun saçına laf atan yarın türbana laf atılınca özgürlük nerde diye bağırmaz inşallah meydanlarda...
devamını gör...
melekler şarkısına aşık olduğum, taptığım, ama adının neden melekler olduğunu anlayamadığım, muhteşem ses ve yoruma sahip şarkıcı..
devamını gör...
türkiye'de kendisinden gurur duyulması gereken nadir seslerden. ermeni kökenli de olsa türk vatandaşŸı olması kendisiyle gurur duymak için yeterli bir sebeptir.
devamını gör...
melekler isimli şarkısında "bir olsun gönlünde bir olmasam da bir" diyen, klibinin sonunda da "farklı görünsek de aynı şeyleri anlatıyor ve yaşıyoruz" yazısı beliren rockçı.
devamını gör...
belki böğürerek şarkı söylediğini düşünüyor olabilirsiniz .o böğürtü , yaptığı müzik çeşidinin bir gereği (brutal ve scream).
tip olarak da, saçı ,başı , bakışları, bazılarına ürkütücü gelebilir.fakat o abartılı kostümleri kullanmasını, tamamen dikkatleri gözünde ki rahatsızlıktan başka yerlere çekme çabası olarak görüyorum .satanist olmadığını da bir yerlerde okudum .fakat bir şey söyleyeyim mi ?
müziğinden etkileniyor insan .nedir anlayamadım .bugün türkiye de sanatçıyım diyen pek çok kişiden daha ince ruhlu bir müzik yaptığını düşünmekteyim .millet olarak da yaşam tarzı olarak da çok farklı bir yerlerde duruyoruz .ama ben yine de onu dinlemeyi seviyorum . bu durum herhalde müziğin evrensel bir dil olduğu tezini doğruluyor .
bazı şarkıları ;
fırtınam
görmüyorsun
zaman
son kez
yalnız kalsın
devamını gör...
albümlerinde türk halk müziği ve arabesk tınıları da barındıran sanatçı. önyargılardan kurutulup, "scream vocal"e* takılmayıp, tüm şarkıları dikkatle dinlenmeli.
devamını gör...
kendi halinde sanatını icraa eden ve başarılı olan, anadolunun türlü şehirlerinde turnelere çıkan ermeni asıllı türk vatandaşımızdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar