haylayf

aslında saray markasının bir bisküvi adı ancak her nedense internet cafelerdeki bebe diye tarif ettiğŸimiz kişŸiler half-life oyununu bu hale getirmişŸlerdir.
devamını gör...
isim babasını merak ettiğim, ülker'in efsane şekerli bisküvisi. ambalajı görüldüğünde ya da ismi duyulduğunda; çocukluk hatıraları beynin sağ lobuna doğru akmaya başlar.

en son reklamını ne zaman izledim hatırlamıyorum. bakkallarda neredeyse artık hiç yok, koca marketlerde belki ararsan var. oysaki 10 numara bisküvidir. ülker niye satmak istemez anlamıyorum.
devamını gör...
ülker ingilizce kelimelerin okunuşlarını türkçe olarak marka yapmıştır çizi de cheese nin okunuşunu, haylayfta ise high life nin, akılda kolay kalan isimler oldu sonrasında.
devamını gör...
keyifle yediğim bisküvi.

sadeliğiyle benden 10 puan alarak ülkerin en iyi bisküvisi seçiliyor.
devamını gör...
geçenlerde 3 market gezip bulamadığım özlediğim lezzet. *
devamını gör...
bir dönemin çocuklarının ağız tadı. ürün halen piyasada ama nedense eskide kaldı gibi gelmekte. o yüzden ona da nostaljik ürün muamelesi çekebiliriz.
devamını gör...
üzerindeki şeker kırıntıları ile çocukluğumun daha bir ayrı cazibeli bisküvisi. bizim buralarda var aslında marketlerde ama. yoksa kayıp mı oldu?!.. bir market yolu tutmalı..
devamını gör...
yeniliklere açık olmayan, düz insan modelini temsil edenlerin çay ile birlikte yemek için aldıkları şekerli bisküvi.
bir tane de tuzlu alalım için;
(bkz: çizi)
devamını gör...
bu isimde bir halk plajı vardı eskiden menekşe'de. az girmedik oradan denize. ah eski istanbul ah, denizi temiz krosu azdı o zamanlar...
devamını gör...
biz bunu ve bizim zamanımızda adı aydede olan yine üzerinde şeker kırıntıları olan ve aydede formunda bisküvileri süte batırıp yemeyi pek severdik. süte doydukça üstündeki yazılar daha okunaklı olurdu, aydede de şişerdi. nasıl da lezzetliydi! marketlerde şu an satılmıyor olması dikkatimi çekmemişti. albeni'ye çizi'ye biskrem'e tek lokmalığı, sandviç olanı, çubuğu vs derken sürekli çeşit çıkaran ülker'e yeni bir format kazandırarak haylayf'ı tekrar piyasaya sürmesini istediğimi belirtir, arz aderim.
devamını gör...
çizinin kardeşidir. zıt karakterlere sahip olsalar da tatlı üzerine tuzlu, tuzlu üzerine tatlı arayan benim gibi damaklar için harika bir ikili oluştururlar.
devamını gör...
geçen gün ders arasında arkadaşın önünde görmekle birlikte sormadan bir tane alıp yediğim güzel bisküvi. unutulduğunu düşündüğüm bir başkası için (bkz: kat kat tat)
devamını gör...
çocukken yediklerimiz büyünce yediklerimizden daha güzeldi; hissi uyandıran bisküvi.
devamını gör...
şimdilerde nescafe ile mükemmel bir ikili olan, çocukluğumuzun bisküvisi.
kahve şekersiz olsun ama.
devamını gör...
bağımlılık yapıyor.
ya da ben onunla çocukluğuma iniyorum.
çok güzel.
çok.
çok.
çook.
devamını gör...
fabrikatör olsam ülker ile anlaşıp "kardeşim bu bisküviyi piyasadan kaldırmayın" diye anlaşma yapacağım lezzet.
paketi en güzel bisküvilerden.
devamını gör...
sevdiğim fakat yiyemediğim. içim gıdıklanıyor bu büsliyi yemek istediğimde. aklıma gelince bile bi garip oluyorum.
devamını gör...
bir probis değil ancak yine de çok çok çook güzel bir bisküvi. ama beğeneni az.
devamını gör...
küçükken hastası olduğum bisküvi. * uzun bir aradan sonra aldım ve büyük bir hayal kırıklığına uğradım. tıpkı eski yapım transformers çizgi filmini yeniden izlediğimde bana yaşattığı hayal kırıklığı gibiydi bu. bildiğin petibör ü ortadan ikiye böl üstüne toz şeker serpiştir, hepsi bu. aklımda tek kalan ve anısı olan ambalajı olamasa neyse ama yeni çıkan büküvülerin yanında amatör işi gibi bir şey bu ürün bence.
devamını gör...
çocukluğumuzun çiziyle birlikte en çok tüketilen iki bisküvisinden birisi.
devamını gör...
niye üretildiğini anlamadığım dünyanın en gereksiz bisküvisi. bisküvi zevki olmayan gıda kıroları için üretilmiştir kanıhttp://mca.bi de kardeşi çizi vardır leş kokulu bişey, içinde peynir varmış sözümona, bizim kahvaltıdaki peynirler hiç de öyle kokmuyor. (bkz: bi bitmediniz gitti)
devamını gör...
toz sekeriyle,paket rengiyle donemin piskevitlerine yeni bir soluk getiren gunumuz cesitleri arasinda hak ettigi yeri bulamayan yenilikci abur cubur.
devamını gör...
küçükken çayla ne güzel yerdik... şimdiler o eski gözdeliğini arayan bisküvimiz. :)
devamını gör...
ülkerin en dandik bisküvisi. bunca yıl nasıl tutundu piyasaya bu bisküvi aklım almıyor.
devamını gör...
tez konusu yapılması gerek bence bu püskevitin. bu kadar dandik olup bu kadar yıl piyasada kalmak gerçekten çok büyük bir başarı.
devamını gör...
yiten değerlerimizden. yani ben ne zaman oldu görmüyorum hiçbir yerde. lezzetli ucuz ve çabuk bir atıştırmalıktı. haylayf'ımızı yedirtmeyiz*
devamını gör...
çizi'nin yoldaşlık ettiği bisküvidir. usule göre de önce çizi yenir ardından haylayfa başlanırdı.
devamını gör...
bir zamanların efsane püsküütü..

mavi bir kabı vardı.kabın üzerindeki şeker tanesi şuan bile gözümün önüne geldi..
devamını gör...
bir ülker ürünü. kahveyle beraber favorim. çocukluğumda da vardı hâlâ var. efsane!

1988 yapımı reklamı:
devamını gör...
bir dönem en sevdiğim ve yediğim ülker püskevitiydi. sonra o paketin içine o kadar şekeri, hem de öyle kalıplar halinde nasıl soktuklarını çözmeye çalışırken buldum kendimi. çözemedim. zati şeker zararlıydı biz de bıraktık.
devamını gör...
ne korkunç bi reklamı varmış dediğim püskevit..hala var mı ki..
devamını gör...
çok sevdiğim şey. iki tane filan yerim. paket değil. tane.
devamını gör...
çocukken çiziden daha çok sevdiğim bisküvi. gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş, şimdi çizi in, haylayf out. isim de ne kadar dandik len haylayf nedir...
devamını gör...
nasıl telaffuz edildiği hatta ne manaya geldiği hakkında bir fikrimin olmadığı çocukluğumun bisküvisi.yani 'heylayf','haylayf,'hayliyf'* hangisi bilemedim ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar