bir hayrettin karaman yazısı.
buradan
--- alıntı ---

sigara içmeyi hiçbir kimseye yakıştıramam ve caiz görmem; ama bunların başında başörtülü müslüman hanımlar geliyor.

--- alıntı ---

yazı buram buram cinsiyetçilik koyuyor. sigara içmek ne müslüman kadına ne müslüman bir erkeğe yakışmıyor ama başörtülü ya wowoww daha da yakışmıyor çünkü daha çok günah. yani sanki Allah böyle bir kural koymuş gibi: "bir kadın başörtülüyse ve sigara içiyorsa, sigara içen bir müslüman erkeğe göre çarpı 10 günah verilsin" çünkü hem kadın hem başörtülü.
bu ülkenin daha önemli problemleri yok mu gerçekten değerlendirilmesi gereken .

--- alıntı ---

ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: sanki farklı olanlara şunu diyor: “siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var”.

--- alıntı ---
buna yorum yapamıyorum. paylaşım kısmını çok anlamlandıramadım(istemedim). öyle birini gördüğünde o kişi için dua edersin yada faydalı olabilecek ne yapabilirim diye düşünürsün. insanın aklından böyle şeyler geçiyorsa önce kendini değerlendirmeli.
not: sigara içmiyorum.
devamını gör...
sizinle paylaşacak çok şeyim var kısmı bu adamın fantezilerinin boyutunu ve toplumdan tecrit edilmesi gerekliliğinin kanıtı. eşi sigara içen ya da kendisi sigara içen kapalı tüm kadınlar bu herife ses çıkarmak zorundadır. sapık. orta yaş bunalımı geçse de sürekli cinsellikten bahsetmeyi bıraksa keşke.
devamını gör...
takıldığım nokta ülkenin ne kadar içi boş ve gereksiz konularla meşgul edildiği. bir başörtülü şunları yapabilir, şunları yapamaz diye bir liste devlet tarafından hazırlanıp kamuoyuna sunulsa da hepimiz rahatlasak.

sanırım başörtüsü olayı azalarak bittikçe birileri ekmeksiz kalmaya devam edecek gibi. bu açığı kapatmanın yolu da başörtülü hanımların yedikleri içtiklerine karışıp batan gemiden pay kurtarmak. evet başörtülü sözlük kızları hadi hepiniz gidin sözlükten. sözlükte başörtülü yazar ve mod istemiyorum!!!
devamını gör...
senin ne haddine sigara içmek hem de sokakta göstere göstere. karşındaki adama neler vaadettiğini düşünmez misin? sigara içmek demek ben her yola gelirim demekten başka ne olabilir?

bu arada çok haklı bir yorumdur. müslüman kadınlara müstehak her şey çünkü. kadınlar bu denli şuursuz ve kadın düşmanı olmaya devam ettikçe yarın sokakta su içen -ki gidişat o yönde- kadınlara da laf söylendiğinde aynı tepkiyi vereceğim.
devamını gör...
bana sanki meramını anlatamamış gibime geliyor. bir de hiç de akıllıca hareket etmemiş.

desene; bunlar tavır ve hareketleri ile (dışarıda kalabalık yerlerde utanmadan arlanmadan bacak bacak üstüne atıp sigara içmeleri de buna dahil) modern görünenlerden bir farkının olmadığını, başındaki türbana takılınmaması gerektiği mesajı veriyorlar gibi bir cümle kursa tamam derim bu olmuş, eyw.

aynen öyle. üsküdar sahillerinde , bilmem ne parkında yiyişen türbanlıları mümine diye yutturacaklar bize. bunların özgürlük filan gevelemeye başlamaları da bu istikamette hep.

ayrıca kendi hocaları. kendi islami anlayışlarına dayanarak çıkarım yapıyor, o anlayışa göre yorumluyor. he son cümleler garabet.

yalan mı ? onlar gibi olmak istemiyor musunuz ? bol pardesülü büyük başörtülü genç bir ablayı parklarda filan bir erkekle öpüşür görseler ''başımıza taş yağacak'' tepkisi verir herkes. ancak boyalı şallılar her yerde yiyişirken millet artık kanıksamış, hayret bile etmiyor. fark yok mu yani ? işte o yazının muhatabı ikinci şıktakiler.

t: pek hazzetmediğim bir adamın yazısı.
devamını gör...
karaman'a göre başı açık kadınlar zaten paylaşacak çok şeyi olan, rahatça yürünebilecek, hoppa kadınlar demek ki bu durumda. kapalılarsa sigara içtiklerinde başıaçıklar gibi oluyorlar.

kalıbına tükürdüğümün ahlakçılığı...
devamını gör...
doğru kaygıyı yanlış ifadelendirmiştir.

sen de mi bürütüs, diyebilirsiniz bana. fakat rivayet odur ki, son osmanlı din adamlarından mustafa sabri efendi'nin, yeni icat edilmiş fotoğraf makinesini gördüğünde, "korkarım, bir gün gelecek, insanlar mahremiyetlerini bununla sergileyip günaha girecek" demiştir aşağı yukarı. bugün çağımızın ponografik bir çağ olmasının ana nedeni, bu hipergörünürlük değil midir? ama sanırım bu zamanın kafa yapısı o zamanlarda da olsaydı, yahut sosyal medya olsaydı, "delinin zoruna bak! hemen de milleti günahkar ilan etti" gibi zırvalar yumurtlar, güya düşünce ve duyarlık kasarlardı. bence pornografi kadar kötü bir zihin bozukluğu çağındayız.
devamını gör...
karamandan pek hazzetmem. bir alim siyasette esen rüzgara göre yön değiştirmez.
ama bu yazıda bahsettiği şeyin cinsellikle fantezi ile alakası yok. siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz.
sigara meselesine gelince bu pislik mümin erkeğe de kadına da yakışmaz. ancak olur da zaaftır, insan sigara içebilir.
fakat edepli bir müslüman kızı başka erkeklerin gözü önünde sigara içmez. gerçi utanma duygusunun kötülendiği bir çağda bu tabloya çok şaşırmamak gerekiyor.
devamını gör...
öle boş şeyler sölüyo ki, neremizle cidiye alacağımızı şaşırdık dediğim adamlar tarafından rehin alınmış durumdayız lan. bide bunu havada uçuşan titrler içinde yapıyollar ki değme gitsin.
devamını gör...
yeni bir yazı yazarak tüy dikmiş yorumuna. özetle "bunlar yazının asıl amacının üstünü örtmeye çalışanların yaygarası , ben hiç öyle der miyim siz yanlış anladınız" diyor.
devamını gör...
bu adamdan tiksinirim ama kara kaplıda ne yazıyorsa onun ışığında gerçekleri dile getirmiş. o değil de herife tepkiyi gösterenler de onlarca yıldır başörtüsünü yasaklamak din düşmanlığıdır, yok kellende ayet taşıyorsun bacım deyip, çaputa ulvi manalar yükleyenler. şimdi uğruna ortalığı ayağa kaldırdıkları ayete çaput muamelesi yapıyorlar.
devamını gör...
2 yıldır kapalıyım, sigara içiyorum ve bu adamı gram dikkate almıyorum.
bu işin açığı kapalısı yoktur çünkü. amacın sigarayı mı eleştirmek? o zaman kapalı açık farketmeksizin yaparsın bunu. araya başka şaibeler sokuşturmazsın. öyle sağlık adı altında bel altı da vurmazsın.
senin amacın belli ki farklı. kınadığı yaşamadan ölme.
tek derdimiz buydu bir de sanki ne gündem oldu bu konuda yahu? ben sigara içiyorsam zararı, günahı bana, derdine sen niye düşüyorsun? sen kendi suizanına baksana.
devamını gör...
sigara içen kapalı bayanların birer birer hakkında tazminat davası açması gereken kişidir. cezasız kaldıkça bu ve türevleri hadleri olmadan konuştukça konuşuyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar