hayrünnisa gül

cumhurbaşŸkanı abdullah gül'ün eşŸi, first lady. bir dönem türkiye'yi aihm'ye şŸikayet etmesiyle epey tepki toplamışŸtı. tabi akp seçmenlerine sorsan hiçbirinin bundan haberi yoktur. kanal 7, stv, zaman bu haberi yayınlar mı hiç?
devamını gör...
türkiye'yi şikayet etmesinin sebebi, sırf dini görüşleri yüzünden eşinin o dönem iktidarda olan siyasi rakipleri tarafından zulüm edilmesidir. bunun dışında şikayet ettiği ülke devlet-i aliye-i osmaniye değil türkiye'dir.
devamını gör...
türkiye'yi aihm'e şikayet etmiş olduğu için haksız şekilde eleştirilen insandır. türkiye aihs'ye sri lankalılar kendisine dava açsın diye mi imza attı acaba? tabi ki kendi vatandaşları iç hukuk yollarını tüketip de hakkını elde edemediklerinde haklarını bir de bu yolla arasınlar diye bu sözleşmeye taraf olup aihm'nin yetkisini kabul etti. ne yani, bu devlet anandan emdiğin sütü burnundan getirse sesini çıkarmayacak mısın? devleti yine kendisine şikayet ettiğin zaman ne gibi bir sonuç alacağını zannediyorsun? ayrıca kanun önünde herkes eşit değil mi? eşi milletvekili olan bir insan aihm önünde hakkını aramaktan mahrum mu olacak ?
devamını gör...
devlet, anasından emdiği sütü burnundan getirdiği için değil, popülizm yaparak devletten daha fazla süt emebilmek için aihm'ye başvurmuştur. sonucunu da almıştır. tebrik edilesidir, rahat rahat oturabilir köşkte, dergilere falan kapak olabilir. tabii ki de anneyiz vs. gibi dergilere kapak olacak forbes'a kapak olacak hali yok ya dünyaya katkıları ortadadır kendisinin.
devamını gör...
giydiği kısa ceket ve daracık etekleri kendisine yakıştırmadığım hanımdır. daha usturuplu ve daha mütevazi giyinirse memnun oluruz halkça.
devamını gör...
eşleri koca devleti yönetip bir kadını yönetemeyenlerdendir. sen devlet yönet bana karışma bu devlet işine benzemez... günümüz valide sultanı aman emine erdoğan duymasın...
devamını gör...
cumhurbaşkanlığı köşkünde yaptığı tadilat, dekorasyon vs. ıvır zıvır için trilyonlarca lira harcayan müsrifin önde gideni.
o parayı daha faydalı bi yere harcasaydın olmaz mıydı?
kimin parasını harcıyon sen?
devamını gör...
giyinmesini, oturmasını, kalkmasını, konuşmasını bilen, gerçek bir hanımefendi, türkiye'nin firs lady'si.

sn. cumhurbaşkanımız abdullah gül'e de böylesi yakışırdı zaten.
Allah ağız tadınızı bozmasın.
devamını gör...


--- alıntı ---

Bun­ları dile ge­tirmek bile beni ra­hat­sız ediy­or. Hoş değil, artık bun­ları geride bırakalım. Artık çok yorul­duk, çok en­er­ji kay­bet­tik. Ben dile ge­tirmed­im. İçeride her şeye sabret­tim. Dile ge­tirsem ne kazanacağım. Buna sabred­er­sem, ileride Türkiye için fay­dalı ola­caksa, o za­man sabrediy­orum."

--- alıntı ---başörtüsü konusunda sabrediyormuş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar