hdp binası önünde bekleyen anneler

alacağım zibilyon eksiyi göze alarak bir kaç şey söyleyebileceğim konu. öncelikle zamanlaması çok manidar. 3 ile atanan kayyumların hemen ertesinde başlatılmış bir eylem. şimdiye kadar görülmemiş bir eylem. katılımcıların hemen hepsinin görünüş itibarı ile bir partiye üye oldukları aşikar. söylemlerin ezber olduğu çok belli. madem böyle bir sıkıntın sorunun var, kayyum atanmasınımı bekledin bu sorun için? neyse kısa keseyim, bana ve bir çok kişiye inandırıcı gelmemiş bir eylem. keza,destek veren kimse çıkmadı. (haluk abim hariç)
devamını gör...
sayın süleyman soylu beyefendi bu anneler için öcünü alıyor derken, sayın meral akşener ise yanlış yerde hak arıyorlar, devlet kapısına gitmeliler demişti.
ben ise ''şimdiye kadar aklınız nerdeydi? sıra kendi çocuğunuza gelince mi sesiniz çıkar oldu?'' diyorum.
devamını gör...
bu pkk ve avanelerinin sesini bu kadar yüksek çıkartması siyasilerin suçudur. yüz verdiniz, meclise davet ettiniz işte böyle oldu. çıkın açıkça destek verin de rahatlayın.

dört beş gün önce başlarım sizin kürdistan davanıza diyerek eyleme başlayan fevziye çetinkaya, oğlundan dört gündür haber alamıyordu. dağa çıktığını yahut kaçırıldığını öğrenince hdp il binasının önüne gitti. adam gelmiş şimdiye kadar aklınız neredeydi diyor, kayyumdan önce neredeydin diyor. oğlundan dört gündür haber alamayan kadın, oğlu kaçırılmadan önce mi eylem yapacaktı?

görünüş itibariyle bir partiye üye oldukları çok belliymiş. işte görünüş itibariyle akp teşkilatı mensubu olduğu çok belli olan çoban bedirhan amca.

devamını gör...
terör destekçisi zihniyete sahip oluşumların iki yüzlü davrandıkları anneler. aynısını berkine ağlayıp erene "orada ne işi var" derlerken de görmüştük.
devamını gör...
çocuklarını o leş teröristlerin elinden kurtarırlar inşallah da beklemelerinin sonucunda çocuklarına kavuşurlar. bu ülkede teröre karşı çıkıyorsan zaten faşist ve parti sevici oluyorsun otomatik olarak. çünkü beyinlerinizi artık buna koşullandırdılar ama yemezler be gülüm, cidden mantık dışı olan şeyler bunlar ve artık gülünecek şeyler bile değil. hani saçma sapan şeylere gülüp geçeriz ya bu durum onları geçti, dikkate değer bile değil.
devamını gör...
ak partililerin konuşmaması gereken mevzudur net. terör örgütü ile karma yaparak siyasette bulunan hdp yapısından bizatihi rahatsızım anayasanın anasını belleyen ak partinin bu konuyla alakalı önlem almadan bu karmayı siyasete sokmasında anlam bulamıyorum, bu nedenle ak partililer handi açıdan olursa olsun iyi ve kaliteli bir çerçevede yorum yapacaklarsa bile yapmasınlar bir zahmet öncelikle kendi partililerini eleştirmek zorundalar.

ikincisi bu olayın mantığında; ülkemin kronik hastalığı olan "zarar bana gelmedikçe neden konuşayım" hastalığının sabit semptomudur.

ekonomi kötü dediğimizde bizleri terörist ilan ak partililerden işleri bozulanların şu an benimle birlikte devlete sitem etmesiyle aynı durum.

ancak kürt halkının devletten uzak kaldığı gerçeğini unutmamak lazım. uzak kalırken bunu fayda-çıkar sisteminin kişiye sağladığı pozitif kazanımların etkisinden öteye düşünecek yapının olmaması ve ve pkk baskısı ile düşündürülmemesinden kaynaklı.

kürt halkının devletten uzak kaldığı gerçeği, devleti tanımadığı ve çıkarlarının pkk ile sağlanıyormuş görüntüsünde devlete uzak kalıp hatta daha uzaklaşarak bozguncu hale dönüşmesinde alınacak önlemlerin alınmamış olması gerçeği unutulmamalı. bu arada bu lafım ak partili seçmene gelsin, süper güçmüşüz gibi kandırıldığımız ülkemizin doğu sınırlarında rahat rahat gezemiyoruz hatırlatırım.

evet bu anneler muhtemelen düne kadar hdp-pkk-türkiye üçlemesinde neyin ne olduğunu bilmeksizin pkk, belki daha yumuşak yani dolaylı yollarla pkk yani hdp taraftarı olma ihtimali olan anneler. çok mu önemli bu durum? bence değil, ülkenin batısı feshane, doğusu şişhane neticede.

peki zarar gördükleri anı keşfetmiş olmaları bu ülkenin geleceğine dair pozitif bir olaydır siyasilerin bu durumu mükemmel şekilde kullanarak kürt-pkk ayrışmasını yapabilecekleri muhteşem bir olay. tabi ak partinin burada ihale kazanımı olmayacağı için ilgileneceklerini pek sanmıyorum.
devamını gör...
eta'nın çözülmesinde de aşamalar şöyle olmuştu: 1) tarafların silahlı çatışmaları 2) gizli barış müzakereleri 3) açıktan barış görüşmeleri 4) eta'nın sürece rağmen şehirlerde teşkilatlanması 5) sürecin bozulması ve ispanyol devletinin sert askeri mücadele başlatması 6) eta'nın barış sürecindeki yanlışlarından dolayı bölgedeki halk desteğini kaybetmesi ve çözülme.

yani o çözüm süreci iyisiyle kötüsüyle türkiye cumhuriyeti'nin bölge insanına karşı elini güçlendirmiştir. pkk eski desteğini kaybetmiştir. sonrasındaki askeri mücadelenin başarısı ve hdp'nin düştüğü şu durum da devletin iyi niyetini cesaretle göstermesinden veg halkı yanına çekebilmesinden kaynaklanıyor.

ek: işinize gelince devletin her türlü yanlışından her şeyi çıkarırsınız ama bu işinize gelmiyor dimi ?*
devamını gör...
örgüt makul bir maaş, sigorta imkanı vs. sunsa aynı şey olur muydu, merak ediyorum. örgüt de, devlet de bu annelerin umurunda değil. yani aynı şey tersten yaşansa, "başlarım sizin türkistan davanıza" denebilir. bu veçhile, siyasi çıkarımların hiçbirini sağlıklı bulmuyorum. zamanında benzer şeyler çok yaşandı, bir hafta sonra unutuldu. derin analiz kabiliyetinizi burada israf etmeyin yani.
devamını gör...
kemalist mustafa balbay'dan sözde milliyetçi meral akşener'e kadar suçlu devlet ilan ediliyor. 15 temmuz'a tiyatro diyen ucubeler bu olaya da tiyatro diyor. kepazelikleri öyle bir boyutta ki yedikleri haltların arkasında duramıyor, bir de suçu devlete atıyorlar. atatürkçü, liberal, ulusalcı, milliyetçi, demokrat hepiniz aynı foksunuz da şu kemalistler teröristlerden bile daha alçak. Allah fırsat vermesin.
devamını gör...
devletin ayıbıdır. sözde vatanseverler de buna destek veriyoruz diyorlar ya ona yanıyorum. çocuğunu terör örgütü kaçırmış, hdp vasıtasıyla kaçırılmış, başvurulması gereken ve yardım istenmesi gereken merci devletin bizzat kendisi fakat kapısı önünde beklenen yer hdp binası... ''sanatçılar neden ses çıkarmıyor'' diyene kadar bazı öküzlerin ''kardeşim insanların evladı kaçırılıp terörist yapılıyor, devlet nerede?'' diye sorması gerekiyor. gerçi aynı devlet oslo görüşmelerinden sonra, yine aynı şekilde çocuğu kaçırılıp dağa götürülen anneler devletten yardım istediğinde ''çözüm süreci var bir şey yapamayız'' demişti.

kılıçdaroğlu döneminde olmuştur.

Allah cümlenizi toptan helak etsin.amin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar