bir ak partili olarak hayret ettiğim olay.

o kadar terörist merörist diyoruz yıllardır neden kapatılmıyor acaba?

üstelik en çok da cehape ve iyi partinin işine yarıyor.. ya da.. yoksa..

şaka şaka reis ne derse bizde esas olan odur. sorgulamak düşünmek yoktur. cehape ve iyi parti terörle ittifak kuruyor.
devamını gör...
iktidarlar varlıklarını her zaman bir "öteki" üzerine inşa ederler. o öteknin saldırılarına, tehlikesine karşı birlik olmak, bir arada kalmak gibi söylemlerle tabanlarını bir arada tutarlar. "öteki" olmazsa insanlar kendilerini o ötekinden koruyacak bir güce ihtiyaç duymazlar. bir filmde kahramanın mücadele ettiği bir kötü adam olmazsa, kahraman da olmaz.
devamını gör...
çünkü arkasında yahudilerden sonra gelen dünyanın ikinci "ırggçı" seçmeni var, her kapatılmasında daha da güçlenerek çoğalıyorlar, evet.
devamını gör...
parti kapatmayla bir şey olduğu yok ki. dep, hadep, dtp, bdp... hem hdp kontrollü düşman, yerine göre oturup konuşuyorsun. ya bunlar mecliste olmasa, her şey gayrı resmi olsa, ne olacağı belli değil! hem birbirinizden yok farkınız hem de muhtaçsınız.*
devamını gör...
çünkim bir kaç belediye haricinde oy ile devralabilecekleri hiç bir beldiye yok, dolayısı ile ellerinden belediye alamazlarn eden kapatsınlar çığırtkanlık yapma aracı hepside. chp daha terörist lan, çünkü belediyeleri ellerinden alabilir yolsuzlukları ortaya çıakrtabilirler falan.
devamını gör...
çünkü artık parti yerine çizgisini beğendiğiniz dışarı çıkmasını istediğiniz demirtaş cezalandırıldığı için. hdp kapatılsa buna karşı çıkacak olan ilk sizsiniz.

bu arada geçmişte refah ı kapattınız ne oldu yerine gelen 16 yıldır başınıza bela. *

yalandan eşek olan kişinin sorusu. herkes neyin ne olduğunu biliyor geçin bunları.
devamını gör...
kendisine yanaşanları teröre destekle suçlayıp hırpalayabildiğiniz aynı zamanda medyadan da tamamen silebildiğiniz bi partiyi niye kapatasınız ? hdp ak parti için çok işlevsel bir konumda şu an. bir de baraj altı kalsa hdp'nin varlığına ak parti'den daha fazla sevinecek yok.

pratikte de kapatsanız da hemen yenisi açılıyor. hep dedik bu iş ancak kürtlerin bu harekete antipati duymaya başlaması ile çözülür. bu fırsatlar geldi. devlet elini uzattı iyi kötü bir süreç oldu. bunlar o aşamalarda hadsizleşti, yığınaklar yapıldı. bundan sonraki aşama çok kritikti işte orada işi bozanların bunlar olduğunu göze sokup sen halkla irtibat kurmaya devam edecektin. gerekirse yeni bir dindar kürt partisi kurup o iç eleştiriyi harlayacaktın. bunun yerine ne yapıldı ? gidip mhp ile ittifak kuruldu. sırf şu başkanlık sistemi'ndeki ittifak görünümlü koalisyon hesapları için. ondan sonra da kürtlerden destek bekle... gelmez ki. yerelde bi kıpırtı olur hizmet gelsin diye, batı tarafı, ideolojik davrananlar eskisinden de koyu hdp'ye döner. hiç süreç yapılmamalıydı diyorsanız bakın onun sürgün veya asimilasyondan başka bir pratiği yok. bunu artık anlayın. anlaşılmayacak biliyorum ama anlayın. şu anki siyaset sadece top çevirme, problemleri öteleme siyaseti. on yıllardır yapılan gibi.
devamını gör...
hdp kapatılırsa alfabede harf çok o yüzden kapatılmıyor. göstere göstere teröristlik yapsa ülkedeki adalet sistemi adalete yönelik çalışmadığı için herkes elini kolunu sallayarak apo sloganları atabiliyor, amerika'ya almanya'ya kaçıp türkiye'ye sövebiliyorlar.

biz sırtımızı ypg ypj ye dayadık mı dedi tut kolundan at hücreye kimseyle görüştürme, pankart mı açtılar kır kolunu bak bakalım bi daha 30 bin kişinin katilinin posterini açabiliyor mu.

bunu yapacak bir iktidar yok ve olsa bile çamur muhalefet gördüğünüz gibi hem terörist leşlerinin cenazelerine hem de tsk şehitlerinin cenazelerine katılıyorlar. bunu yapacak iktidar yok ama dayı nasıl geçirdi yumruğu. bize o yumruğu atabilecek adamlar lazım.
devamını gör...
propaganda ile zombiler farkı kalmamış ak gezenlerin beynini yakan soru. bu soruya doğru cevabı veremeyen ak gezenler selahaddin demirtaş denen pkk sempatizanının nasıl başkanlık adayı olduğunu da bilmiyor. veya bazı ilçelerde aday yapılan hdp liderin sonradan terör bahanesi ile mazbata verilmeyip neden akp li adaylara verildiğini de.

bir arkadaş ötekileştirmekten bahsetmiş. evet. doğru tespit. fakat 7\24 beyni akp propagandası ile işlevsiz hale gelmiş ak gezenler bu durumu nasıl kavrasın. onlara dün fetö iyi dersin hepsi şakşak fetöcü olur. bugün fetö terörist dersin hepsi aldatıldık fetö terörist der.

çözüm süreci var hdp aslında iyi dersin hepsi evet yaa hdp iyi aslında der. sonra yok hdp terörist dersin hepsi evet yaa hdp terörist der.

hayır bir de akıllı adamlar zannediyorlar kendilerini. düşündüklerini zannediyorlar. bilmiyorlar ki düşünüyorum dedikleri eylem aslında propaganda ile kendilerine yutturulanlar.

argümanlarına bakıyorum da hepsi ahaber yorumcularının ağzından çıkma copy past şeyler.
devamını gör...
kardeşim bu parti kapansa gidecek başka parti kuracak. adamlar bildiğin terörist başı apo'yu övüyorlar, yolundayız diyorlar, önder diyorlar mektup yazıyorlar mektuplarını okutuyorlar. adalet sistemimiz de bunları yakalayamıyor maleser. velev ki çalıştı, bu sefer gidiyor belçika'dan fransa'dan türkiye'ye nefret kusuyor.

sadece pkk da değil. pyd, ypg neyi savunursa bunlara mahkemeler hemen el atabilmeli. gösteri mi yapıyorlar, bayrak mı açıyorlar. kır bakalım bacaklarını bir daha yapabiliyorlar mı aynılarını.

ne yazık ki ak parti de bunu yapamıyor -suç ak partinin değil sistemin- velev ki yaptı, öyle kirli bir muhalefet var ki adamlar şehit cenazesine katılıyor bir de utanmadan üstüne pkk ypg pyd leşlerinin törenlerine gidiyorlar. o yumruk atan emmş çok haklıydı messelam. ümmete öyle alpler lazım alpler..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar