hdp'nin barajın altında kalması

derin kulak fuat avni şöyle diyor:

--- alıntı ---

3. hdp'nin baraj altında kalması için kirli oyunları kurgulama görevi ala'ya, kamuoyu oluşturma görevi de akdoğan'a verildi.

--- alıntı ---

buradan da çok net anlaşılıyor ki cemaat hdp'nin meclise girmesini istiyor.
ama gelgelelim başka twitte diyor ki:

--- alıntı ---

5. pkk'nın devlet olmasının önündeki engellerin kaldırılması için 'öncelikli tehdit' olmaktan çıkarılması.

--- alıntı ---

kardeşim şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. hem ak parti'yi siyasal pkk'yı meclise sokmamak için çalışmakla suçluyorsun hem de pkk'ya özerklik verecek diyorsun. israil sizden de pkk'dan da ümidi kesti. kanınızın son damlasına kadar emip öldürecek sizi. artık israil'in daha büyük oyuncağı ışid var. arzı mevudu onunla almaya çalışacaklar.

biz bu filmleri defalarca gördük
şimdi ebrehe çetesi
bu oyunları oynuyor
hainlikte başrol onlarda

ebrehe severler
saçma senaryolarınızı
saman haberlerinizde
tekrara devam edin...

hainliğiniz cezasız kalır sanıyorsunuz
lakin hepsini kaydettik...
ebrehe çetesinden ya kurtulun
ya da ileride gelip ağlamayın...


tanım: kuvvetle muhtemeldir.
devamını gör...
sanki gerçekleştiğinde kıyamet kopacakmış gibi bir hava yaratılan durum.

bir yanda hdp'nin her zamanki tehditvari dili, diğer tarafta da tüm umudunu hdp'nin barajı aşmasına bağlamış ana muhalefet ve cemaat koalisyonu.
bu ülkede ne partiler baraj altında kaldı. hdp kalsa ne olacak?
devamını gör...
barajı geçmesi büyük bir sürpriz olur. daha anadolunun birçok yerinde temsilcilik bile açamayan bir partiden söz ediyoruz. mesela dünkü haber; uşak'ta stand açmak isteyen hdp'liler saldırıya uğradı. karadenize giremiyorlar bile. benim memleketim adana civarına hayatta giremezler. bir de bunlar barajı geçecekler.

aslında soru şu; onlarda bu durumu çok iyi biliyorlar. ama bildikleri halde neden böyle bir yapılanma içine girdiler. hesap başka ama dur bakalım ne çıkacak.
devamını gör...
hem 60 milyon seçmenli bir ülken olacak, hem yüzde 10 barajı gibi askeri darbe ürünü bir yasağın olacak hem baraj kıyısındaki bir partinin barajı gecmesini istemiyeceksin. çünkü hdp barajı gecerse baş hırsızlarının yargılanması seninde işine gelmiyor. çünkü bu şerik, hırsız düzene ortaksın. eskiden hırsızlık ve yolsuzluk devlet ve milleyetcilik şemsiyesi ile yapılırdır. siz birde bu ikisine islamı eklediniz farkında iseniz eğer. hdp nin barajı geçmemesini istemek nedir ey cemaati müslimin
devamını gör...
kalmaz.
cemaat değil akp hdp nin barajı aşmasını istiyor. koalisyon lafını en fazla dile dolayan ve gündeme getiren akp'dir. akp tarafından gündeme getireln açıklamaları dikkatli takip ederseniz fark edeceksiniz. çünkü akp-hdp koalisyonuyla, doğu bölgesine özerklik verilmesi daha rahat olacak ve tabanın sesinin yükselmesini engelleyecek.
(bkz: çözüm süreci)
(bkz: ikiz yasalar)
tabi bu bir öngörüdür.
devamını gör...
gerçekleşmesi süpriz olay;

kendi anlatmalarıyla; "silaha sarılırız".. önceden ak partiye oy verip de bu partiye veya diğer partilere oy vereceklerin tek tesellisi de " erdoğan çok şımardı, birazcık biz ne yapıyoruz" desin..

evet gerçek ve yorumsuz...

babaanne deyimiyle; "boyun posun devrilsin"

not: hdp'yi siyasi görüş olarak desteklemesem de, chp den daha delikanlı bir muhalefet olacağına inandığımdan, isterim. zira memleketin döneklere değil, görüş ve kimlik sahibi siyasetcilere ihtiyacı var.
devamını gör...
gibi bir durum gerçekleşmiş olmayacak 8 haziran sabahında. değil 400, 330, tek başına iktidar olmak mevzuu bile tehlikedeyken hdp'ye karşı yapılan bu manevralar çok gülünç. amaaaan kime laf anlatıyorum, şu kadar söyleyeyim:

yav he he
devamını gör...
insaallah temennimdir teroristin mecliste ne isi olur onun tek hakettigi kursundur
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar