hdp'nin gürültü eylemi çağrısı

pkk'lı abilerine verilmiş bir mesaj olabilir. inşallah bombalı eylem çağrısı değildir. tencere tava filan gürültüsü yapsınlar diye umut ediyoruz ama yakıp yıkmadan bir eylem yapma kabiliyetleri var mı çok emin değilim.
devamını gör...
terör örgütlerine destek amaçlı yapılacak olan çağrıdır.

'irademize sahip çıkalım-mış.-
eğer beyin diye bir organa sahip olmasak inanırdık vallahi.
iyi niyet, hak, hukuk.. paravan kelimeler bunlar.
devamını gör...
yanlış hatırlamıyorsam bunlar en son eylem çağrısı yaptıklarında 17 yaşındaki bir çocuğu bıçaklayıp, camdan atıp, vücudunu ateşe verip, üzerinden araba ile geçmişlerdi.

t: bir tür barışçıl eylemimsi işte.
devamını gör...
her akşam saat 20:00'de, ne kadar yapabilirsem o kadarla katılıcam... buradan terörist ayıklama hamlesi yapacaklar çokça çıkacaktır, umursamıycam...
devamını gör...
bir gün olsun şehit olan 20 yaşındaki canları ağızlarına almadılar, ateş düşen evleri görmediler, kucağında çocuğuyla yapayalnız kalan kadınlara acımadılar; gidip pkk'nın ilk eyleminin anma törenini yaptılar, terörist cenazesine katıldılar, taziye kabul ettiler...

hak yenmiş veya yenmemiş meselesini bir tarafa bırakıyorum, bunların samimi ve insancıl olduğuna inananlar var ya, rabbim o yitip giden canların hesabını bunlardan sorsun inşallah.
devamını gör...
istanbuldan barış demek kolay. orada yaşayan çok arkadasım var pek çoğu benim kadar milliyetçi duyguya bile sahip degil. hepsini gectim hemen karşı odamda diyarbakırlı meslektaşım var. direk onların içinde büyüyen birisi. hiçbiri hdp'yi samimi ve insancıl bir parti olarak lanse etmiyor. pkk uzantısı ve bir paravan olduğunun hepsi bizatihi içinde yaşayarak farkında. tamam akp sevmeyebilir insan (ne bir kez oy verdim ne sevmisimdir), kabul erdogan dahil turlu haksızlık ve yolsuzluk yapılıyor, anlaştık çok ciddi bir baskıcı rejim adaletsiz bir düzen var; ancak hdp icin bu kadar basit ve basiretsiz halk icin çalışıyor, barış icin direniyor diyenler bana sadece sunu söylesin: türkiye'de hangi belediye (akp, mhp ve chp dahil) dürüst? hangisi halkını ve adaleti sağlamayı düşünüyor? hiçbiri lan hiçbiri. herkes kendini düşünür. bugün pkk uzantısı olmasa bile sizin beklentiniz açısından salt kendi çıkarlarını ve paralarını düşündükleri icin rant pesinde olduklarını da bilmiyorsanız gerçekten her insanın yaşadığı o ferasetsizlik size de vurmuştur.

lise 2. sınıfta devlet erkanını oluşturan kimselerin üst düzey zeka ve vizyona sahip olduğunu düşünürdüm. ancak düşününce aslında kafası basmayan ama salak olan halk kitlelerini kullandıklarını gördüm. üniversite 1. sınıfta profesörlerin katıksız mal olduklarına şahit oldum. tarih okumaya başladığımda insanın her zaman aptal ve kendinden başka hiçbir şey düşünmeyen bir varlık olduğunu net olarak anladım. film ve dizi izlerken başrollerin dünyayı kurtarmasını savaş kazanmasını kahramanlıklarını degil o kenarda kalan halkın çoğu zaman salak ve hiçbir şeyin farkında olmadan yaşadığına tanık oldum. bazen terorist masum bazen masumlar teroristtir burası ayrı dava. bugün bir kürt vatandaş icin pkk bile özgürlük ordusu olarak görünüyor olabilir bunu yadırgamam. buna inanan beyinsize de kızmam çünkü beyinsiz her yerde beyinsiz oluyor.

her millet bağımsız ve özgür olmak ister. ama sunu neden anlamak istemiyoruz? bugün ben adı bağımsız türkiye cumhuriyetinde kaç tane ülkenin çıkarı doğrultusunda akabinde kaç tane devlet büyüğünün kendi çıkarları ekseninde hiçbir şekilde özgür değilim. yanı pkk bugün doğuya özgürlük verince kürt halkı özgür olacağını düşünüyorsa robin hood denen adama, gandalf denen efsaneye de inansın. çünkü dunya bu kadar salakliga yer verecek kadar basit ve rayında ilerleyen bir sistem değil. ne bileyim ya gurultu eylemiymiş, kardeşlikmiş, hümanizmmis hepsi tirt seyler. burada bugün merhaba kardesim naber aga dediğine ertesi gün kufur ediyorsun ve kardeşlik turkusu çağırıyorsun. mabadima anlatın kardeşlik ve dürüstlüğü siz.

en saçması ise belli bir rejim ve partiye yahut kişilere kızıp dusmanla anlaşmak. ya da braveheart'da karakter yoksunu iskoç kralı gibi william wallace'yi satmak. harzemşah kralının cengizhan'in elçilerini yaktığı gibi saçmalayıp sonra ada ada kaçmak. araplar bizi sattı diye arap dusmani olan zihniyetle benzer şekilde 80'lerde tc bizim evlerimizi yaktı diye topyekun bütün ülkeye kan kusmak. pireye kızıp yorgan yakmak. benzin pahalı diye arabayı yakmak. direniş diye bir kavram var. insanlar filmlerde görüyor nadiren reelde böyle bir seyle karşı karşıya kalıyor. direniş dediğin her zaman kanlı olmustur ve çoğu zaman masumların canini almıştır. kurtulus savaşında gariban çocuklar ölmüstur albümden jön türkler ve ittihat ve terakki tepeye geçmiştir. yanı kursunu sen atarsın, ocak'ları sen yakarsın çünkü sen piyonsun. basit birer aracı, tetikçi ve vasıfsız harcanabilir bir mal.

ne yapacağız? inan bilmiyorum. pek çok şeyin tamamen olmasa bile farkındayımdır. basitçe kime vereceğiz ya oyu alternatif mi var başka diyemiyorum. ama çoğu zaman nerde durmam ne yapmam gerektiğini hic bilmiyorum. bazen bizim üstümüzde bir güç olduğunu düşünüp amaaan deyip yaşamaya çalışıyorum. ancak hiçbir zaman teror devlet de olsa pkk'da olsa babam da olsa desteklemedim. ya da teror olduğunu çok iyi bildiğim halde hümanizm ya da çıkar iliskisine endeksleyip kendimi kandırmadım.

kısa ve öz şekilde: hdp açık ara birilerinin maşasıdır. adına pkk demezsen amerika dersin, almanya ve özellikle fransa. tıpkı devletin vergi adı altında hırsızlık ve haraç kestiği gibi onlar da kaçak yollarla adalet aramaya çalışan omurgasızlar. nasıl akp desteklemiyorsam gidip o capulculari da desteklemem. Allah hepsinin bekasını versin. bu dünyada insanlara zulmeden, onlari ezen, dışlayan, rengine cinsine göre muamele eden, çocukları ölduren, askerleri ölduren, insanligin ortak mal ve değerlerine zarar veren kim varsa hepsi Allah'ından bulsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar