hdp'nin şeyh said'i öven atatürk'ü lanetleyen tweeti

ee chp'lilerin verdiği emanet oylar ne olacak. lanet olsun dostum seçim daha geçen hafta yapıldı bunlar hemen ihanete başladılar.

e anlattık bunların en iyi bildikleri şey yedikleri kaba yapmaları.

not: tanımda kürtler şeklinde bir ifade kullanılmamıştır. sözkonusu muhatap hdpkk'dır.

tweet

tweetin türkçesi;
"idamlarının 93.yılında şeyh sait efendi ve 47 yol arkadaşını saygıyla anıyor ve katillerini bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz"
devamını gör...
düşünüyorum da, cennetmekan atatürk, bunlara az bile yapmış.

baş terörist, şeyh said hak ettiğini buldu. vatanı bölme, devleti yıkmacı amacı güden birisini övse miydik bir de?
devamını gör...
şu tweet.. atatürk'e lanet okumuşlar.. şimdi bu teröristleri meclise sokan pembe mabadlı cihangir chp'lisi düşünsün..

https://mobile.twitter.com/...

"damlarının 93.yılında şeyh sait efendi ve 47 yol arkadaşını saygıyla anıyor ve katillerini bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz"
devamını gör...
astırılmak gibi korkularının olmaması kırılası kalemleriyle atıp tutmalarından ola. lanetlediğin adamın, kurtarmak için senin gibi köpeklerle uğraştığını unuttuğun topraklarında yaşayıp bu lafları söyletenler utansın. bunların asılları, şeyhleri ortada zaten.
devamını gör...
hdp nin seyh saidi agzina almasi beni uzdu . terorist bi yapilanma seyh saidi anamaz . ikincisi bazılarının seyh said için söledikleri de yanlış anlatılanların aksine seyh said terörist falan değildi haklı bir kavganın kendiyle alakası olmayan yerlere gitmesi. maalesef ki tarih bizde ona göre farklı bana göre farklı diye anlatlır halbuki tarih birdir sana göre bna göresi yoktur tarih geçmişte yasanmıs olaydır bazı gercekler farklı anlatılıyor bazıları hiç anlatılmıyor tarihten ders çıkarılır ama basaramadık hala ayriyeten
not: hdpkk teröristtir kürtlerle alakaları yok!
devamını gör...
bu saatten sonra bunların yediği her halttan chp ve chp seçmeni sorumludur benim gözümde. ordu ırak'ta, suriye'de bunlarla mücadele ederken meclisimize sokup terör borozanları öttürmelerine izin veren, dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına almalarına destek verenler bunlardı, utanması gerekenlerde onlar. bakalım chp'den ortaklarına cevap gelecek mi. keza aynı tweet ak parti'den gelse yer yerinden oynardı.

bu soysuzların ne b*k olduğunu bas bas bağırdık burada. ama neymiş, ak parti'nin milletvekili sayısı düşecekmiş. bu kadar ucuzsunuz işte. ederiniz bu sizin... bu sözleri ve önümüzdeki 5 seni boyunca karşımıza çıkacak tüm rezillikleri hak ettiniz siz.
devamını gör...
oto-tepki mekanızmasını harekete geçiren mesajdır.
aradan 100 yıl geçmiş, bütün gerçekler ortaya dökülmüş saçılmış fakat bazıları halen gözlüğünü çıkartmıyor.
hdp nin kürtleri müdâfaa etmekle ne kadar ilgisi varsa, şeyh said’in de kürtler adına isyan ile o kadar ilgisi var.
şeyh said şeriat namına isyan etti.
aksini iddia eden mahkeme tutanaklarını arayıp bulsun.
“bizim size itaatimiz vacip’ti ancak siz şeriati kaldırdınız, bizim size isyanımız vacib oldu...” şu cümle gayet açık, neresinde kürtçülükten bahsediyor.
hdp şeyh said’in kürt olmasını kullanıyor.
yeter artık bu körlük daha ne kadar sürecek! pkk’nın katlettiği kürtlerin haddi hesabı yokken, bunların kürt haklarını savunduğunu söylemek ne büyük cehalettir böyle.

dip not: cennet mekan olmak için evvela cennete inanmak lazımdır! (bkz: beyni sulanmış hafızların dini)
devamını gör...
hdp'nin muhafazakar kürtlere oynama çabası... ama beyhude bir çaba! muhafazakar türkler için chp ne ise; muhafazakar kürtler içinde hdp odur. kimse bu iki kesimi bu iki partiye oy vermesi için ikna edemez. muhafazakar kürtler için önemi bir değer olan şeyh said efendi'yi anmak da buna dahil!
devamını gör...
mesele kendi içinde çelişkilerle dolu. bugün kendini liberal gösteren az komünizm pek materyalizm yansıması terör örgütü maşası hdp sırf kürt olduğu için hilafet davası güden bir şeyhe sahip çıksın. sahip çıktığı adamı ve destekçilerini asıp süren atatürk'e sallasın. gün olsun devran dönsün, laiklik karşıtı söylemlerle prim yapan iktidara karşı atatürkçülerle mücadele verilsin. siyasetin dünü bugünü bir garip cidden. çözüm sürecinde iktidarın kucağında olanlar bugün muhalefetin kucağında. ne kadar tatmin o kadar destek. biji biji muhallebijiler sizi.
devamını gör...
neticede tc'deki kürtler müslüman ve hdp buna göre "ne şiş yansın ne kebap" stratejisiyle hareket ediyor. bu söylemin tek başına bir anlamı yok, olması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği belli.

peki diğer partiler için durum farklı mı?.. dün binali yıldırım'ın amed'de oy için "kürdistan" demesi, yahut erdoğan'ın biraz evvelinde "kürdistan isteyenler ırak'a" demesi... samimiyet testini sadece nefret ettiğiniz partilere uygularsanız, haysiyet konusunda sıkıntılı olduğunuza hükmedilir. hdp, chp, akp, mhp vs. arasında amerikancı olmayan, sözde demokrat olmayan var mıdır?.. neyse...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar