hdp'ye oy veren seçmen

hdp, pkk terör örgütü güdümünde bir partidir. bu elbette bir komplo teorisi değildir, eşbaşkanları, azaları, milletvekilleri tarafından örgütün kurucu lideri abdullah öcalan yoldaşlığı alenen ifade edilir.

peki ya pkk vatan haini midir? asker kanına nefsi müdafa kılıfıyla meşruiyet kazandıran yavşaklar bu soruyu da tartışmaya açık hale getirmeye çalışmaktadır. binlerce hektar kuzey ormanı yakmış pkk terör örgütü, şimdilerde hdp ile ormanlarını yaktığı vatan üzerinde yurtseverlik iddiasında bulunuyor. ancak gaflet ve ihanet birbirinden farklı şeyler değildir. öyle veya böyle apo, pkk ve hdp'ye sempati duyan kimsenin türkçe karşılığı namussuzdur. zira kuran dili türkçe'de namus, toprakla alakalıdır. kadınlar ve vatan toprağımızdır, peşkeş çeken namussuz.
devamını gör...
gaza gelmiş bünyenin sözlük başına geçince freni patlamış kamyon gibi sağa sola savrulurcasına başlık açması üzerine vuku bulan bir durumdur.
öğretileri ve inanışları, toplumun hangi kesiminden olursa olsun farketmeksizin küfür / hakaret etmeyi destekler.

bahsi geçen yazarı inançlardan ve öğretilerden muaf tutmak gerekir, kişi kendinden sorumludur.

hah şimdi,
bahsi geçen entry'e bakacak olursak şayet,

"hdp, pkk terör örgütü güdümünde bir partidir" demiş sevgili sözlük yazarcığı.
yazarcık burada zekasını, ilimini ve hdp/pkk bağlantısını çözdüğü için alkışlanmak istemiş. alkışlıyoruz. bravo, helal.

öncelikle şunu bilmek gerekiyor, "parti" denilen şey dünyaya gözünü açınca devletin kendisine parti diye itham ettiği oluşumu kabul etmek anlamına gelmiyor. parti sıradan bir oluşumdur, örgütlenmedir.
bu örgütlenme eline silah alırsa silahlı bir parti, almaz da siyaset yaparsa silahsız bir partidir.

aklıma bunları yazınca "düz ovada mı siyaset yapalım" diye soranlar geldi.
neyse bunu geçiyorum. bu konuda aydınlanma yaşayacakları şimdiden tebrik ederim.


"peki ya pkk vatan haini midir?"
evet.

vatan dediğin şey birileri bana 1000 tl bile olmayan bir maaş verip koluna trilyonluk saat takan rütbelilerin olduğu yerse
vatan dediğin şey çocuklarını ısıtamadığı için arka odada intihar eden emine akçay annenin yaşadığı yer ise
vatan dediğin şey hergün işçilerinin öldüğü, işçilerin patronlara peşkeş çekildiği bir yer ise
vatan dediğin şey max 60-70 sene üzerinde yaşadığın bir toprağın altına girmek için insanların kanıyla sulanmışsa,
vatan dediğin şey bireylerin dinine karışan bir diyanet, üniversitesine karışan bir yök bulunduruyorsa
vatan dediğin şey para babalarının, silah tüccarlarının, ağaların altında ezilen üç kuruş evine ekmek götürmek için canını hiçe sayanların olduğu bir yer ise.

en büyük vatan haini de benim, en yavşağı da benim, en veledi zinası da benim.
bak bunları sen bana yakıştırdın güzel kardeşim, bir de namussuz olan bendim bunu unutmadan belirteyim.

sen insanları hor görür, arkaların küfür günah sayarsan ve bunu kadınıyla toprağıyla aynı potada eritirsen de bu da senin ayıbın olsun.

devamını gör...
haddini aşmış söylem.

hdp'nin ne olduğu/olmadığı herkesçe malum ancak ona oy verenlerin tamamını bu şekilde itham etmek en hafif ifadeyle iftira olur.

doğruyu açığa çıkarmak için asılsız olana başvurulmaz.
nice insan baskıdan, belki kendince umuttan oy verecek.
devamını gör...
hdp'nin kendisi zaten her şeyden karışık, ona oy veren adamın cibilliyetini ise hiç tartışmıyoruz.

devamını gör...
tek sorum var kendilerine. hiç mi utanmıyorsunuz? bu ülkenin geleceği için mücadele veren, tek farklarının farklı yollar seçmiş olduğu birçok siyasi parti varken neden hdp? öcalan'a özgürlük mü istiyorsunuz? ülkede kaos olsun, kürtler her zaman kışkırtılsın mı istiyorsunuz? gerçekten ne istiyorsunuz? chp, saadet, iyi, mhp, vatan... gayet seçenek mevcut iken neden teröristler?

sempatizanları muhatap kabul etmiyorum. onların ateşi bol olsun. beni üzen ülkem solcularının iktidarı zayıflatabilmek için bunlara destek vermesi. beni üzen hdp'nin gerçekten kürt temcilciliği yaptığına inanan kürtlerin var olması.

yazık. vallahi yazık.
devamını gör...
vatandaşı olduğu devletin lideri bu partiye meclise girmesi konusunda izin vermişse kendisine kızılamayacak olan vatandaştır. fakat eleştirilebilir olan yanı, yaptığı gayri insanî eylemlerde bulunan kişileri kendince oturup düşünme ve vicdani muhasebe yapamamış olmasıdır..
devamını gör...
1. dereceden vatan hainidir. akp dışındaki partilere oy verenler de 2. derecedendir. velhasıl bu ülkenin %50'si vatan hainidir. sadece akp ve mhp seçmenleri pir ü paktır.
devamını gör...
hiçbir karşı savunma argümanı olmayan, onun için eksile kaç taktiği uygulayan korkaklar. vallahi de billahi de seçimi kimin kazandığı zerre umrunda değil. tek isteğim barajın altında kalmanız ve yok olup gitmeniz. bu ülkenin suyunu içip bu ülkeye ihanet edenler elbet bir gün hesap verecekler. yuvanızdan kafanızı çıkarmamaya devam. aciz varlıklar.

(bkz: burama burama eksile)
devamını gör...
rahmetli üstadim maalesef bu zaman sizin zamaninizi iple aratacak asra dönüştü .bugün iktidarın değişmesi için bile değil. yalnız iktidar partisinin 10-20 vekil kaybetmesi için düşmanlarla işbirliği yapmaya razı olan şerefsizler türedi.
batsın 10-20 vekiliniz , batsın stratejiniz , batsın hesap kitaplariniz .5 yıl boyunca tüyü bitmemiş yetimlerin vergileriyle o teröristleri mecliste besliyecegız ya!
yazıklar olsun!
devamını gör...
partilere meclise girme hakkını "devletin lideri" vermez bu ülkede *. o bir anayasal haktır. hiç uzatmaya gerek yok, bu ülke nüfusunun çok büyük bir kısmı kürttür ve kendilerini temsil eden * bir partileri vardır. mecliste de temsil hakları vardır doğal olarak. *. ben de bu temsil hakkına saygıdan ve desteklemek bakımından hdp'ye oy verilmesini son derece hakkaniyetli görüyorum.
devamını gör...
akp'ye oy verenler bir zahmet eleştirmesin.
devamını gör...
siz kimsiniz de insanların tercihlerini sorgulayıp bi de üstüne o insanları yargiliyorsunuz ya dedigim hede.
devamını gör...
laiklerin trilyon yıldır müslüman bir coğrafyada yaşamalarına rağmen dini hala kalbim temizci seviyelerinde anlamaları nasıl bir hödüklükse, hdp seçmeninin de kahır ekseriyetinin on yıllardır , tek kürt kalmayana kadar bütün kürtleri öldürecekler kafasını yaşayıp hala bu seviyelerde kalmaları aynı şey.

boy , çadır, soy ,sop , kabile , oymak seviyesinde kalmış bir düşüncenin de ne evrenseli anlaması mümkün ne de ülke gerçeklerini! belki bu seçmenlerin doğuda yetişip büyümüşlerinin tek taraflı propagandaya maruz kalmaları sonucu bu seviyeleri aşamamalarını gayet normal karşılarım.

fakat bu tür kişilerin mesela batı'daki bakışaçıları ile çok yönlü diyaloğa girmelerini salık veririm. zira kontra fikirlerle yüzleşmeleri ve o düşüncelerini hesabı verilebilir bir hale getirmeleri için bu olmazsa olmaz bir şart. yoksa 650 sene daha kendileri çalıp , kendileri oynarlar.
devamını gör...
demokratik hakkını kullanan seçmendir...

hdp adında bir partinin kurulmasına müsaade ediyorsa bir devlet, vatandaş da oyunu kullanabilir...

oy kullanan vatandaş terörist muamelesi görecekse, hdpnin seçimlere katılmasına müsaade eden devlet de terörist muamelesi görmelidir...
devamını gör...
hdp'ye oy veren asıl chp'lileri sorgulamak lazım. atatürkçüyüm deyince bütün gayriahlaki veya siyasi, politik düşünce ve duruşların legal hale geldiği bir ülkede yaşıyorum.

"ben atatürkçe bir ışıd elemanıyım" diyen adamın gözümüzdeki itibarı ne ise "ben atatürkçü bir pkk'lıyım*" veya "ben hdp'ye oy verecek atatürkçüyüm" ifadeleri arasında bir fark yoktur. atatürk başına gelen her cümleyi anlamlı ve legal hale getirmiyor maalesef.

hdp ile pkk arasında bir fark yoktur. muhalefet ahlakının ve seviyeniz düşmanlık safhasına gelmiş ve pkk bile destelenebilir görülmeye başlanmışsa siz iflah olmazsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar