hedef göstermek

vakit gazetesi tarafından oldukça sık yapılan gazetecilik yanlışı. haberlerin şahsı doğrudan hedef göstermesi hem insan haklarına hem de basın etiğine uygun değildir oysa.
devamını gör...
ihl sözlük'te uzun zamandır prim yapılan bir iş. sürekli birileri birilerini hedef gösteriyor. zamanı var her şeyin zamanı var..

saygı bitince sevgi de biter zamanla.. Allah eyüp peygamber sabrı versin.
devamını gör...
kendini sıyıraraktan haklı olan kişi/kişileri haksız olarak göstermek ve kendini aklamak adına gözleri başka yöne çekmek adına yapılan taktik.
devamını gör...
ingiliz antropolog john lubbock doğrusunu söylemek gerekirse etnik merkeziyetçi ve bazen ırk­çıydı; eskimoları beğeniyordu çünkü ingilizce'de kullanıldığı gibi eskimo dilinde de amca ve teyze terimleri vardı. fakat hawaiilileri sırf bu terimlere sahip olmadıkları için yabani olarak görmüştü.
devamını gör...
bir kişinin kendisini sevenleri, sevmediği kişiye düşmanlığa sevketmesidir. sevilen kişiye olan bağlılık ne kadar fazlaysa, hedef gösterilen kişiye karşı düşmanlık da o kadar fazla oluyor. bu konuda özellikle annelerin büyük bir silahı var. tükür oğlum babanın suratına repliği mesela. bir anne çocukları doldurup hedef gösterecek olursa, hedef gösterilen kim olursa olsun* çocukların düşmanlık göstermesine sebep olur. bu konuda insana düşen şey, birisi hedef gösterildiği zaman "bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin" mealindeki ayete uyup temkinli hareket etmektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar