hediye alma problemi

birine hediye almak istediğinide fikir sorduğunuz arkadaşlarınız size " neye ihtiyacı var" diye sorduklarında ortaya çıkan problemdir. çünkü hediye ihtiyaçtan alınan - alınabilecek bir meta / obje değildir. ama bütün bunlar bir yana ne alacağınıza bir türlü de karar veremezsiniz.
devamını gör...
alınacak kişi sevdicekse başlarda pek problem olmayabilir, nihayetinde yenisiniz patates alsan "al aşkımızın meyvesi kızart da yiyek" desen hatun kişi kendinden geçecektir..fekat yıllar geçtikçe sıkıntı artar zira insanlara dayatılmış birşey var hediye dediğin özgün olucak arkadaş..yani gidip hatun herife bi çift çorap alsa "al yiğidim ayağını sıcak tutar" dese sesli şekilde olmasa da çok büyük ihtimalle alacağı tepki "peh,hediyeyi kest" olacaktır..e bu işin yıldönümü var doğum günü var nerden baksan yılda en az 2 hediye gerekiyor,sevgilier günü cart günü curt günü derken günler artırılabilir ben ikiden yanayım..hadi bi sene özgün hediye aldın ikinci sene de aldın zorladım 3üncü sene de aldın oldu 6 adet özgün hediye..eşin dostun da mutlaka eşine dostuna kendilerince özgün hediyeler aldı o esnada, dolayısıyla o hediyeler de özgünlükten çıktı..ne oldu dördüncü sene kalakalırsın öyle kakalak gibi..

onçün özellikle hanım kızlarımızdan reca ediyorum..erlerinize eziyyet etmeyin, az pırasa iki havuç al da hediye niyetine yiyelim deyin adamı kırkından sonra ergenler gibi sivilcelere gark etmeyin..yazıktır..
devamını gör...
insanın alabileceği en büyük hediyenin vefa olduğunu biliyorum, öyle bir hediyenin bu çağda kalmadığını da...işte bu, çözülmesi güç bir problemdir.
devamını gör...
kasımdan ocak ayına kadar ocağıma incir ağacı dikiliyor sözlük. çevremi resmen bu üç ayda doğan insanlardan oluşturmuşum. yarısıyla küsücem galiba kskdksk
devamını gör...
bazı insanlar bu problemi çözme adına bir liste yapıp dağıtıyor yakınlarına. bence inanılmaz mantıklı. bu nedenle bir kere denedim, linç yiyordum. neymiş listenin tamamı kitapmış. artık kar yağdığında da kitapları giyermişim üzerime. (yılbaşıydı)

o listeye sahip olsaydım var ya... maddi manevi büyük bir yük gidecekti omuzlarımdan. şu hayatta en hızlı ve seri tükettiğim şey kitap benim. kimseye anlatamıyorum bu durumu 🤦🏻‍♀️
devamını gör...
para olduktan sonra kafaya takılmayacak problemdir. alınan hediyeden hoşlanılmayacağı kaygısı varsa yanına bir değişik hediye daha alınır , hepsi bu.
devamını gör...
çok iyi tanıdığınız kişilere karşı yaşamayacağınız problem. zaten sevdiği şeylere az çok hakim olduğunuz için alacağınız hediyeyle mutlu olacağını tahmin edebilirsiniz fakat yeni tanıştığınız veya tanımadığınız kişilere alacağınız zaman bu durum problem haline geliyor. özellikle hiç yüz yüze gelmediğiniz, büyük muhabbet beslediğiniz kişilere çok daha zor oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar