hellblade: senua's sacrifice

ninja theory isimli küçük bir stüdyo tarafından geliştirilen oyun. iskandinav mitolojisinden esinlenilerek oluşturulmuş. çokça adını duyup görmüştüm fekat oynamamıştım. baya da seveni varmış. tür olarak aksiyon macera olan oyun aslında oyundan çok interaktif bir film gibi. grafik olarak aşmış bir oyun. tabi kendi dönemi için. oyun motoru olarak unreal engine 4 kullanılmış. aday gösterildiği ve aldığı bir çok ödül var. oynanacaklar listeme ekliyorum.
devamını gör...
oyunda şizofren olan bir kızcağız hayatta kendisine tek dayanak olmuş sevdiği adamın ölümü üzerine kellesini yanına alarak tanrılardan sevdiği adamın ruhunu geri almaya gidiyor. sonra mevzu bambaşka bir yere gidiyor. çok da detaya girip spoiler vermeyelim. ben yedim siz yemeyin.
devamını gör...
başyapıt niteliğinde bir oyun. nors mitolojisine ilgi duyanların şöyle koltuğuna rahatça yayılıp tadını çıkara çıkara oynaması gerek.

''en zor savaşlar zihinde verilir.''

helheim kapısına yani ölüler diyarına giden yolu bulmaya çalıştığımız bir bölümü var. oyunun başları sayılır. bu kapıyı açabilmek için ateş tanrısı surtr ve illüzyon tanrısı valravn ile yüzleşmemiz gerekiyor önce. ben ilkin kuzgunların efendisi valravn'a giden yolu seçtim. seçmez olaydım arkadaş. o bölümü tamamlayacam diye kafam allak bullak oldu oraya git buraya git mal oldum çıktım iyice. işte bunlar hep dillion'umuzun ruhu içün.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar