hem alevi hem kürt hem kadın olmak

tanışmaya nail olamadığım bir arkadaşın deyimiyle bu ülkede başıma daha kötü ne gelebilir ki durumunda yaşamaya sebeptir. öyle.
devamını gör...
sünni kürt ve kadın olmaktan daha avantajlı olduğunu bildiğim kadındır. daha özgürce yetiştirilmiş, kendi hayatının kararlarını vermesi konusunda cesaretlendirilmiş ve yaşında olmasına rağmen hala bekar, ailesiyle yaşıyor ve de mutlu...

daha ne olsun...
devamını gör...
bazı dostlarımın özellikleri...
--- alıntı ---

aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, dil ve din başta olmak üzere sekizden fazla kategoriye ayrılır. oysa olay bu kadar karmaşık değil. insanlar sadece ikiye ayrılırlar; iyi insanlar ve kötü insanlar.

--- alıntı ---
*
devamını gör...
"ay yazık derken insnalığı nasıl ayrıma sokabilirim" soruna cevap bulmak için ideal başlıktır.

bir müslüman olarak, dinimizin yayılması ve dinin yayılması noktasına kişiye düşen görevin yerine getirilebilmesi adına yapılması gereken öncelikle insanğı niteliyici her türlü kimlik ve sıfatı kenara koymakla başlanmalıdır.
buna giyim tarzı dahil, hatta aynı dini paylaştığınıza inandığınız ama dini eğitimi gerçekleşmemiş kişilerin, giyim, siyasi veya toplum davranışında sergiledikleri tavırlar dahil olmalıdır. aksi halde kimseye yaklaşamaz, kimseyi üzmeden dininizin pozitif reklamını yapamazsınız hatta negatif bir reklam nedeni olduğunuzda da hesabını verirsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar