internette bazı yerlere şöyle bir bakınca karşılaştığım durum.

ev işinden anlasın, şu işten anlasın bu işten anlasın; ama kafası da zehir gibi çalışsın. fikir adamı olsun, yazsın, şiir yazsın, efendim düşünsün üretsin , entelektüel seviye çok yukarılarda olsun...

bir el ya nasırlıdır ya pamuk gibidir. pardon iki el. birisinin pamuk gibi birisinin nasırlı olması pek mümkün değil. gerçi benim sol el sağa nazaran daha çok yıpranmıştı ama kantaronu keşfetmeden önceydi. (Buraya edit: hafiften solak olduğum için yani)

piyasada gördüğüm kadarı ile; eli her işe yatkın, böyle tamir filan işlerine meraklı kişiler pek öyle çok zeki tipler olmuyor. Hele mutfakla arası iyi olanlara girmesek daha iyi olur. onlarda bir de koskocaman göbek var. Şunu da söyleyeyim; eskiyen bir eşyayı tamir edip kullanacak kadar mütevazı bir kız olursa ben hem düşünür hem tamirci olurum. öyle kızlar kaldı mı ?
devamını gör...
damad adayanın "zengin ve istanbul'da yaşayan olsun" şartlarını da yanına ekleyecek olan kızdır. aslan gibi kızdır. evini, yuvasını düşünen kızdır. kocam beni elimden tutup cennetin kapısına taşımalı diyen kızdır. o kadar mümin o kadar da güzel bir kızdır. bulan kaçırmasın bence..
devamını gör...
hem aşçı hem hanımefendi hem ana isteyen erkeğe layık kız.
ve yine bu dair tüm genellemeler gıcık verici...
devamını gör...
bunu diyenler genelde mavi çizgili pijama giyip, cayim nerede kaldı diye seslenen erkek ile evlenir. ayrıca işten anlasin yeter. fikir dediğin nedir ki??hiç. sanki yerleri fikirler viledalayacak. bu kadınlar cidden alem.
devamını gör...
çok normal isteklerdir. hanımlar hayatını paylaşacağı birine evvela saygı duymak ister. inandığı, savunduğu bir fikri olması ve ev işlerinde becerikli olması hayran olunabilecek bi hâl.onlar için ikisinin bir arada olması imkânsızsa ne bilsin..
devamını gör...
''her işten anlayan'' kısmı genelde ev işleri, yani hatun kişinin işine gelen işlerdir her nedense. hayır pratik zekalı olsun deseler ona eywallah.

şunu bir kaç dakika seyredin. şöyle bir şey mi?


edit: filmin dakika/saniyesine link veriyorum ama buraya yazılınca bozuluyor. (filmi baştan başlatıyor.şunu kopyalayıp tarayıcı çubuğuna yapıştırın.

devamını gör...
hayal aleminde yaşamaktadır. mesela felsefeye falan merak salmış bir erkeğin musluk tamir etmesi, tarlada ağaç dibi bellemesi falan mümkün değil. ampül değiştirebiliyorsa öp de başına koy!
devamını gör...
hem her işten anlayan hem de fikir adamı olsun isteyen kız büyük ihtimal istediklerini de yapabiliyordur. ev içersindeki tamirat işleri ya da arabadan anlamak zaten her insanın az biraz bilmesi gereken şeyler. duvarınıza çivi takamıyorsanız, aracınızın hararet yaptığını fark edemiyorsanız bunlar siz de eksikliktir. yetişkin bireylerin bilmesi gereken şeyler bunlar. öğrenmelisiniz. kimseye muhtaç olmayın. fikir adamı olmak için de açıyorsun gazete okuyorsun, kitap okuyorsun, ansiklopedi okuyorsun.

çok sığ, çok basit bakış açılarınız var. işinizi görsün diye bir adama da muhtaç olmayın. kendinize yetin işte. en iyisi sizi pamuklara sarıp, kafeste beslesinler. düşünüyorum evde hangi tamirat işi zor diye. bir takım çantası her cinsiyete yeter.

artık o kadar basit ki ev/araba işleri. okuma yazması olan, eli ayağı tutan her kadın her erkek ister kendi başına ister bir yerden talimat okuyarak kendi işini halledebilir.

bu başlığa bir miktar üzüldüm.
devamını gör...
fikir adamı bulma konusunda tekrar düşünmesi gereken kızdır. çenesi düşük adamla hayat mı geçer, diye kendisine sormak istiyorum. eve mobilya almaya kalksalar bu mobilyalar kim bilir kaç yıllık ağaçtan yapıldı, o ağacın gölgesinde nice anılar yeşerdi diye kim kafasını şişirmek ister ki? düz insan iyidir bence.
devamını gör...
kendisi sokakta hanımefendi mutfakta aşçıdır yoksa neden öylesini istesin.
yok lan az bucuk okumuş kızdır pratik zekalı erkek seviyordur sizde şeyini çıkarmayın olum bir ampul değiştirip mustluk contası takmak zor değil.
devamını gör...
antik yunan felsefi düşüncenin temeli olarak kabul edilir. bunun niteliğini tartışmayı bir kenara bırakarak söylemek istediğim kısıma geleyim. ilk çağ felsefesini oluşturan " fikir adamları" aileden gelen ekonomik güç ve zengin olmanın getirdiği yönetime katılma imkanına sahipler.

birileri yani köleleri onların yapması gereken işleri onlar için yaptıklarından dolayı onlar, okuyacak ve düşünecek yani felsefe üretecek ortamı bulmuşlar.

bunu günümüze uyarlarsak, çalışmak zorunda olmadığı halde bir uğraş sahibi görünmek için bir yerde çalışan erkekler, zamanını okuyarak izleyerek öğrenerek geçirirse fikir adamı olabilir. parası olduğu için premium hizmetleri olan bir sitede oturur ve duvara bir çivi çakması dahi gerekmez. ha istiyorsa hobi atölyesinde marangoz vs olarak çivi çakabilir.

yani olay zengin koca arkadaşlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar