hem laik hem müslüman olunmaz

düşünsenize camiye gidiyorsunuz ama "ya bu ezan böyle okunmak zorunda mı teknoloji gelişti artık namaz hatırlatıcı uygulamalar neyin var" diyorsunuz.
devamını gör...
devamında "kişiler laik olmaz ama devlet olur" deyip batırmasa helal olsun diyecektim. azıcık karakterli olun be!

evet, islam dini laiklik ile bariz uyuşmuyor. zorlamanın, türlü tevillerin anlamı yok.
devamını gör...
laik bir müslüman, laik ve demokratik bir düzenle yönetilen bir ülkede yaşamayı ve o ülkenin anayasasına ve yasalarına uymayı kabul etmiş bireydir. bu kadar bariz.
ha derseniz ki türkiye cumhuriyeti devleti laik değildir ve/veya olamaz o vakit tartışılabilir bu konu. bu ülkeyi iran islam cumhuriyeti ya da suudi arabistan zannedenler var hala.
devamını gör...
devlet laik olabilir. buradaki laiklikten yobazlık seviyesindeki laikliği istisna ediyoruz. müslümana hakkını veren laik devlete laik devlet denebilir.

lakin müslümanın inanç ve ibadet hürriyetini kısıtlayıp islamiyeti, kontrolü altındaki camilere hapseden laik devlet, laik devlet değildir.

ders kitaplarındaki laiklik tanımını bile kendi ideolojisine uyduran bir yapı söz konusu.

laiklik, devletin dinlere karşı tarafsız oluşu, bir başka tabirle aynı mesafede olmasıdır.

müslüman laik olamaz lakin devlet olur.
laik devleti, islam devletine inkilap ettirmek te müslüman teb’a-nın vazifesidir.

velhasıl bu iş türkiye’de gerçekleşecektir. kur’an ve sünnete yapışan mü’min sayısı arttığında artık başka seçenek kalmayacak.

“iki bahr (deniz) arasında bir şehir vardır, iki kez fetholunacaktır. ilki kılıçla, ikinci defa tekbirle...”
devamını gör...
tahrif olunmuş bir dine* tepki olarak ortaya çıkan ne kadar kavram varsa tek dişi kalmışlara özene bezene benzeme güncellemesine geç kalınmayıp insan hayatının en küçük ayrıntısı olan işlerin insanlarca nasıl yapılacağını öğreten bir dine* karşı "hani bana, hani bana" diyen akıl baliğ olmamış bir çocuğun "mermiyi ok ile atsam yine gider ki" tarzı hayallemelerinde neredeyse 200 yıldır ok ile hala mermi atanlar yüzünden sıfır noktasında yerinde sayan, pedalı olup tekeri olmayan bisiklete binmiş at gözlüklü insanlar türedi ve hala devam ediyor... Ve hala şu tartışma yapılıyor: "hocam, ben müslümanım ama laik de olmak istiyorum. bir sakıncası var mıdır?". e kardeşim sen daha dinin başını anlamamışsın ki hem dini eleştiriyorsun hem de (bkz: oksimoron) örneği olarak zıt sistemleri birbirine entegre etmeye çalışıyorsun!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar