hem müslüman hem kemalist olmak

mümkün değildir biraz deşerseniz müslüman olmadığını sadece öyle göründüğünü görürsünüz. böyle biri ile yazışıyoruz osmanlıda padişahın halka kul dediğini ve bunun şirk olduğunu söylüyordu. atatürk 'ün din hakkında söylediklerini yazınca kaynak istedi sayfasına kadar verdim. baktı kandıramayacak peygambere küfür edip gitti. bunların müslümanlığı sadece lafta, toplum baskısı bugün kalksın aralarında bir tane bile müslümanım diyen kalmaz.
devamını gör...
müslüman her hangi bir -izm’e mensup olamaz. çünkü bütün -izm’ler kendi fikirlerinin/kurallarının doğru olduğunu savunur ve egemen olmasına çalışır..
oysa egemenlik Allah’ındır..
devamını gör...
kemal atatürk'ün islam dinine bakışı bellidir. onun için islam gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıdır. bunun haricinde islam için peygamber ve Allah için güzel cümleler kurduysa da bu cümlesinden sonra diğer konuşmalarının bir hükmü kalmıyor. bir insan hem "müslümanım" deyip hem "atam izindeyiz" derse atasının izinde olamaz. yani öncelikle kemalist olamaz. müslüman olup olmadığını bilemeyiz.

ekleme: "gökten indiği sanılan kitapların dogmaları" sözü bana ait değil. bizzat atatürk'ün sesinden dinleyebileceğiniz nadir kayıtlarından birinde kurmuş olduğu cümledir. ve ben diyorum ki isterse milyon kere şehadet getirsin milyon kere Allah'a ve peygambere ve islam'a methiyeler düzsün söylediği bu sözden sonra kıymeti harbiyesi yoktur diyorum. biri çıkıp bana bir internet sitesinden atatürk'ün islam hakkında söylediği güzel sözleri kopyalayıp gönderiyor. ya ne kadar akıllısınız yemin ediygorum zehir gibisiniz. ayrıca diyorum ki kemalist olanın müslüman olup olmadığını bilemeyiz diyorum. burayı da anlamıyor çünkü dediğim gibi kafa zehir. kafa sarhoşmudur nedir?
devamını gör...
tekfircilerden ne farkınız kaldı lan, yazık yemin ediyorum.

öğrendiğimiz üzere mümkün değil olamazmış, münafıklıkmış falan. kaynağın da kim olduğu malum. neyse bir şey demiyorum, günahınıza ortak olmayacağım.
devamını gör...
bence burada önemli olan "bir müslüman neden kemalist olmaya ihtiyaç duyar?" sorusu. dini tam anlamıyla yaşamak zaten topyekün tüm izm'leri ezip geçen, onların varlık mahiyetini ortadan kaldıran bir şey. "ben müslümanım ama devleti yönetirken de şöyle bir akım benimsenmeli, sosyal hayat şu bakış açısına göre düzenlenmeli" falan da filan... iyi niyetle yaklaşıyor ve bunu, dini tam anlamıyla kavrayamamış olmakla ilişkilendiriyorum... eğer müslümansan, dinin gereklerinin hayatın her alanında uygulanması gerektiğini kabul edersin. "biz ekonomide, siyasette, eğitimde dinin gereklerinin uygulanması gerektiğine inanmıyoruz ama aynı zamanda da en süper müslüman biziz haa" kafası bu ülkenin başına gelen en korkunç şey olabilir... sen öyle dedin diye öyle olmuyor, kur'an ne diyorsa o oluyor kardeşim...
devamını gör...
kemalistler ve müslümanlar olarak ülkenin bölünmesini isteyen kişilerin yaptığı ayrımdır.

istanbul dahil ankaranın doğusu ve kuzeyi müslüman türkiye cumhuriyeti olsun.

konya hariç ankaranın batısı ve güneyi demokratik türkiye cumhuriyeti olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar