henry cavill

oyunculuğŸunu, tipini, rengini, şŸemalini beğŸendiğŸim bir artist abimizdir.. the tudors daki performansıyla gönülleri fethetmişŸtir..

göz gönül açılsın diyenler, buyurun...

devamını gör...
kılpayı kaçırmaların aktörü: henry cavıll’in kapısına kadar gidip döndüğü 6 önemli rol

superman

“nasıl yani, adam zaten superman?” diyebilirsiniz, haklısınız. adam şu an superman. ama aslında, bu onura takriben on yıl önce de çok yakındı. mcg’nin yapımcılığında vuku bulacak olan bir superman filmi için (superman returns)henry cavill ile el sıkışma noktasına gelinmişti; fakat sonra projeye bryan singer dahil oldu ve amerikalı yönetmen cavill yerine christopher reeve’e olan benzerliği dolayısıyla brandon routh’u tercih etti. singer’ın tek derdi reeve’e benzerlik değildi, aynı zamanda cavill’in çok da genç olduğunu düşünüyordu ki; bu temayı ileride daha da sık göreceksiniz.

batman

yaa, evet! christopher nolan o sıralarda efsane olacağını blmediği batman begins için oyuncu ararken, radarına henry cavill de takılmıştı. olay hiçbir zaman seçme ya da teklif aşamasına gelmedi, ama henry cavill’in adı, bir zamanlar nolan’ın “olası batman’ler” listesinde yazıyordu. artı hanesinde ne vardı tahmin edemiyoruz, ama eksi hanesinde yazanları harfiyen biliyoruz: yaş. henry cavill batman begins’in ön-prodüksiyon süreci sırasında yirmi bir yaşındaydı, bu yüzden de role uygun görülmedi.

cedric diggory

mike newell’ın yönettiği dördüncü harry potter filminden önce hayran kitlesi için cevap bekleyen çok casting sorusu vardı. ateş kadehi belki de harry potter külliyatının en çok yeni karakter tanıtan romanıydı; ve bütün bu karakterler çok spesifik özelliklere sahipti. fleur için baş döndürücü bir kız bulmak gerekiyordu, krum için sert yakışıklı bir genç lazımdı, hayranların cho konusunda deli beklentileri vardı… bir de cedric diggory meselesi mevcuttu ortada. hayranların favorisi henry cavill’dı ve yapımcılar kendisini ciddi ciddi düşündü. fakat rol, sonradan robert pattinson’a gitti.

james bond

henry cavill’ın bu listedeki diğer tüm rollerin aksine en pisi pisine kaçırdığı budur. 2006’daki casino royale öncesinde yeni bir bond arayışında olan yapımcılar, sonunda uzun listeyi iki aktöre indirmişlerdi. daniel craig ve henry cavill. yönetmen martin campbell cavill’i istiyor ve bu konuda lobi yapıyordu; zira kafasındaki orijin hikayesi için cavill’in gençliği daha uygundu. fakat yapımcılar en sonunda olgun bir bond istediklerine karar verdiler. fark ettiniz mi bilmiyorum, cavill bir beş yıl erken doğmuş olsa, geek’liğimizin bahçelerine ağaç dikecekmiş!

edward cullen

henry cavill yaşından çekmeyi bıraktı mı sanıyordunuz? hayır, asla! cavill ne zamanki oturaklı bir yaşa geldi, artık büyük çocuk rollerini oynamaya elverişli oldu… o zamanda genç rollerin kapısından döndü! cavill twilight’taki edward rolü için yazar stephanie meyer’ın tek favorisiydi ve yapımcılar da hâliyle bu yüzden kendisini ciddi ciddi düşündüler. fakat bu sefer de ortada şöyle bir sorun oluştu; film çekilmlere başladığında cavill 17 yaşındaki edward için çok yaşlıydı, rol yine robert pattinson’a gitti!

ford brody

cavill’in kaçırdığı son rol de bu oldu. birkaç aktörle daha birlikte yeni godzilla filminin başrolü için bir numaralı adaylardan biri olan cavill eğer bu sefer görevi başarıp işi kapmış olsaydı; iki sene art arda geek dünyasının en merakla beklediği filmlerden ikisinde oynamış olacaktı. fakat kısmet değilmiş, rolü yine kendinden daha genç bir vatandaşına, bu sefer de aaron taylor johnson’a kaptırdı. ama neyse ki adam superman’di artık, herhalde eskisi kadar üzülmemiştir!

*


devamını gör...
afedersiniz hayvan evladı bi abimizdir. ulan bıyıklı ve kirli sakallı salatalık ; süpermen iken de eyvallah elin yüzün düzgündü ama dişiler topluluğu emaaağğnn bırak o tüysüzü deyip geçiyordu. oldu mu lan o bıyıkla sakal. sizin yüzünüzden yanımızda kadınla film izleyemez olduk. hırt. **

devamını gör...
normalde fan girl kıvamına gelmeyen beni bile her gördüğümde 'allah ne güzel yaratmış tu tu maşallah' dedirten ingiliz oyuncudur. adamın oyunculuğu hakkında profesyonel bir yorum yapamıyorum,üzgünüm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar