her alanda kadınların en çok zararı görmesi

malesef çaresiz kaldığımız durum. savaşta, barışta, aile içinde, okulda, sokakta her şeyde hep kadına olan oluyor. tecavüze uğruyor, hakarete uğruyor, işkenceye ve dayağa maruz kalıyor. oysa savaşın bile bir ahlak kuralı yok mudur? niye hep en korunmasız güçsüz olana saldırmaya çalışılıyor. kadınlara dokunmayı bırakın artık. yararınız yok zararınız da olmasın.
devamını gör...
çünkü birçok insan şunu söyledi; kadınlar kendi ayakları üzerinde durabilmeli ve ekonomik özgürlük kazanmalidir.

ama bunu yaparken her kadının zaten annelik gibi büyük ve kutsal bir makamdan düşürdüler. bakmayın çalışan kadınların %90 dan fazlası öyle büyük yönetici olmuyor. bir kadın için en güvenli yer evidir.

bir kadına/kıza baktığı zaman insanlar onu bir anne/ anne adayı olarak görmeliydi. yan gözle bakamamalıydı kimse. bunun önünü açtılar modern kadın cizdiler. vitrinlere koydular. erkeklere bir kadının anne kimliğini unutturdular. ve kötülüğün önünü açtılar. bu "neden?" sorusuna verilebilecek cevaplardan sadece biridir.
devamını gör...
bütün savaşlarda kadınlardan çok erkekler ölürken, iş kazalarında ölenlerin %90'ından fazlasını erkekler oluştururken, ortalama erkek hayatı kadından 10 yıl daha kısayken ne gibi zarar gördüklerini merak ettiren durum.

işsiz kalınca eniştesinin evine mi yerleşememişler? babasının emekli maaşını mı alamamışlar? yoksa emeklilikleri mi erkekten 5 yıl önce verilmemiş? gündelik hayatta ve devlete düzeninde kadına tanınan pozitif ayrımcılığın haddi hesabı yoktur. iş ilanlarının bile çok büyük bir kısmı kadın eleman aranıyor şeklinde veriliyor. buna rağmen en büyük zararı gören kadınlarmış öyle mi?

ikinci dünya savaşının tek gecesinde öldürülen erkek sayısı tecavüze uğrayan toplan kadın sayısından fazladır. buna rağmen kadınlar erkekten daha fazla zarar görüyor demek? 60 milyon insan öldü bu savaşta. savaşlardan kadınların zarar gördüğünü iddia etmek tecavüzün esas mağdurunun erkekler olduğunu iddia etmeye benzer.

size bir şey söyliyim mi? bu dünyada gerçekte erkekler eziliyor, hakarete uğruyor. sırf bakmak zorunda olduğu bir ailesi ve karısı var diye sineye çekmek zorunda kalıyor. buna rağmen intihar girişimlerinin ekseriyeti kadınlarındır. herkesin onu görebileceği yerlerde, ölmeyeceklerini bildikleri şekilde, ilaç içerek, bileklerini keserek sözümona intihar ediyorlar. buna karşılık intihardan ölen erkeklerin sayısı toplam kadın sayısından kat be kat fazladır. neden düşündünüz mü hiç? çünkü intiharı bile kendi çıkarlarının keyfine kullanırlar. dünya dünya olalı bu hiç bu kadar kaypaklık görmedi. kadınların bariz erkeklerden üstün tutulduğu bir dönemde yaşıyoruz. kadına erkek bakıyor, çocuğa erkek bakıyor, yetinmiyor kendi ailesine bakıyor, kadının ailesine bakıyor, nafaka veriyor ama ezilen yine kadınlar oluyor öyle mi? bence sizin akılla ve mantıkla alakalı sorunlarınız var.

ayrıca kadınlarımız acı çekiyür diyen arkadaşa şunu sormakta fayda var: böyle düşüyor mu? düşüyorsa biz de bilelim hani.
devamını gör...
haklı tespittir.

molla boranibey işin hukuksal tarafını almış lakin ona varana kadar ki ezilen hakları görememiş. kaldı ki ben; barbar kocasından kaçıp devlete sığınarak canlı ve mutlu mesut yaşayan kadın örneği görmedim(!). devletin kadını koruyamamasındaki eksik bir şekilde kanunda pozitif iyileştirmeye koşullandırmış lakin o hukuki süreç bile alt perdede tehdit ve şantajlarla haklar sekteye ugratılır yahut kocanın lehine çevirilir.
birakın allasen avrupa ülkeleri gibi başımiz her agridiginda devlete baş vuruyormuşuz da devlet de gereken adaleti ve sukuneti sağlıuormuş gibi davranmayı!! burası türkiye! dayaktan uslandırılan kadınların nefes aldığı topraklar! öldürülünce o güvendiğiniz devlete kaza süsü vererek ölüm dosyasına "kaza" yazdırılan cinayetlerin olduğu memlrket!
kocasının karısına dışkısı yedirip videoya aldığı yer, ayrılmak istedi diye öldürülen, çocukları öldürülen, aşkına karşilik vermedi diye öldürülen, anası babası katledilen, reddedildi diye sevdigi kızın 6 yaşınsaki kardeşine tecavüz ederek öldüren, bir özgecan minibüste şoförle yalnız kaldi diye tecavüz edilen, matematik öğretmeni tecavüz etti diye polis babasinin yüzüne bakamayıp onun tabancasıyla intihar eden kız çocugunun bir zamanlar yaşadıgi topraklar!
iş yerinde kadın olduğu için tacize uğrayanlar, tacize yanit alamayınca işten çikartılanlar. senin sineye çekmek dediğin bu kadar ahlaksızca olması gerek? kaldı ki kadınlar da çalişiyor artık, hem de erkeklerin yaptıği her işi yapıyorlar. siz sadece her anlamda izin verin, nefes aldırın onlara, güvenli çalişma alanları yaratın. en yakın örnegi kiz kardeşim: iş yerinde evli bir adamın sözlü tacizine ugramış, ne kadar sesimi yükseltsem o kadar arsizlaşıyor diyor ve çalişma şevkini kaybettigini söylüyor, çıkacağım diyor ama ben o adama haddini bildirmeden bunu yapamaz.

neyse işte ikili kavgalarda bile kadın 1-0 eksik başlar haklı olmaya, zira çirkin bir tabirle kuyruk sallama ile suçlanır ilk önce. hasbelkader suçsuzlugunu ilan edip temize bile çıksa o ihtimal birulerinin aklındadır.

son olarak böyle düşüyor mu? demişsin:
bunu hiç anlamıyorum anlayamayacağım,; bir erkeğin kadına değer verip değersizleşmesini kınaması neden böyle yaftalanır? yahu sen muhalefettsin tamam da neden diger insanı manipüle ediyorsun? o yazarı da tanımam seni de ama yazdıklarınız gayet tanıdık. biri kadina değer vermeye görsün hemen pusatlar çıkar toprak altından.

kendi fikrini örneklerinle zenginleştirip yaz çık, manipüle etme ve de senin annenin-eşinin-kız çocuğunun haklarına haksızlık edildigini düşünen kişilere geçirmeden, onları anlamsızca yaftalamadan da yazabilirsin.
devamını gör...
"her alanda" deyince insan bir tereddüt ediyor fakat sonra yazılanlara bakıyorum, la havle! çekmeden edemiyorum.

--- alıntı ---
bakmayın çalışan kadınların %90 dan fazlası öyle büyük yönetici olmuyor. bir kadın için en güvenli yer evidir.
--- alıntı ---

sanırsın ki kadın çalıştığı için ve çalıştığı yerde şiddet görüyor; çalışmayan, evinde oturan kadının böyle bir sorunu yok; hatta çalışıp parasını kazanan kadına göre daha dezavantajlı değil.

--- alıntı ---
ikinci dünya savaşının tek gecesinde öldürülen erkek sayısı tecavüze uğrayan toplan kadın sayısından fazladır. buna rağmen kadınlar erkekten daha fazla zarar görüyor demek?
--- alıntı ---

savaşan taraflar erkeklerden teşekkül ettiği için olabilir mi acaba? katilin kadın olmadığının farkında mıyız?

kadın hakları adı altında yapılan düzenlemelerin, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın zaman zaman istismar edildiği doğrudur. fakat erkek-kadın ilişkisinin söz konusu olmadığı sair alanlardan işimize gelen verileri toparlayıp "asıl mağdur erkektir!" diye depara kalkmak da istismar değil mi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar