evet böyle bir gerçek var. bu mantıktan türbanlı kardeşlerime hakaret ettiğim anlaşılmasın lütfen. ama yobaz diye tabir edilen her kadının başını bağladığıda bir gerçek.
devamını gör...
yobazlığın dindarlar için asla kullanılamayacak bir tabir olması gerekir. yobazlık ya da bağnazlık bir ideoliye körü körüne bağlılıktır. ne muhafazakârlıktır ne de dindarlıktır. yobaz bir dindar olamaz olsa olsa dinin yobazı olur onlar da kara cahiller ve din alıp satanlardır. daha ziyade solculara, faşistlere ve dinsizlere yakışır yobazlık diyerek geçersiz kıldığım fasafiso iddiadır. *
devamını gör...
az evvel solda görülen iğrenç başlığın iğrenç tezahürü.
bunun böyle olacağı belli değil miydi, oraya yazdığım tanımda da söyledim.
bence moderasyon böyle zamanlar için var olmalı. bu başlıklar ortadan kaldırılmalı.
devamını gör...
yobazlığın manifestosu yazanlar, normal şartlar altında hep aynı deneyi yapıp farklı sonuç bekleyenlerdir.
devamını gör...
aklı ve fikri safsatalarla sulanmış bir beynin, çelişkili ifadesidir. bu bir önerme değildir. sadece ortaya atılan bir beynin gübresidir. çelişkidir. kemalist olacam diye müslümanlara laf atacam diye kendini yormasına bence gerek yok. aynaya bakıp kendini anlatsın bize, biz de yobaz nasıl görünürmüş bilelim.
devamını gör...
günümüz usta yobazlarından levent kırca 'nın türbanlı olmamasıyla çürüyen iddiadır. biraz beyin gerek tespit yapmak için.
devamını gör...
yobazın ne demek olduğunu bilmeyen kişi hezeyânı. her düşüncenin, her akımın yobazı olabilir. yeterince irdelendiğinde, bilmeden inanan ya da reddeden şeklinde de tanımı türetilebilir. insanların inançları ya da keyifleri doğrultusunda giydikleri şeyler üzerinden belirlenmez; davranışlar, düşünceler ve genel olarak kişilik yapısı ile karakterizedir. yoğurdu siyahtır, beyaz eyleyemezsiniz. "acaba beyaz olabilir mi" diye bile düşünmez. düşünmeyi hakaret sayar. bu bir ateist de olabilir, bir müslüman da, bir budist de. bir şeyin kurallarına bağlı kalmak sizi yobaz yapmaz. onun üzerinden rant hesabı yapıp, despot ve gerçek dışı dayatmalar yapmak sizi yobaz yapabilir. nitekim herkesin gerçeği kendine göredir. ticaretini yapmayana zaten sıfat takılmaz...
devamını gör...
tenakuz içeren önermedir. türbanlılar yobaz olmazsa, yobazlar türbanlı olamaz. en temel mantık bilgisi. p eşitdeğildir q ise q eşittir p önermesi "false"tur.
(bkz: mantık 101)
devamını gör...
tam bir mal beyanıdır. ben binlerce türbansız (kadın) yobaz biliyorum, görüyorum her gün. hee yobazdan kastın dindar ise bu da senin yobazlığın işte.
devamını gör...
yobaz kelimesinin anlamına bi bakın isterseniz. yanlış tespittir. tespit de değil aslında. tespik. hayatı tespik yapmış adam hayret bir şey!
devamını gör...
bu ülkedeki en büyük yobazlık kemalizm.yobazlığı dini bir terim olarak gören veletlerden de bahsetmıyorum.
devamını gör...
hayatında hiç laikçi teyze görmemiş kişi iddiası.
devamını gör...
neyin yobazı ama?
bence komünist yobazlar daha itici hilafet isteyen yobazlardan.
zira hilafet isteyen yobaz tarihsel bir kök sunabilirken; komünist yobaz 3 tane çocuğu sürüyor insanların önüne filozof gibi.
devamını gör...
karşısında susmaktan başka bir yol olmayan genelleme. kervan yürüyor nasılsa...
devamını gör...
böyle bir çalışmamı yapılmış ?
nereden bu kanıya varılmış ?
türbanlı olmak bir seçimdir.

türbanı istemeyenler dinsiz yada komünist olmaz ama bütün komünist ve dinsizler türbanı istemez !
dese birisi o da mı haklı ???

devamını gör...
bu yobaz oranının her iki mahallede de aynı olduğunu görmek için facede her iki mahallenin sayfalarındaki yorumlara bakmak yeterlidir. yobazlarmız her iki mhallede de eşittir. ve birbirlerinden zerre farkları yoktur.
devamını gör...
yanlış bir önermedir. "ben misal türban takmıyorum ama yobazım" denebilecek tesbittir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar