her çekik gözlüye japon deme içgüdüsü

genellikle türklere özgü bir içgüdüdür. kaynağında çinlilerden nefret etme arkaik düşüncesi yatar. halbuki dünyadaki 7 insandan birisi çinliylen, her çekik gözlüye japon demek düpedüz maksatlı bir harekettir. türkler çinlileri sevmezler, onların türevleri olan vietnam, taiwan ve korelileri de sevmezler. japonlar onlara daha sempatik gelir.
devamını gör...
bu içgüdünün en ciddi mağdurlarındandır puskuut sutebatar.

en ciddi darbe ise birkaç yıl evvel otobüse bindiğinde 50li yaşlarda bir amcanın kendisine dikkatle bakması, sonrasında eliyle bir koltuğu işaret edip bağıra bağıra "otur otur oraya otur" demesi, puskuutun de "yaşlı adam yazıktır kırmayayım" düşüncesiyle o koltuğa oturması, amcanın yarım saat kadar dikkatli gözlemlerinden sonra "hişt sen japon musun" sorusuna maruz kalışıyla sonlanmıştır.

devamını gör...
- burdan kaçmamız lazım.
- ...
- beraber.. ne diyosun?
- ...
- seni seçtim çünkü sen farklısın. japonsun bi kere. akıllı adamsın.
- ....
- güçlerimizi birleştirirsek kolayca dünyaya dönebiliriz.
- ...
- ne diyosun samuray?
- samuray???
- evet.
- güçlerimizi?
- çaktırma!
- birlikte?
- birleştirerek.
- güçlerimizi..
- uzatma tanışalım arif ben.
- ben de memet! zeytinburnu çocuğuyum. kazlıçeşme'de deri atölyesinde çalışıyorum.
- böle deri mont falan mı yoksa ayakkabı üzerine mi?

not: g.o.r.a filminden simultane tane.
devamını gör...
yeni nesile bir sorun hepsi biliyor hangisi japon hangisi koreli hangisi çinli..trt nin ucuz oluyor diye satın aldığı kore ve japon dizileri yüzünden kızlarımız çekik gözlü manyağı olmuş durumda.bunların heps birbirinin aynısı denilen çekikleri isim isim biliyor keratalar. eğer feyste bu veletlerden bir tanesi ile arkadaşsanız durumun ciddiyetini daha iyi anlarsınız.

*

(bkz: baba beni koreye gönder)
(bkz: bi koreli bulup müslüman yapıp evlencem diyenler)
devamını gör...
japon ürünlerinin ülkemizde fazlaca kullanılmasından kaynaklı, avamda oluşmuş düşünce. bir de gerçekten,( eğer sözlükte uzak doğulu varsa kusura bakmasın) bazıları esmer olmasa neredeyse hiç ayırt edilmiyor.hiç tayvanlı gördünüz mü aynı çinli,o da doğal olarak aynı koreli,
devamını gör...
"bir insan kendi özüne nasıl bu kadar uzak kalır" sorusunun müsebbibi içgüdüdür.

kardeş onlar yörük, yörük. bildiğin yörük yani. hatta güldüklerinde falan hepten kaybolup gidiyor gözleri. ne japonu yahu, n'aptın? *
devamını gör...
ben her çekik gözlü gördüğümde bende bir istila ediliyormuşumuz içgüdüsü beliriyor. belki de cengiz hanın serptiği tohumların bittiğine dair taşıdığım inanç nedeniyledir. nitekim onlar da hep kafile olarak gezmekteler. belli ki onlarda da böyle bir içgüdü yer etmiş..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar