her gelir grubunun kendince maddi problemleri olması

insan nefsinin açlığından kaynaklanan problemdir. insan nefsi aç olduğu için ne kadar gelirin olursa olsun biraz daha fazlası istendiğinden dolayı problem hep vardır.

ama bu gelir gruplarında en rahatı da aslında fakirdir. üç kuruş para bulsa borcunu öder ama üst kesim için bir de her şeyini kaybetmek kaygısı vardır ki o daha beterdir.
devamını gör...
insanların gelirine göre harcama yaptığı ve gelirine göre borca girdiği için olabilitesi normal bir durumdur. bu başlık aklıma ay sonunu getiremeyen ve bu durumdan şikayetçi olan şafak payev gibi birçok milletvekilini getirdi. her şey onlara bedava olmasına rağmen yine de ay sonunu göremiyorlar. yersen tabii.
devamını gör...
herkesin kendince bir hesabı vardır. kimisi kirayı denkleştirememe korkusu yaşarken kimisi de gidemediği moda haftasının derdindedir. ama ortak endişe yaşadıkları standardın altına düşmektir sanırım.
devamını gör...
bir gerçektir elbette.

ama düşük gelir grubununkini biraz daha fazla gelir - ama çok fazla değil - çözerken, yüksek gelir grubunun ilacı başka bir şeydir.
devamını gör...
birisi temel ihtiyaçlarını doğru dürüst sağlayamazken diğeri ticaretinde almanlar'la ortaklık sağlayamadığı için çin'e yönelmiştir falan...
devamını gör...
iki gelir grubu da her zaman fazlasını istediği için problemlidir. birinin evi tek odadır, keşke bir odası daha olsaydı. diğeri avm zincirlerine bir zincir daha ekleyememiştir, o da bu sorunla boğuşur. görüldüğü gibi ikisi de mutsuzdur.
devamını gör...
sınıf ayrımının en acı yanıdır bana kalırsa. paranın gözü kör olsun. keşke tek ayrımımız eğitim, kültür üzerine olsaydı. 10 fırın ekmekte yesen paran yoksa hiçbir şey olmuyor. haliyle her gelir grubunun farklı derdi oluyor. kimisi başını sokacağı evin kirasına dertleniyor, kimisi yazın 10 gün için beş yıldızlı otelde yapacağı tatilin hesabını yapıyor.

(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
devamını gör...
insanın doyumsuzluğundan kaynaklanıyordur belki. insan doymayan ve elindekiyle asla yetinmeyen bir varlık. hep bir fazlasına göz dikiyor. bu yüzden de zengininden fakirine maddi problemler seviyeye göre değişse de problem teşkil ediyor.
devamını gör...
düşünsene pırlantan çizildi, jetine kuş çarptı, yazın çıkacağın mavi tur öncesi teknede elektirk donanımı ile ilgili problemler çıktı, evde çalışanlar basına aile hayatını sızdırıyor... daha devam edemeyeceğim yüreğim kaldırmıyor.
devamını gör...
karı koca memur olup asgari ücretle geçinen kardeşinden borç alan adamı akla getirmiştir. borç istemesinin sebebi de ödeyemediği tatil taksidi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar