her gün bir yeni yolsuzluk

başlık altında her gün yapılan bir yolsuzluğun , ihaleye fesat karıştırmanın , adam kayırmaların , rüşvet döngüsünün kısacası çatır çatır kul hakkının nasıl yenildiği anlatılacaktır.
1. cumhuriyet tarihinin en büyük batık kredisi
haşırttı black board
devamını gör...
taibat parklarından bakir kalan ve potansiyeli olanların akparti üst yönetimi akrabala firmalarının alıyor olması. evet tabiat parklarına hemde kütle binalar inşa etmek üzere verilenlerden bahsediyorum. haber mi? haberlere verilmiyor malesef işletme olarak karşımıza çıkıyorlar. neresi mi? cooming soon demiyorum 2018 de bir sürü tabiat parkı işletme olarak bna ilave etmek üzere karşımıza çıkacak.
devamını gör...
--- alıntı ---

ora avm'de 685 milyon euro battı
buradan

iflas erteleme davası süren istanbul bayrampaşa’daki ora avm için mahkeme iflas kararı verdi. ziraat bankası’nın 270 milyon euro kredi alacağı bulunan şirketin toplam borç miktarı da ortaya çıkmaya başladı. bilirkişi raporlarına göre dev avm 685 milyon euro borçla battı. son yılların en büyük batığı olarak kayıtlara geçen dosyada, alacaklıların birçoğu paralarını alamayacak.

ora avm’nin sahibi şirket hakkında verilen iflası kararı sonrası ziraat bankası’ndan da yazılı bir açıklama yapıldı. banka açıklamasına göre, projeye ilk finansmanı başka bir banka sağladı. söz konusu banka ilk etapta 10 yıl vadeli 160 milyon euro kredi sağladı. ancak, şirket sahiplerinin taahhütlerini yerine getirmemeleri nedeni ile ilave kredi talebi geri çevrildiği gibi mevcut kredinin kullanımı da durduruldu. bu noktadan sonra başka banka arayışına girildi. bu kez aranan kredi 2010’da ziraat bankası’nda bulundu. 3 yıl ödemesiz 12 yıl vadeli 270 milyon euro kredi sağlandı. diğer bankanın kredileri de ziraat’e transfer edildi. banka açıklamasında, şirket hakkında iflas kararı verildiği hatırlatılarak “bankamız bundan sonraki hukuki süreçte de aktif rol almaya devam edecektir" denildi.
--- alıntı ---

özet, batmak üzere olan bir firmaya ziraat 3 yıl geri ödemesiz 12 yıl vadeli 270 milyon euro kredi veriyor, üstelik bu krediyi verirken firma başka bankalara borçlu, o borçları kapatması için kredi veriliyor. devletin parası göz göre göre batırılıyor. bir kaç özel banka (kimse artık) kurtarılmış oluyor.
devamını gör...
eski cumhurbaşkanı gül'ün dokunulmazlık sayesinde yargılanamadığı ama necmettin erbakan'ın mahkûm olduğu "kayıp trilyon davası",

"ofer", "ali dibo" ve "çalık" skandalları,

akp'li olsun, chp'li olsun çeşitli belediyelerdeki imar yolsuzlukları,

akp genel başkan yardımcısı şaban dişli'nin 1 milyon dolarlık "iş takibi",

ucu akp yöneticilerine uzanan almanya'daki deniz feneri yolsuzlukları.

bitti mi?

hayır...
devamını gör...
(bkz: akbil yolsuzluğu)
id­di­aya gö­re; 1997-1999 dö­ne­min­de 2.6 tril­yon li­ra­lık ak­bil ka­zan­cı bu­har­laş­mış­tı. mahkeme delilleri boşverip beraat kararı verdi. doneminin bu tip konularını en çok haber eden gazetecisi ukrayna'da aniden öl(dürül)dü. beraat kararı veren mahkemenin hâkimi sonrasında yargıtay başkanı oldu.
aklımda kaldığı kadarıyla böyle. eksiği dudak uçuklatır, fazlası yok.

yukarıda sözcü gazetesinin adı anılmış. soner yalçın bunları çatır çatır yazar. zaten o nedenle cemaatin kumpaslarının hedefinde olmuştur. birileri ömer turan avanelerin işkembeden sallama yazılarını gazete yazısı falan bellediğinden böyle şeyler garip geliyor tabi. he he evet.
devamını gör...
gün başına bir tane mi düşüyor ? bence daha fazla. her gün ne birisi ne ikisi...

yolsuzluk deyince neden havaya sıçrıyor la bunlar ? biz kendimizden , yolunda gittiklerimizden eminiz, işte şu şu da dayanaklarımız demek yerine, ''susuuğğnn, fetöcülerdir onlar'' demeleri aslında suçlarını bir itiraf.

tabi, her pisliğinizi ortaya saçana fetöcü deyip susturabilirsiniz. devir o devir.
devamını gör...
yeni türkiye de yadsınamaz gerçektir. yolsuzluk yapmazsan yönetici olamazsın mottosu benimsenmiş ve yönetilenler artık yiyor ama çalışıyor diye bu düzeni desteklemektedir. nasıl bir kokuşmuş düzen olduğunu siz düşünün. bu tip karakterlere senin ve senin torunlarının geleceğini çalıyorlar desek; olsun yiyor ama çalışıyor diyerek aynı cümleyi tekrarlayacak ve yaşasın x kişisi diyerek de bizi iyice sinir krizine sokacaktır.
bu tip insanlardan uzak olunmalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar