her gün suriyelilere söverek mutlu olmaya çalışmak

Allah bizlere 1 gün vermiş ve bu günün içinde 24 saat var. bu 24 saat içerisinde şükrederiz, yeriz, içeriz, hamd ederiz, ibadet ederiz bakın örnek olarak ibadet etmek toplasanız 1 saatinizi alır gün boyunca topu topu 1 saat. şimdi bunu yapmıyor kimse ama bu 24 saat içinde 2-4 saat arası suriyelilere sövmekle geçiriyorlar bazı insanlar. sabah bakıyorum suriyeliler böyle akşam bakıyorum suriyeliler şöyle gece.

(bkz: yaradan sormayacak mı reis)

hayırdır ya sabah akşam sövdünüz, hor gördünüz, karaladınız, tü kaka ettiniz de adam mı oldunuz başınız göğe mi erdi. aferin bu resim senin için

şımarın şimdi bayıla bayıla şımarın. bugün de suriyelilere laf soktuk çünkü mükemmeliz façamız yansın. hayde.
devamını gör...
bunlar hayatı boyunca komplekslerinin sığlığında bir yaşam sürmeye mahkum hasta insanlardır. söylediğimden, iyi ki 4 milyonu insanı 1 ay içinde topraklarımıza aldık. zaten biz burada eğitimden sağlığa, belediye hizmetlerinden, gayrı safi milli hasılaya kadar on numara yaşamlar sürüyorduk, zenginliğimize o insanları da ortak ettik ne güzel oldu dediğim çıkmasın. keşke bu rezil kirli savaşın içinde hiç dahlimiz olmasaydı. keşke bu kimsenin kazanmadığı savaş hiç yaşanmasaydı.

geçenlerde bu konuyla ilgili içler acısı bir duruma tanık oldum. çalıştığım kurumda toplum şartlarında nispeten iyi maaş alan bir arkadaş çocuğunu sırf suriyelilerle bir araya gelmesin diye özel okula gönderdiğini söyledi. fakat buna rağmen çocuğunu, o çocuklarla bir araya gelmekten koruyamıyormuş.
bu tipte insanların iç ruh hali, her şeyin trajedisidir. korkunçluğudur.
devamını gör...
almanların türklere nefretle baktığı gerçek gibidir. bence türklerde almanya'dan vatanlarına dönmeli. türkiye'de ekonomi kötü diye çekip gitmenin anlamı yok. kurtuluş savaşında nasıl çekip gitmediyseniz ekonomi kötü diye göç etmek akıllıca mı? bakın suriyelilere korkak gibi kaçtılar. bizde mi korkak olalım? tiz elden vatanınıza dönün. almanların vatanını işgal edip heryere türk tabelası açınca almanların neler hissettiğini anlamıştır umarım türk insanı. türklerde almanya'da tabelasını türkçe yazıyor mu bilemem ama yazıyorsa o da kaldırılmalı. bak biz nasıl hissediyoruz? almanlar da aynısını hissediyordur. empati lütfen. ırkçılık böyle bir şey işte. gerektiğinde din kardeşine bile düşmanca bakabilmeyi gerektirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar