her olayı siyasete bağlamak

siyaset ile kafayı yemiş kişilerin yaptığı şeydir. bir mesele olur, karşındakinin bir hatasını alttan söylersin ama o gider "doğru doğru falanca siyasetçi böyle yapıyor" der. kendisinin öyle yaptığı hiç aklına hayaline gelmez. çünkü aklını o siysetçilerin cebine koymuş veya arkasına takmış. ondan başkasını görmüyor.

doğruluktan bahsedersin o falan siyasetçi yalancı der. hırsızlık kötüdür desen falanca yapıyor der. kul hakkı var desen başka birini örnek gösterir. güzel ahlâk desen falanca siyasetçi çok çirkef der.

yahu sıra niye sana gelmiyor? sen bütün bunları aştın mı? ayrıca sanane siyasetten? uzman mısın yönetici misin nesin? kendi kendini görmüyorsun akını kaybetmişsin bilmiyorsun, görmüyorsun. kendine bak kendine. kabirde sana siyaset sormayacaklar. boş boş siyaset konuşarak ülkeye zerrenin zerresi kadar faydan olmuyor.

siyaset ile islam'a hizmet edeceğim deme. sen kendini düzeltememişsin onun bunun gıybetini yapıyorsun. neyi ıslah edeceksin?

sana diyorum sana. bunu okuyan kişi sana diyorum. başkasını düşünme kendine bak. ben de kendime bakıyorum ve bakacağım merak etme. siyasetin boş olduğunu ne zaman anlayacaksın?
devamını gör...
her şeyi bağlayanlar ayrı bilhassa siyasete bağlayanlar ayrı bunaltıcı. herkesi beğenmediğiniz sistemin adamı olarak görmeyi ne kadar seviyorsunuz. vazgeçin şu huyunuzdan.
devamını gör...
siyasetin devlet gücünü ve medyayı elinde tuttuğu, ülkede her şeyi yapabilecek güce ulaştığı bir devlette yapılacak doğru eylemdir.

sen ''islam güncellenmeli'' diyeceksin, ''mezhepler islam'ın urudur'' diyeceksin, ''4 hak din diyeceksin'', fetö'nün beceremediği ve başaramadığı dinlerarası diyalog'u devam ettireceksin, eski fetöcüyü diyanet işlerinin başına getireceksin, onca dinsizliği yaptığın gibi bir de bunları dillendirip halkı yönlendireceksin, dinle mesafeli ama dine sıcak kesimleri yaptıklarınla dinden uzaklaştıracaksın sonra da millet meseleyi siyasete bağlamayacak öyle mi?

tabi canım asıl suçlu dış mihraklar. bsg*
devamını gör...
celisik bir önermedir. zira her olayin kendine özgü nitelikleri vardır. fakat insanlar, o olaylardan politik sonuçlar çıkartarak, yorumlarda bulunarak siyasete kanalize etmis olur. bu yüzden siyaset, her ırmağın döküldüğü bir denizdir. haklı haksız, doğru yanlış burada birbirine karışır. bu yüzden siyaset aynı zamanda kirli bir denizdir.

yetkin zihin aradaki geçişleri bilir. fakat çoğu zihin bu konuda yetkin değildir. bir kısmının da umrunda değildir. olguları bilip görmek istemez. derdi bağcıyı dövmek için görünür nedenler bulmaktır. hayat ta bu görünür nedenleri sürekli üretir. ama görünürlük olarak sadece. gerçekliği başkadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar