her sabah kahve içen özenti tip

kahveye şarap muamelesi yapan kişi işidir. güne kahve içmeden başlayamazlar. kahvelerini yudumlamadan asla ve kat'a kendilerine gelemezler. bir tarafları hep filmden fırlamış gibidir.
devamını gör...
niye özenti olsun dediğim tiptir. alışkanlık meselesi. biz banka da çalışırken saat 2 civarı yemekten dönünce kahve içerdim cumartesi pazar bile o saatte kahveyi arardım. şimdi de işte öyle her gün o kahve içilecek. yaz kış fark etmez.
devamını gör...
kahvenin lezzetini ve tadını alamamış kişişer tarafından özenti diye yaftalanan tiptir. evde tek başıma çalışıyorum kime özeneceğim? kafeinin uyarıcı etkisine alışan beynim kahve içmeyince daha uyuşuk oluyor bu bir gerçek.
devamını gör...
ne yapam yani her sabah filtre kahvemi içmeden kendime gelemiyore, iyi ki oruç bozulmuyor yoksa sıkıntı büyük.
devamını gör...
(#6243780) kahveme edebiyat yapmış iken bu başlığı okuyunca üzüldüğüm doğrudur.
özenti tiplere elbette gerçekten amaçları gösteriş ise sempati duymam fakat orijinal kahve severlere de laf söyletmem hacı...
devamını gör...
özenti sanılan tiptir.

yaşadığım şehirde starbucks falan da yok hani. sabah ofise geçtiğimde varsa filtre kahvemi çakıyorum aç karna misler gibi, yoksa sade neskafe ile idare ediyoruz. faydalı bir tüketime özenti demek yanlış.

neskafe çok iyi bir antioksidandır misal. yağ yaktırır. konsantrasyon kabiliyetini güçlendirir, kalbin yakın arkadaşıdır.. sabahları işe yetişme çilesi çekenlerin enerji depolaması için birebirdir.

kimse gidin 10 bardak kahve dikin demiyor. bir iki, tempoya göre bilemedim üç kupa kahve iyi gider.

bence sprite içenler daha özenti.
devamını gör...
tipik modernleşme filmlerinin toplum üzerinde bıraktığı kara bir leke. her sabah kahve içiyorsunuz ama hâlâ türkiye'de iyi bir korku filmi yapılamadı. bu ayıp sizin, alın besleyin, büyütün.
devamını gör...
öyle özentiler ki tanısanız inanamazsınız. hepsinin canı cennete. neymiş ayılamıyomuş. niyeyse bunlar her sabah çay içen varoşlara laf etmezler. *
devamını gör...
bence sorun kahve içmek değil,
kahve içmeyi bir statü meselesi yapmak, elindeki bardakla ve "kahve içmeden kendime gelemiyorum" yapmacık söylemlerle hava atmak.
yoksa sabah kahvaltı üstüne, öğlen yemek üstüne kahvenin her türlüsü çok güzel gidiyor, içiyoruz seviyoruz, o başka.
devamını gör...
özentilik değil, bilinçli bir yaşam şeklinin parçası.
bizde sabah erken kalkan adam işe gidip, masasının başına oturduğunda 9:00, 9:30'a kadar ayılamaması çok normal karşılandığından kimse sorgulamıyor maalesef. ama o özeniliyor diye eleştirdiğiniz şey bir kültür olmaktan öte, güne enerjik ve zinde başlamak, uyku sersemliğini daha çabuk atabilmek için doğal olarak ortaya çıkmış bir olay.

mesela gece yatarken süt içmek de yine bu durumla alakalı, sütün içersindeki laktoz sayesinde vücut daha çabuk dinlenmeye geçiyor, insanın uykusu daha kolay geliyor. yine maalesef bizim kültürümüzde bunu tam tersinden uygulayıp sabah kalkar kalkmaz güne sütle başlayanlar var.

tabi ciğer kavurma ile bol sarımsaklı sağlam bir kelle paça çorbası ile güne başlamayı normal bulan bünyeleri için ilk başlarda damak tadı açısından tuhaf geliyor ama farklı, aromalı ya da biraz hafif içimli çeşitlerini deneyerek damak zevkinize uygun olanı bulabilirsiniz.
devamını gör...
yıllardır ama çok uzun yıllardır her sabah 2 filtre kahve içerim, özendiğim görülmemiştir.
devamını gör...
alternatif verin, özentisiz birşeyler olsun da sabahları onu içelim. portokal suyu içsek o zamanda burjuva oluyoruz. ne içelim ayran mı içelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar