her sene düzenli olarak yapılan haberler

cem uzan akp'ye yakın bir dil tutturduğundan beri hapis şoku yaşamıyor. bahoz erdal, her sene düzenli ölüm şoku yaşıyor. Allahtan bir 5-6 sene "lucesku bu sefer tamam" haberleri görmeyiz. kılıştar bu sene de ssk'yı batırmaya devam edecek.
devamını gör...
bayram öncesi şeker çikolata haberleri, kurban öncesi kaçan inekler ve kendini kesen kasaplar*, okullar açılırken kitap defter alma haberi, kışın kapanan köy haberi, sürekli dönen pazar fiyatları haberi... gibi listesi kabarık olan haberlerdir.
devamını gör...
aslında her sene değil hergün aynı haberler yapılıyor. bizim gazetelere ya da haber bültenlerine dikkat edin, her gün bütün gün yıllardır aynı haberi veriyorlar. “karısını bıçakladı, kuyumcuyu soydu, sulama kanalına giren gençler can verdi, şu kadar trafik kazasında bu kadar kişi öldü” filan.. senelerdir aynı haberler. haber bülteni değil emniyet bürosu ihbarları programı sanki.. yani ne var bunları haber diye vermekte? 5 sene haber izlemesem bişey kaybetmem yani. ya bu editörlerde hiç mi sağduyu yok? bakın bi örnek olması için şu linki vereyim:

hürriyet gazetesi gündem

şimdi bugün * bu linkte yer alan haberler hep dediğim gibi değil mi? elinizi vicdanınıza koyun. ya bu kadar kara haberi vermenin ne manası var? abd’de, almanya’da verilen haberleri internetten görebiliyoruz artık, hepsi daha dünya genelinde olan olayları, dış ilişkileri, daha genel ve büyük ölçekli değişiklikleri haber yapıyor. bazen dünyanın farklı ülkelerinden güzel insan hikayelerini veriyor, bazen “crime stoppers” başlığı altında suça teşebbüs edenlerin, marketi soymaya kalkanları yediği dayakları gösterip bambaşka bir habercilik yapıyorlar. dünyayı gezip böyle güzel haberleri buluyorlar adamlar. bir de bizimkilerin hergün yaptığı ucuz haberciliğe bak.
devamını gör...
taciz tecavüz kavga ölüm vahşet... her sene değil her gün düzenli yapılıyor. bu ülkede ruh hastalarının işgali altında oldğumuzu ne zaman anlıycaz.
devamını gör...
yırttık feridun abi yırttik dedirten
"trakya'da doğalgaz bulundu" (seçim zamanı her ay bulunur)
"dış güçler gelişmemizi istemiyor"
o senenin yıldız futbolcusu fenerbahçede.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar